top of page

Támogatott tartalom

Bejegyzések hamarosan
A bejegyzések itt fognak megjelenni a közzétételük után.

Szerkesztőségi

Kiadványaink

Kövess minket

  • Facebook
  • X
  • Youtube
  • Instagram

Növényeink téli tárolása

  • 2008. máj. 1.
  • 1 perc olvasás
Custom alt text

Ehhez a gyökerek megsértése nélkül kell kiemelni a növényeket, az újabb beültetéshez pedig a gyökereket kissé meg is lehet kurtítani. A friss beültetésük után 1-2 hétig még tovább tarthatók a szabadban, amíg a gyökeresedésük megindul. A kiemelt növényeket ajánlatos alaposan átvizsgálni, hogy ne legyenek rajta gyapjas- vagy pajzstetvek, esetleg más károsítók, amelyeknek az elpusztítását célszerűbb és biztonságosabb még a szabadban elvégezni. A nagy levelű növények leveleit puha, nedves ronggyal törölgessük le. A sápadt levélzetű növényünket alaposan vizsgáljuk meg, különösen a gyökérzetét, ugyanis legtöbbször a gyökérzet pusztulása miatt halványulnak, majd barnulnak el a levelek. Ha a gyökerek is barnulnak, bontsuk szét a földlabdát, és éles késsel vágjuk vissza a még fehér, ép részig. Az így keletkező sebfelületre szórjunk porrá tört faszenet, a berohadás ellen. Utána ültessük vissza laza, homokkal kevert földbe, majd néhány hétig csak mérsékelten öntözzük. A bekerült növényeket ne a legmelegebb és legsötétebb helyre tegyük, mert itt elpusztulhatnak. Olyan helyet kell találni számukra, ahol egyaránt kedvezőek a hőmérsékleti és fényviszonyok. Kerülhetnek például folyosóra, lépcsőházba vagy garázsba.

bottom of page