Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
88 hozzászólás Oldal: 2 / 6
A fűtőkőr potméterével a maximális vízhőmérsékletet tudod állítani, utána ha nem tudja leszabályozni, akkor leállítja a gázt. Ez megtörténik, ez jó jel, legalább szabályozni lehet. A hétvégén én is állítottam a kazánom a lángmagasságán, mert nyáron kicsit visszaállítottam, a jóval melegebb hálózati vízhez. Szóval fűtés közben nekem is egy lángmagassággal ment, nem szabályozta lejjebb, hanem ki-be kapcsolgatta a gázt. Elképzelhető, hogy fűtésnél nem szabályozza a gázátfolyást, csak kapcsolgatja. Azt még kipróbálhatod, hogy melegvízvételnél szabályozza-e a lángmagasságot. Nyisd meg a melegvizet, majd csökkentsd le az átfolyást és figyeld csökken-e a lángmagasság, vagy inkább leállítja. Az én kazánom nem váltószelepes , lehet a tiéd kicsit máshogy működik. A fűtéshez nem kell túl nagy lángmagasság, ha nincs alulméretezve a kazán a lakáshoz képest, akkor közepes lángmagassággal is jól kell fűtenie. Elképzelhető, hogy valaki nagyon feltekerte a gázmennyiséget, ezért nem működött normálisan és nincs semmi baja a kazánodnak. A túl nagy lángmagasság jobban igénybe veszi a hőcserélőt és hamarabb vízkövesedik.
A régi FÉG C24-es cirkómnál is levettem a lángmagasságot olyan szintre, ahol még viszonylag gyorsan fel tudta fűteni a lakást, de nem kellett túl sokat kapcsolgatnia. 17 évig ment gond nélkül és hőcserélőt sem kellett cserélni, mint a többinél 5-6 év után. Ezután elköltöztünk, de nem tarom kizártnak, hogy még most is működik, és akkor 20 éves is elmúlt.
Kedves Plaszlo!
Lángszabályozás nem történik sem melegvíznél, sem fűtésnél, csak ki-be kapcsolgatás. Bevallom fogalmam sincs arról, hogy valaha is szabályozta e a gázt, sosem figyeltem. Lehet, hogy nem is kellene neki, mert nem olyan típus. Tavaszig nem szívesen piszkálnám.
Köszönöm a segítséged! Boldog Karácsonyt!
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, van egy 4 éves Saunier Duval ISOTWIN F 24 E-A típusú gáz kombi kazánunk.
Egy hónapja F14 hibaüzenettel szórakoztat. Nem tudjátok mit jelenthet?
Üdv!

A leírás szerint (33. oldal) az F14 hibakód 95 C fok feletti fűtési hőmérsékletet jelent.

http://www.kazanbolt.hu/termekkep/sdkezelesiutasitas/Isotwin%20Condens%2030%20kez%20HU.pdf
nilacid írta: Kedves Plaszlo!
Lángszabályozás nem történik sem melegvíznél, sem fűtésnél, csak ki-be kapcsolgatás. Bevallom fogalmam sincs arról, hogy valaha is szabályozta e a gázt, sosem figyeltem. Lehet, hogy nem is kellene neki, mert nem olyan típus. Tavaszig nem szívesen piszkálnám.
Köszönöm a segítséged! Boldog Karácsonyt!


Szívesen, Neked is Boldog Karácsonyt!
Plaszlo írta: Üdv!

A leírás szerint (33. oldal) az F14 hibakód 95 C fok feletti fűtési hőmérsékletet jelent.

http://www.kazanbolt.hu/termekkep/sdkezelesiutasitas/Isotwin%20Condens%2030%20kez%20HU.pdf

Köszi, de a miénk F24-es nem 30-as és nem kondenzációs. Ebben az esetben is ez lehet a megfejtés? 65 C-ra van állítva a meleg víz, a fűtés pedig 60 C, lehet, h behalt az érzékelő? Szerintem külön lehet a kettő, mert a fűtésnél minden ok, viszont, ha fürdeni kezd vki, akkor elfogy a meleg víz és rögtön az F14 jön elő villogó pirossal. Aztán lassan felmelegszik mégis.
F 24 E-re is ugyanezt adja az F14 kódhoz a kezelésije, a hibaelhárításnál meg hívja a szerelőt.
Ez lesz köszönöm a segítséget! Legalább lesz valami irányvonal amin el lehet indulni, mert az a 2 aki eddig itt volt főleg inkább csak tapogatózott, de érzésem szerint fogalmuk sem volt, hogy mi lehet a probléma, pedig szakszerviznek hívták magukat! A számla is ezt mutatta!
Itt próbálj szakembert keresni a saját weboldalukon:
http://www.saunierduval.hu/system-service/installersearch/
Ha a szerződéses partner szerviz nem tudott mit csinálni, hívd a központi márkaszervizt és tőlük kérjél megbízható szakembert, akiért felelősséget vállalnak. Ilyenkor lehet némi lélektani hadviselést is bevetni, hogy többet vártál a márkánál, mint hogy 4 év után csak bajod legyen vele,.......stb.

Csak egy érdekesség, 2 év után tönkrement a Mofém mosdó csaptelepem, magától elindult a melegvíz és nem lehetett elzárni. Nézegettem az árakat és úgy találtam, ennyi pénzért többet kell bírnia pláne, hogy volt egy egész garnitúra 5 éves csaptelepem, aminek semmi baj nem volt. Hívtam a központi vevőszolgálatot, elmondtam a bajomat és az elképzelésemet a márkáról, meg hogy a régi lakásomban csak ilyen volt és a mostaniban is már, de most nem tudom merre menjek, a mostani nem győz meg a választásom helyességéről. A helyzetet bonyolította, hogy ezt a darabot kaptam - míg a többit vettem - és nem volt meg a garjegye. Lényeg, némi társalgás után kiderült, a kora alapján ez egy hibás szériába tartozott, amit azóta leváltottak, de küldtek ingyen egy új kartust (kerámia szeleptestet) bele és azóta nincs is bajom vele. Nem mondom minden esetben bejön, de érdemes legalább megpróbálni. Nem az összeg nagysága volt a döntő, mert ki tudtam volna fizetni, hanem a hozzáállásuk, ami jól esett. Sajnáltam volna, ha csalódnom kell a márkában, mert tényleg jó és megbízható.
Tisztelt PLászló! egy olyan problémám van hogy az egyik fűtéscsövem ami keresztül megy a hálószobán hajnáltájt elég agresszív kopogó hangot ad. Már próbáltam meglazítani a bilincset, erősen hozzákötöttem a másik csőhöz kb. 8 db. műanyag bilinccsel (amit dísztárcs leesés ellen is használok). E szankciók áltakl egy kissé mérsékelte a kopogást, de még mindig gyakran előjön, viszont már nem olyan hangosan. Tudna nekem valami megoldást adni, mi okozhatje ezt a zajt és hogyan lehetnek hathatósan megszüntetni. Érdekes, hogy a másik párja a csőnek abszolút néma, csak a bemeneti okozza a problémát. Köszönettel! Z. Ádám
Üdv Seabass!
Ez csak hajnaltájt jelentkezik, vagy csak akkor a legzavaróbb a hangja? Van valami környezeti, vagy fűtésszabályozási "esemény" amihez kötni lehet a hangot? A csövön is érződik a kopogás mozgás, vibrálás formájában? A falakon is keresztül mennek a csövek?
Néha fura hangokat tud adni egy rossz fűtőtest szabályozó szelep, vagy a légbuborékok ahogy átpréselik magukat rajtuk. Valahol már írtam, hogy nekem ilyen erős pattogó hangot egy a csövezésre véletlenül rátolt kisszekrény okozott, a cső nem tudott szabadon "hőmozogni".
Köszönöm a választ! Inkább azt mondanám, hogy hajnaltájt a legzavaróbb a hangja, mert akkor ugye minden csendes, ráádásul elég halk környék. Nem nagyon tudom megítélni a többi napszakban, mert eddig még nem tartózkodtam otthon olyan sűrűn. Hozzátenném, hogy két hónapja költöztem be ebbe a lakásba, 1995-ben épült és házközponti fűtése van, én az első emeleten vagyok alattam csak garázs van. Mind a két cső a falon kívül, merőlegesen halad át a szobán, kb. 10 cm-re futnak egymás mellett. Igen, a csövön határozottan lehet érezni, mikor a hangos kopogó hangot adja, a cső is szinte vibrál vele együtt. A hangadás szaggatottan történik, kb. 20-30 perces szünetekkel. Én eddig úgy vettem észre, hogy a maga a fűtéscső okozza a hangokat, a radiátoromnak ehhez szerintem nincs köze, szabályozáshoz nem köthető, hiszen ha alcsonyra van véve ha magasra akkor is adja a hangot. Amikor hidegebb van -5 C alatt nem ad ki semmilyen hangot, csak amikor enyhebb kint az idő, ami számomra elég érdekes. Viszont most, hogy kitaláltám a csövek műanyag bilinccsel történő egymáshoz rögzítését, a hangok halkabbak lettek, de így is felébredek rá kb. 3-4 óra tájt. Arra lennék kiváncsi, hogy műszaki szempontból létezik-e valamilyen permanens megoldás, esetleg cső csere hegesztéssel, vagy bármi más kreatív ötlet amivel megszüntethető ez. Előre is köszönöm! Üdv. Z. Adam
Ez egy többlakásos ház központi fűtéssel (minden lakást fűti), vagy lakásonkénti egyedi központi fűtéssel?
igen, ez egy 4 emeletes társasház, a hőközpont a 4. emeleten a padlástérnél van. innen kapja mindenki a meleget. Már felkerestem a fölöttem lakókat a 2.on, ők is hallják néha, de annyira nem veszélyes náluk. Érdekes most, hogy itthon vagyok még egyszer sem hallottam, hogy csinálta volna. Mondjuk az biztos, hogy jó feszesek rajta a műanyag bilincsek, hát ha ez segít. De mindenképpen meg akarom nézetni egy jó szakemberrel, mert szerintem ez azért nem egy normális jelenség...
Huh, ez kilőtte az ötletemet, hogy a hőközpontból jön a hang. A garázsból nem szűrődhet fel a hang a csöveken keresztül? Barkácsoló szomszéd, szelelő kompresszor ami néha utántölti magát, stb. Ha így magánnyomozással nem derül ki az oka, akkor tényleg marad a szakember, egy közösségi rendszerhez nem lehet csak úgy hozzányúlni, belepiszkálni.
Nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre, ugye megosztod velünk a kiváltó okot és az elhárítás módját?
88 hozzászólás Oldal: 2 / 6

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég