Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a kútba sajnos vissza csúszott a béléscső ami 22-25mm átmérőjű lehet.
Betonozott aknában van, így felülről nem lehet bele látni függőlegesen amivel megállapíthatnám milyen mélyen van.
Próbáltam egy kúpos "esztergált" fát és vasat is leengedni azok 7-8m ig le mennek, illetve a laposvas 14-15 méterig.
Évek óta nem volt vele baj, igaz nem használtuk folyamatosan ezért meg sem fordult a fejemben, hogy megnézzem minden
rendben van-e vele.
"Szegedi" kút és a legnagyobb bajom, hogy 30-35mm a cső amibe bele csúszott.
A leengedett tárgyakat mikor vissza húzom vizesek, de közben vörös (rozsda) színű agyag darabosan jönnek fel.
Próbálkoztam kútfúróval ő azt mondta nem szívesen vállal ilyet, mert a betont ki kellene fúrni-vágni (mondtam ezt megoldom)
és sok idő most nem tudja vállalni majd csak hónapok múlva...
Esetleg nem járt valaki hasonlóan, vagy nincs valamilyen ötlete mivel lehetne kiszedni a csövet?
Próbáltam volna kis "csáklyás" kampót, azaz horgot beszerezni ami lefelé megy és vissza felé kinyílik majd megakad így a cső
talán vissza húzható lenne, de sajnos ilyen kis méretben nem találok sehol.
A segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!
Sok opció nincs ezekkel a méretekkel. kb 40 es cső ami belül 35 kb ebben van a 25 ös kpe, tehát alig van hely mellette. A pontos méretek nagyon fontosak az eszköz elkészítéséhez. Ezt csak belső megfogóval szeded ki, tehát kell csinálni egy olyan eszközt ami belefér a 25 ös kpe be ami belül csupán 20 mm és bele is akad belül. Nyilván az alján fém visszacsapó is lehet ami miatt elmerült. Eszközt készen nem fogsz kapni és akinek van ilyen az is féltve őrzött titokként kezeli ( mint pl én is) ha használom akkor is csak úgy hogy mindenki elmegy a környékről és rongyba csavarva viszem hozom, mert napok hetek munkája egy ilyent elkészíteni hogy fogós legyen. Nyilván aki nem vállalja annak eszköze sincs mert kb 10 perc megfelelő felszereléssel ezt megoldani. Sajnos ilyenkor szokott az megtörténni hogy mindenféle rossz ötletektől vezérelve még ez-az bele szorul bele esik. - Talán legegyszerűbb lenne hagyni azt a csövet és egy másikat rakni helyette föléje mert ha 10 méter lemegy az épp elég szívócsönek, a víz meg eljön a beesett darab mellett.
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
Az a gondom hogy egyáltalán a cső fölé tudok-e másikat tenni.
Gondoltam erre a megoldásra is de nem tudom, hogy a rossz lábszelep mennyire fog még működni , ugyanis ez a második
szivattyú ami tönkre megy (igaz csak most szedtem szét a csöveket hamarabb fel sem merült bennem ilyen probléma ).
Félek tőle, hogy koszos és nem fog elég vizet átengedni.
Próbálok most készíteni, hajtogatni 1-es lemezből "fogakat" egy laposvasra , hátha sikerül de nem sok esélyt látok erre... :(
Azért is szerettem volna ha a kútfúró kitisztítja egyúttal a kutat mivel 20-25 éves de amíg benne van a cső arra sem látok esély
hogy ezt vállalja, pedig mondtam amit kér minden előkészítek neki.
Köszönöm ezt az érdekes információt!
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 97 vendég