Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
47 hozzászólás Oldal: 2 / 4
Üdv!

Amiket leírtál nagyon alapos és logikus. A két kör szétválasztásán én is gondolkodtam. Gondom még az, hogy a puffer kicsivel távolabb lesz mint 2m a kazántól. Ilyen esetben, ha jól láttam a puffertartályhoz közelebb kell tenni a laddomatot. A tartály szigetelését nikecell és kőzetgyapot táblákkal bevonva, majd dryvit hálóval körbevéve tervezem. Azt mondják csemperagasztóval sima felületet tudok elérni.
Egy kis bátorságot merítek magamba és el kezdem a kivitelezést.
Igazán hálás vagyok az ötleteidért. Fiatalabb már én sem leszek a biztonság és kényelem mindenek előtt.
Üdv!

Szívesen! :wink:
A kőzetgyapot legyen a tartály felől, az bírja a meleget. Ne felejtsd a tartály alját is szigetelni, ne üljön a földön, legyen helye a szigetelőanyagnak alul is. :D

A Laddomat a kazán mellett legyen, hisz a kazánkőrt szabályozza. Csak akkor tud melegvíz a puffer felé menni, ha elkezdi beengedni a visszatérő ágból a hideg vizet, addig belső keringetést végez. Szigeteld le a csöveket is a kazán és a puffer között, akkor kisebb a vesztesége. Lehet alu borításos csőhéjszigetelést készen is kapni, de te is megcsinálhatod kőzetgyapotból és alulemezből.

Sok sikert a kivitelezéshez!! 8)
Üdv!

Bocsi, de valamiért nem ment el a válaszom. Nagyon köszönöm az alapos és logikus válaszod. Szeretném még kiegészíteni annyival az általam leírtakat, hogy a puffert nem tudom 2m távolságon belülre hozni(kb. 3m és négy kanyar). Ha jól láttam ilyen esetben a laddomatot a pufferhez közelebb kell elhelyezni. A puffert lépésálló kőzetgyapottal (5cm) és nikecell(5cm) táblával gondoltam bevonni. Javasolták, hogy ragasztás után dryvit hálót húzzak rá és csemperagasztóval bevonva festhető is. A kazángyártó szerint, ha leszabályozom a visszatérő ágat 3l/perc-re, akkor egyenletesen felfűti a puffert. Nekem a te megoldásod tűnik jobbnak, igaz költségesebb. Különösen ha belegondolok, hogy a kazán max. teljesítményen megy és a visszatérő sem egészen hideg. Kiegészítve még a füstcső termosztáttal.
Még egyszer szeretném tisztelettel megköszönni, hogy foglalkoztál a problémámmal.
Persze, amilyen amatőr vagyok láthattam volna, hogy ez már a második oldalon van.
A szigetelést természetesen én is úgy gondoltam ahogyan írtad.

Köszönettel
Tancsi

U.i.: Ha sikerül megvalósítanom beszámolok róla (kb.2 hónap) :roll:
tancsi írta: U.i.: Ha sikerül megvalósítanom beszámolok róla (kb.2 hónap) :roll:


Erre mindenképp számítok! Ha kérdésed lenne közben, tudod a módját. :wink: :lol:

Szerintem nem szükséges lépésállót venni, hisz olyan terhelés nem éri. Elég egy sűrűbb kivitelű táblás kőzetgyapot, mint a Nobasil, Multirock, Larock.
A Rockwool Larock 40 ALS már alu kasírozású, megúszhatod a hálózást.

http://www.rockwool.hu/termekekesmegoldasok/u/3237/muszaki-technologiai-szigetelesek/larock-40-als
Üdvözlöm a fórumlakókat.
Az Ezermester újságot régóta ismerem, de erre a fórumra mostanában akadtam rá.
Lenne néhány kérdésem központi fűtés korszerűsítéssel kapcsolatban.

Jelen fűtési rendszerem, egy FEKA-2-es vegyes és egy fali Thermomax gázkazánból álló, gravitációs rendszerű hálózat, ami egy kb 100m2-es házat fűt.
Mindkét kazán a pincében van elhelyezve, a rendszer zárt.
A gázkazánt csak elvétve, nagyon ritkán használom.
Ami a vegyes kazán gyenge pontja, hogy nem mindig tudom felfűteni 60 fok fölé.
A kémény egyébként rendben van, de ha a széljárás nem kedvező, akkor az égés nem tökéletes, hiába van nyitva teljesen a légrés a kazánon.
Amikor szénnel fűtöttünk, akkor nem volt ilyen probléma,(fel lehetett forralni a vizet) gondolom a szén jobb hőértéke miatt...
A másik probléma az, hogy 3 óránként meg kell rakni a kazánt, ha nem akarja az ember, hogy leégjen teljesen.

Az egész rendszer nagyon sok évig jól működött, működik ma is, viszont jó lenne, kicsit energiatakarékossá, és szabályozhatóvá tenni.
Magát a gravitációs rendszert nem szeretném módsítani.
Gondolkodom egy puffertartály beépítésén, de nem tudom, hogy mekkora lenne szükséges, milyen kivitelű, hova érdemes elhelyezni,
milyen egyéb járulékos kiegészítők szükségesek egy ilyen átalakításhoz?

Ha ezekben a dolgokban tudna valaki szakmai tanáccsal segíteni, megköszönném.
Üdv!

A klasszikus gravitációs rendszerben a vastag csőhálózat és nagy vízterű radiátorok működnek kvázi pufferként. Ebbe nem tudsz úgy plusz puffert berakni, hogy az egész rendszer gravitációsként működjön tovább, mert a kazán és puffer között - jó elhelyezéssel - meg tudod oldani a gravitációs keringést, de a puffer és a radiátorok között csak úgy, hogy egyből megy is ki belőle a melegvíz ami a kazántól jön, így gyakorlatilag használhatatlan.

A pufferes rendszernek pont a szabályozhatóság, gyorsaság és kényelem a lényege, hogy egyszeri intenzív, folyamatos tüzeléssel egy napi hőmennyiséget el lehessen tárolni benne, amit a ház igényének megfelelően, időben eltolva vesz ki a fűtésrendszer. Ehhez viszont szabályozórendszer szükséges, szivattyúkkal, hogy akkor kerüljön a melegvíz a radiátorokba, maikor szükség van rá.
Vegyük azt, hogy motoros szelepekkel meg tudod oldani a radiátoros fűtéskör szabályozhatóságát gravitációsan, szivattyú nélkül, de akkor nagyon lusta lesz, amíg a gravitációs keringés elindul a radiátoros körben is.

Meglátásom szerint ahhoz, hogy élvezni tudjad a puffer minden előnyét, komolyabban át kell alakítani a fűtésrendszeredet.
Értem.
Köszönöm a válaszod!
Kedves László!

A nyár elején elkészült a fűtési rendszerem. A napokban üzemeltem be. Fantasztikus. Két lakrészt fűtünk. Most csak este és reggel van szükség a melegre, így kibírt a tartály 3 napot. A tartályon lévő hőmérő 70C -ról indult. Nem nevezném olcsónak az anyag és szerelési költségeket, de azt gondolom nagyon megéri.
Üdvözlettel
Tancsi

U.i.:A szerelőm egy hidrováltót épített a gázkazán miatt. Így gyakorlatilag teljesen automatizálhatnám a rendszert, de nincs szükségem a gázra.
Üdv Tancsi!

Örülök, hogy sikerült és jól működik. Vannak dolgok, amik nem forintosíthatók, mégis sokat számít, ilyen a kényelem, amit a puffer fog nyújtani. Ezzel olyan kényelmesen szabályozhatod a fűtésköröket, mintha gázzal fűtenél.
A hidrováltó jó ötlet, előfordulhat, hogy nem tudsz a kazánnal fűteni, ilyenkor jól jön egy "B terv". :wink:

Sok örömöt a rendszeredhez!

Üdv: Plaszlo
Sziasztok!

Nem szemetelném tele a fórumot így én is ide írnám kérdésem.

Sajnos édesapám nem rég elhunyt így édesanyám egyedül maradt a házban és azt szeretném megoldani hogy ha reggel elmegy dolgozni estére ne a fagyos ház várja.

Adott egy zárt rendszerű fűtésrendszer melyet jelenleg egy kb. 2 éves Viadrus U22C/D 5tagos vegyes tüzelésű kazán hajt meg. Jelenleg nagyon úgy érzem abszolút nem hatékony a rendszer ha leég a tűz hamar kihűl!
A kazán egy hátsó helységben van elhelyezve, ahonnan vastag szénacél roppantós technológiával egy helységen keresztül van eljuttatva a házba ahol van egy hőelosztó és onnan minden egyes radiátor be van kötve. Pontosan a hőelosztón túl hét lapradiátor a hőelosztó előtt közvetlenül a vastag cső "megcsapolva" 2 lapradiátor. A radiátorokon nincs termosztát! A radiátorok 1 évesek.

Na most azt tervezem, hogy beépítek a rendszerbe egy 1000l-es puffertartályt.

A Kérdésem megéri e a fenti rendszerbe építeni egy puffertartályt?
Ha igen milyen módon tegyem azt?
Többen azt állítják ha berakom 3 napig is 40 fokon tudja tartani a radiátort. Igaz ez?
Milyen szükséges eszközök szükségesek még a puffertartályon kívül?

Köszönöm válaszotokat!!
Szia!

A kazánod 29 KW teljesítményű, így ökölszabály szerint 1500 l-es puffertartály illene hozzá (kazán KW x 50 l. puffertérfogat). A puffert lehetőleg a kazán mellett helyezd el és a pufferből menjen az elosztóba a melegvíz.
Kérdéseidre rövid válasz:

1., igen, ha a leírt célt veszed figyelembe, de akkor is megéri, mert a puffer felfűtésekor nem kell visszafolytani a kazánt, így gazdaságosabba üzemel és kizárható a kátrányosodás is.
2., ezt már megbeszéltük, olvass kicsit vissza a fórumban, de segítségedre lehet ez a weboldal:
http://www.puffertartaly.hu/
3., Ez így értelmetlen, mert függ a külső hőmérséklettől, a ház hőigényétől, a beállított benti hőfoktól, a puffer méretétől és a puffer hőmérsékletétől. Elvileg nem elképzelhetetlen, de lehet nem abban az időpontban, amikor igazán szükséged lenne rá, hanem csak átmeneti időszakban.
4., ezt is kiveséztük szerintem, olvass kicsit vissza. Ha nem találsz meg minden szükséges infót ebben a témában, nézd meg a fűtésszerelés házilag témát.

5Astra scema mon compl-500x500.jpg
5Astra scema mon compl-500x500.jpg (40.97 KiB) Megtekintve 16670 alkalommal.


bekotes.jpg
bekotes.jpg (71.19 KiB) Megtekintve 16630 alkalommal.


A kazán típusa nem annyira fontos, a bekötés módja lényeges.
Nagyon szépen köszönöm!!!
Sziasztok!

Uj vagyok a forumon, egy kis segitsegre lenne szuksegem a helyes hasznalatahoz a puffer tartalynak, mert nekem egyeltalan nem tunik jo otletnek, hogy megvettem.
Puffertarolot futok vegyes kazannal, padlofutesem van. Van gazkazan is, de az nem lenne gazdasagos ha gazzal futenem fel az 1000 L tartalyt.
Kovetkezo a problemam: Felfutom a tartalyt 65-70 fokra ( sajnos tobbre nem sikerul ) es masnap mikor a tartyaltol futok akkor 15 perc alatt kihulik a tartaly es lecsokken 20 fokosra az 1000 L viz. ???
Biztos én vagyok a balf#sz meg tudatlan de mi ebben a gazdaságos ??? Kezdhetem elorol a felfutest, radasul en ugy gondolom, hogy raadasul nem csak a sima rendszerben levo vizet (kb 40 liter) kell felfutenem hanem meg a tartalyt is...

Kerem segitsen valaki, hogy mit csinalok rosszul mert igy penzkidobasnak latom az egeszet.

Varom segitokesz valaszotokat !

Üdv,
Péter
Üdv!

Mekkora teljesítményű kazánod van és mekkora házat fűtesz vele?

Érdekes, amit írsz. Padlófűtés + vegyestüzelés kombónál az egyetlen közös nevező puffer, mert csak így lehet illeszteni a két ennyire eltérő karakterisztikájú egységet. A kazán akkor üzemel a legjobb hatásfokkal, ha teljes kapacitással ég, míg a padlófűtést csak erősen korlátozott hőmérsékletű vízzel lehet megtáplálni. Ha nem lenne puffer, akkor a kazánt kellene nagyon visszafogni, ami a rossz hatásfok mellett kátrányosodás veszélyét is magával hordozza.
Így látatlanban arra gyanakszom, hogy valami el lett méretezve a rendszeredben. :roll:
47 hozzászólás Oldal: 2 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég

cron