Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
1362 hozzászólás Oldal: 91 / 91
Ha lehúzva a csövet a karburátorról jön a benzin akkor a tűszelep van feltapadva vagy tele van kosszal.
Sikerült kiszednem a tűszelepet és koszos volt, most indul. Köszönöm a segítséget.
Üdvözletem az egybegyűlteknek.

Adott egy mtd 46 típusú thorx35 motoros fűnyíróm. 5 évig rendben tette a dolgát, majd a 6. évben olyan problémával szembesültem, hogy hidegen első rántásra beindul, majd egy perc elteltével elkezd a fordulat lassulni, erőtlenné válik, majd le is áll magától. Melegen már nem indul be csak ha visszahűl a motor. Amit cseréltem rajta : gyertya, levegőszivacs, gyújtótekercs, karburátor, motort megbontva dugattyúgyűrű. Próbáltam az egyszerűbbtől haladni a bonyolultabb felé. Sokat olvasgattam ezen fórumot, és sok hasznos szakértelemmel és tapasztalattal rendelkező ötleteket szereztem. Nem vagyok gépszerelő de érdekel a barkácsolás, ezért szeretném ezt a fűnyírót megjavítani. Amúgy ez egy zosheng motor, ja igen erről a motorról nem igazán találtam a neten műszaki leírást. A kínaiak mindent koppintanak, de ők nem szeretik megosztani amit tudnak.

Köszönöm a figyelmet.
Szerintem a szivató állandóan működik rajta. Azért kellene mérni kompressziót hidegen és melegen is amikor épp nem akar indulni. Ha az jó (5-6 bar legalább) kezdésnek. Itt egy kis okosság angolul : https://mymowerparts.com/pdf/White-Outd ... 037054.PDF

már a képek is beszédesek ha nem megy az angol.
Köszönöm az ötletet Lalibátyó. beszerzek egy kompresszió mérőt. a gépkönyv még az ilyen laikusoknak is érthető mint én. A karburátor ami a gépen van nem látok rajta állítási lehetőséget, sztem automata lehet. A fórumon korábban már láttam ehhez hasonló problémákat. De annyi összetevős a dolog, hogy sokminden okozhatja ezt a jelenséget.
Üdv mindenkinek

Még nem tudtam szóra bírni az mtdt.most már hidegen
sem indul.4 bar hidegen a nyomás.
Akkor ott komoly bajok vannak. Vagy gyűrű törés vagy szelep nem zár.
Én?is oda jutottam hogy szelepcsiszopás lesz.tudtok ajánlani csiszoló pasztát?
autós boltban lehet venni, de inas koromban a régi tönkrement becsavarható biztosítékokból kinyerhető finom kvarchomok és olaj keverékét használtuk szelepcsiszolásra.
Újra szétszedtem az mtdt amin zoseng motor van. a hengerfal hosszani irányban kisebb nagyobb berágódás látható gyakorlatilag az egész felületen. a dugattyúnál ugyanez a kép fogadott. ezért nem volt kompresszióm elég. visszaemlékezve volt egy két száraz nyár, amikor úgy kellett füvet vágni mintha egy helikopter szállt volna le. Tehát véleményem szerint a nagy mennyiségű por ami a rendszerbe bekerült és hozzá a gyengébb anyagminőség megtette a hatását. Szereltem korábban egy 1993 as tecunsehet annak tükörsima sértetlen volt a henger fala. Így az mtd megjavítása már gazdaságtalan lenne. Tanulságot levontam. ennek 5 év volt az élettartama. Érdemes minőségi gépet venni ha jót akarsz magadnak.
Sziasztok,

Van egy Scheppach MS196-51 fűnyíróm ami elkezdett "rángatni" pár másodpercenként, ha már bemelegedett.
Csináltam egy videót ahol látszik, hallatszik mi történik:
https://photos.app.goo.gl/swm7YVWXNv9bNpSi9

Nekem karburátor gondnak tűnt, de már háromszor kitakarítottam a karburátort. Legutoljára már ultrahangos mosót is használtam.
Cseréltem olajat, gyertyát, gyertyapipát, légszűrőt, de semmi nem használt.

Van valami tippetek, hogy mi lehet?
A jelenlegi helyzet az, hogy rendeltem új karburátort.
Fel akartam rakni az új karburátort, és akkor láttam, hogy minden milliméterében megegyezik a régivel, de nincs rajta az a két pöcök a tetején amibe az automata choke bele tud kapaszkodni. Ezért kiszereltem belőle, mindent amit lehetett és beleraktam a régibe.
Ezzel kb 2 perccel tovább bírta. Ekkor gondoltam tekergetek az alapjárat csavaron, de csak azt értem el, hogy felpörög, mintha nem lenne holnap. Hiába tekerem fullra be, vagy ki, ugyan úgy pörög, legfeljebb csak nehezebben indul.
Ötlet?
1362 hozzászólás Oldal: 91 / 91

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég