Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
131 hozzászólás Oldal: 9 / 9
Ez az a hiba aminek "ezer" oka lehet. Miért is old le ? - mert van valami szivárgó áram ami borítja az egyensúlyt a Fi relén. Ezek lehetnek párás kötődobozok, nedves elektromos szerelvények, sérült kábel, vagy szakszerűtlen kábeltoldás, de lehet a relé is hibás, sőt lehet valami más is kap áramot ezen a relén keresztül. (pl napelem rendszer) . Tehát ha minden rendben akkor bizony a szivattyúnak lesz baja mert bejutott egy kis víz a tengely mellett a motorba. Pár éves szivattyúknál megesik főleg ha homokos is a víz, de akár kicsit csapágyas is lehet már és azért nem zár a tömítés. De a kontroll box ami gyárilag jár a szivattyúhoz az is csak porvédett (még ha valami komolyabbnak is tűnik egy felületes szemlélőnek) és simán beázhat. Az említett 4-5 év épp elég hogy megkopjon a tengelytömítés, én arra gyanakodnék inkább ....
Úgy tudom a javításuk problémás mert nem csavarok hanem szegecsek rögzítik a motorpajzsot, ezért aztán nem is nagyon szokták vállalni. Ennek ellenére nem lehetetlen ha valaki szereti a kihívásokat. Javaslom a telefonos érdeklődést rákérdezve a motor javíthatóságára is mert manapság "az a divat" a szervizekben hogy 10-20 ezer forintos "bevizsgálási díj" ellenében mondják majd pár nap után hogy nem javítható vagy gazdaságilag nem éri meg még akkor is ha ez már az átvételkor is tudható. (tisztelet a kivételnek ) Viszont a komplett motor cseréje házilagosan sem egy bonyolult dolog ha sikerülne jó áron hozzájutni valahol. A kábel toldás viszont már villanyszerelős feladat ha szükséges lenne az is.
Sziasztok!
Van egy Elpump BP csőbúvár szivattyúm egy 45 méteres kútban 42 méterre belógatva. 15-16 éve tökéletesen működik de sajnos valamelyik nap a vezérlőben megolvadt az indító kondi. A vezérlője egyébként ki-be kapcsolós és hőkioldós. A villanyszerelő kimérte az ellenállások alapján a szittyúnak semmi baja. Sajnos más adatot nem tudok a szivattyúról és mivel a kondi összeolvadt azon sem látható semmilyen szám.
Szeretném kérdezni, hogy tudtok e nekem segíteni abban, hogy milyen indító kondit vegyek?
tudni kellene pontosan hogy melyik BP :?: a BP10 vagy BP 1/4 ezekbe 30 mikró megy, a BP14 be 40 mikró kell, a BP 18/3 ba pedig 25 mikró. Mindegyik üzemi kondenzátor nem indító !!!!! jobb helyeken 1500 pénz kb....
Sajnos a szivattyú tipúsáról nem tudok többet. Viszont azt még szeretném kérdezni, hogy ha veszek mind a három ajánlott üzemi kondiból és külön külön lepróbálom velük a szivattyút akkor mi történhet ? Okozhatok e bajt a szivattyúnak?
ez próbálkozással nem fog menni nem javaslom a "lottózást" mert hiába mérsz áramfelvételt ha nem tudod hogy amit mérsz jó e vagy sem hiszen nem ismered a motor pontos típusát. Ha több a kondi túlgerjeszt, ha kevesebb alul gerjeszt és egyik sem jó. Kellene fényképek a dobozról (levett tetővel is) és van abban egy kis biztosíték egy kis fekete gombocska kívül ami látszik. Arra a biztositékra ( hőkioldó) rá van írva hogy hány amperes az oldalára. Na azt kellene tudnom vagy látnom, és megmondom mi a jó.
Feltöltöttem egy fotót a hőkioldó oldaláról, ezen egész szépen látszanak még a számok. A másik fotón pedig a tűzősarus kondin találtam egy számsort miután kiszedtem a kötődobozból.
EN 60252
Ezek alapján esetleg tudnál segíteni?

Csatolmányok

a BP18/3 ban van 5 amperes hőkioldó, tehát 25 mikrós kondi kell bele. A kondi száma a szabványszám az sajna kevés. Legfeljebb annyi derül ki hogy 450 voltos.
pl : https://www.mentavill.hu/termek/kondenz ... 450v-15592
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
131 hozzászólás Oldal: 9 / 9

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 101 vendég