Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 9 / 16
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16 Következő
Az ECO úgy működik, hogy bekapcsolod, beállítod a hőfokot a szerinted jóra, és úgy hagyod. Egy hétig figyeli a fogyasztást és csak utána kezdi majd ehhez igazítani. Azaz érdemes először annyira beállítani, ami eddig jó volt.
De, szerintem sem jó ez az ECO. A tanulási időszak után is gyakran futottunk bele abba, hogy nem maradt elég víz, azaz túlságosan ki akarja centizni. Ezért én kikapcsoltam az ECO-t és Sonoff-al időzítem és szükség esetén kapcsolom a bojlereket. Mivel nekünk kettő van sorba kötve, és azért kettővel sokkal jobban lehet játszani, az egyik például csak délután kapcsol be a fürdési időszak előtt.
De mindezektől függetlenül azt nem írtad, hogy a régi fogyasztásban is volt bojler? Ha nem, akkor a bojler simán megeszik ennyit, ez van. A fizika az fizika, ha hőt kell csinálni, ahhoz energia kell, ezen nem tudsz spórolni. A bojlerrel való spórolás csak annyi lehet, hogy igyekezz minél kevésbé felfűteni feleslegesen, mivel ilyenkor bármilyen jó is a szigetelése, veszíti a hőt, amit utána kell pótolni. Ezt csinálja az ECO is, csak hát fontosabb neki a spórolás, mint a biztonságos melegvízellátás.
Kedves Ottocar73!
A 150-160 illetve 290kw a teljes lakás Fogyasztására értendő és nem csupán csak a villanybojler fogyasztására. (Bocsánat ha félreérthető volt!) A villanybojler használata előtt természetesen átfolyásos gázbojler volt használatban. Sejtettük hogy a villanybojler megfogja tekerni a villanyórát csak nem számoltunk vele hogy ennyivel. Értem én hogy az ECO mód egy hétig egy hónapig folyamatosan figyel és tanul de ha ma bekapcsolom az ECO funkciót és 40°-on tartja attól még hogy lesz nekem ECO módbaN estére 50-60° meleg vizem hogy elegendő legyen a hármunkra fűrdéséhez?? Köszönöm, üdv: Gábor
Kedves angyisz!
Nekünk az Ariston velis evo 100 van így nincs rajta “Sonoff“ funkció!
Lépések sorban egymás után..:
1. Beállítom + - jellel a kívánt hőfokot
2. Bekapcsolom az ECO módot

Amennyiben elsőnek az ECO funkciót (gombot) kapcsolom be majd megnyomom utána a kívánt hőfokot azon nyomban az Eco funkció kikapcsol, legalábbis nem világít az Eco gomb!
Tehát még mindig nem világos számomra hogy estére ECO funkcióban hogy lesz nekem elegendő melegvíz hogy hárman letudjunk kellemesen fürdeni??
Nekünk is pontosan ilyen bojelereink vannak, a Sonoff-nak semmi köze a bojlerhez, csak én használom:
https://sonoff.itead.cc/en/products/res ... s20-socket

Nem emlékeztem már, hogy milyen sorrendben kell, ezért írtam rosszul, bocsi. Akkor nyilván nincs más mód, előbb beállítod a kívánt hőfokra, szerintem hagyni is kéne felfűteni, majd ECO. És drukkolni, hogy marad-e elég víz mindenkinek...

De azt még nem írtam az előbb, hogy ennek a bojlernek ha jól emlékszem kb. 1,5kWh/nap a vesztesége 40 fok körüli hőmérsékletkülönbségnél (azaz mondjuk 20fok van bent és 60 a bojlerben). Azaz ez elenyésző, ha teljesen meg lehetne szüntetni a veszteséget, akkor is maximum 30-40kWh spórolás havonta. A gázhoz képes villannyal energiát előállítani a mai árakon kb. 2,5x drágább, ezzel nem lehet mit kezdeni.
Ennél a típusnál nem lehet az eco-t és a hőmérsékletet összehangolni, itt a készülék dönti el a szükséges hőmérsékletet.
Ha eco módban kevés a melegvíz akkor a következő napokban majd emeli a hőmérsékletet a bojler, egészen addig amíg már azt érzékeli, hogy nem fogy el az összes meleg víz. Tehát nem úgy működik,hogy nappal 40 este 60°.
Először is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket és a pontos részletes tájékoztatást!
Tehát ha jól értem akkor az ECO mód bekapcsolása előtt teljesen felesleges nekem hőfokot beállítani mert a bojler automatikusan 40°-on tartja a vízet (tanulási időszakban??) és amennyiben este érzékeli, hogy a fürdéshez elfogyott az általa előállított hőfok és kevés ez a mennyiség úgy akkor következő nap estére valamennyivel már “automatikusan” önmagától emelni fogja vagy többet állít elő?!? Ha jól értem!?
Továbbá még két kérdésem lenne!
1. Ha az ember napokra elutazik és egyáltalán nincs használva a bojler, abban az esetben mennyire befolyásolja a későbbiekben a tanulását melegvíz előállításat? Természetesen bekapcsolva marad ez idő alatt is ECO módban tehát nem lesz áramtalanítva amíg nem tartozkodunk a lakásban!
2. Mennyire árt a bojlernek HA napi szinten van ki-bekapcsolgatva? Fürdés előtt 1-1,5 órával bekapcsoljuk majd előállítja a szükséges melegvizet majd fürdés után kikapcsolja az ember! Tehát a napi szintű kapcsolgatása a bojlernek mennyire árthat neki?
Én csak a 2-ra tudok válaszolni tapasztalatból, semmi baja nem lesz a ki-be kapcsolgatástól, mi is így használjuk. Az egyiket napi 5x, a másikat 1x kapcsolom ki-be. De ekkor nyilván az ECO nem fog menni, mert a leírás szerint max 4 órán át tárolja az előzményeket áramkimaradás esetén.
Azt viszont felejtsd el, hogy 1-1,5 óra alatt fog felfűteni 0-ról... Ennek a bojlernek 60fokra legalább 3 óra kell.
Nem 0ról kell felfűtenie pl 50°ra (50° az nálunk a személyes használat) mert előző este fürdéskor fel fűt 50°-ra. Napközben épphogy van csak használva melegvíz (mosogatás, alapvető higiéniai tisztálkodássok) tehát következő estig mikor újra fürdés előtt bekapcsoljuk a bojlert még marad benne melegvíz. 1,5 óránál sosem volt eddig több hogy újra 50°-ra felrántsa a hőmérsékletet. De nyilván ez az idő lehet több is a melegvíz használatától függően napközben.
Ki-be kapcsolgatás során egyértelmű és világos hogy az ECO funkciót RESET-eli, (törli a memóriát) mert 4 óra kikapcsolás alatt törlődik a már megtanultak.
Azon a ponton vagyunk hogy elfelejtjük ezt az ECO módot és maradunk a ki-be manuális kapcsolgatás mellett, mert azzal is célt érünk és valamelyest spórolhatunk a villany használaton. Csak az érdekelt volna, hogy ez a kapcsolgatás mennyire van káros hatással rá, esetleg rövidítheti meg a bojler élettartamát?!
Automatikusan emelni fogja a hőmérsékletet.
Elutazás. Jó kérdés, szerintem nem lesz probléma, csak finomít, az addig tanultakon, utána visszaáll.
A ki-be kapcsolgatás nem árt. A vezérelt (éjszakai) árammal is ez a helyzet.
A felfűtési idő függ a beáramló hideg víz hőmérsékletétől is. Nyáron gyorsabb, télen lassabb. A 15 fok körüli vizet 50 perc alatt fűti fel 40 fokosra, de ez csak az első tartályra igaz. De ez már elég egy zuhanyzásra, ekkor kapcsol be a shower ready lámpa.
Rendben van, nagyon szépen köszi a segítséget srácok!
Akkor ezzel el is dőlt, hogy az ECO módot elengedjük és inkább maradunk a ki-be kapcsolgatásnál esténként fürdés előtt. Ez így valamennyivel több megtakarítást eredményez és legalább biztos hogy olyan hőfokra fűt fel amennyire beállítom!
Köszi mindent, Üdv: Gábor
Ha Ariston bojler garanciális javítására kerestek szakembert Budapesten és környékén, vagy csak kérdés merül fel amire itt nincs válasz, keressetek a http://www.bojlerguru.hu weboldalon!
Ottocar73, Köszönjük!

Egy hónapos a készülékünk így felhívtam már a komplett szerviz hálózatot, szakembereket hogy ugyan mi produkálja ECO módban a 40°ot, azonban senki nem tudott ilyen pontos és részletes kielégítő választ adni mint a fentiekben leírtakban.
Válaszok amiket kaptam.:
-Sejtelmem sincs
-Fogalmam sincs
-Nem tudom
-Teszteljük még
-Ha nem változik semmi akkor hívjam fel az xy szakembert és kijön bevizsgálni. Ha garanciális hibája van természetesen ingyen cserélik javítják, viszont ha semmi hibája nincsen akkor kiszállási díj és bevizsgálási díj terhel engem.
Így ezek után írtam ide a fórumra hogy mégis mi a franc ez az ECO mód és hogyan lehet használni a mindennapokban.
Most már tudjuk, de továbbra sem fogjuk használni!
Sziasztok,
Ariston Velis Evo 50liter Wifi készülék vásárlását tervezem. Megtudjátok mondani, hogy a csomag tartalmazza a nyomáscsökkentőt és a szelepet vagy azt külön kell, hozzá megvenni? Amire még a netről letölthető cuccokból nem jöttem rá, hogy minden esetben lesz cseppvízkivezetése vagy van benne tágulási tartály?

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!
Milán
Kedves Milán!
A biztonsági szelep tartozék. Nyomáscsökkentő nincs hozzá, tágulási tartály nincs benne. A biztonsági szelep csepeghet (és valószínűleg fog is).
Üdv, Ott Péter
Bojlerguru
Üdv mindenkinek!sikerült kb két hete megvenni az ariston veli evo 100 villanybojlert amit fel is szereltem a sógornőmnek ami azóta is tökéletesen működik elég a melegviz hőmérséklete és mennyisége is csupán az elmondásuk alapján a biztonsági szelepnél nem látnak csöpögét.Elzárócsap+flexicső+bitonsági szelep+bojler ennyi a szerelék s ugyanennyi szerelvényezéssel anyóséknál a hajdú 80l-nél kb másfél hét után 3-4dl viz van.Mi lehet a hiba ha van egyáltalán az arisdtonnal?Melegitéskor hova tágulhat a viz ha nics melegvizcsap csöpögés?Lehet a melegvizágon szivárgás? köszönöm a válaszokat! üdv Laci
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16 Következő
240 hozzászólás Oldal: 9 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 37 vendég