Fertőző lombok
- 2008. máj. 1.
- 1 perc olvasás

A szokatlanul korán lehullott levelek, szinte biztosan valamilyen gombakórokozótól fertőzöttek meg. Ezek kisebb-nagyobb foltokban és szórványosan is feküdhetnek a talajfelszínen. A visszamaradó levelek, levélcsomók, az általános lombhullatást követően különösen szembetűnők lehetnek, akárcsak az időközben mumifikálódott gyümölcs vagy termésmaradvány. Ezek nemcsak a tavaszi újra fertőzések forrásai lehetnek, hanem szaporító képletek milliárdjainak a kialakulását is lehetővé teszik. Ezek pedig - időközben elsodródva - csapadékvízzel vagy széllel átkerülhetnek más épp fákra is. Minél nagyobb számban maradnak vissza levelek és termések, annál több gondot okozhatnak. Hasonlóan veszélyes, ha a lehulló levelek vastag rétege alá kerülnek a fertőzöttek. Ilyenkor a védelmező takaró alatt áttelelnek a kórokozók. A legjobb védekezés, ha a fertőzöttnek vélt leveleket kézzel leszedegetjük, és a talajra lehullott levelekkel együtt minél előbb összegyűjtve eltávolítjuk a kertből.





























