Szigetelés és légcsere
- 2018. ápr. 26.
- 2 perc olvasás
Szigetelés és légcsere
Heraklith Agro
Kedves olvasónk!
Egy Tolna megyében, azon belül is Sárpilis határában épülő sertés nevelde kapcsán szeretnénk Önöknek bemutatni a Knauf Insulation Heraklith Agro termékét. A projekt több mint 12500 m2 nagyságrendű, és pár hónapon belül véglegesen elkészül.
Több sertéstartó üzemben, és csarnokban is komoly problémát jelent télen a szúrós szag, illetve nyáron a nagyon fülledt meleg levegő. Ezek a környezeti viszonyok az ott tartott állatokra és a körülöttük munkát végző emberekre is káros hatással lehetnek. Emiatt fontos a megfelelő szellőzés kialakítása, amelynek tervezése során figyelembe kell venni, hogy az állattartási rendeltetésű helyiségekbe ne nagy sebességgel és ne koncentráltan érkezzen a bejuttatott levegő, mert az ott tartott állatokra ez már rövid távon is egészségkárosító.
Ennek figyelembe vételével - a megfelelő hőkomfort-érzet kialakításához - szakszerű szellőztetőrendszert kell kiépíteni, amely biztosítja az egyenletes légmozgást. Ennek biztosításához elszívó ventillátorokra van szükség, amelyek a fáradt levegőt illetve a káros gázokat elszívják. Emellett a friss levegő beáramlását biztosító rendszerre van szükség az álmennyezeten.
A megfelelő hőszigetelés, és az egyenletes légáramlás biztosítása fontos kritérium. Erre nyújt tökéletes megoldást a Heraklith AGRO rendszer.
A táblák porózus szerkezete levegőelosztó felületként működik. A szerkezetből adódóan a légáramlás lelassul, egyenletes lesz, nincs koncentrált (pontszerű) káros légbefúvás. A beépített hőszigeteléssel együtt a szerkezet energiahatékonysága kiváló, emellett a tetőszerkezet nem okoz hőveszteséget, így nem szükséges további hőszigetelés a szarufák között.
Fontos kiemelni Heraklith termék kiváló hangelnyelő tulajdonságát. Ennek köszönhetően csökkennek a zárt térben keletkező, az agrárgépészeti berendezések által generált, avagy az állatok által keltett zajok.
A Heraklith Agro rendszer elemei:
Heraklith Agro fagyapot lapok (2000x600x25mm).
Knauf Insulation ásványgyapot hőszigetelés (pl. MPN Plus 037, Mineral Plus 039).
A Heraklith Agro fagyapot lapok 2 mm-es szálszerkezettel, kizárólag fehér cement kötőanyaggal, 2000 x 600 mm-es táblaméretben, 25 mm vastagságban készülnek.
A lapok festhetőek – a gyári fehér festés illetve élképzés opcionális lehetőség.
Tűzvédelmi besorolásuk az MSZ EN 13501-1 szerint A2 (nem éghető), amellyel javítják az épület tűzállóságát.
A látható fagyapot szerkezetből adódó természetes fa hatás természetes megjelenést kölcsönöz. A világos felület miatt csökkenthetőek az energiaköltségek.
A Heraklith AGRO rendszer kivitelezése során nincs szükség különleges szerszámokra, speciális ismeretekre, különleges szaktudásra. A rögzítések könnyen és egyszerűen kivitelezhetők. A kivitelezés akár önerőből is elvégezhető
A cikk az Ezermester alábbi nyomtatott lapszámában érhető el: 2018/június.



























