Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
354 hozzászólás Oldal: 4 / 24
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24 Következő
Ügyes! 8)
Nincs szüksége valamennyi szellőzésre a kazánnak? Annak ellenére, hogy parapet, így még nem láttam beépítve, valamilyen szellőzési lehetőséget szoktak hagyni a kazánnak a burkolaton. Gyakorlati tapasztalat van így a működéséről?
De van szüksége szellőzésre, és meg is adtuk neki. A képen nem látszik, mert direkt ilyen a kialakítás, de hátul lent nem fekszik fel a falra, és a tetejénél, a párkány alatt sincs a falig a tábla, hanem járat van hagyva a levegőnek:
Kép
Akkor rendben van, a képekről nem látszanak a légrések, bizonyára ez volt a célod.
Érdeklődnék mika6 váltószelepes kazánról ma szervizelték be és amíg itt volt a szerelő semmi gond nem volt. Mondat,hogy első indítás után valamennyit melegíteni fog a radiátorok felé is a kazán de szinte az összes radiátort felmelegítette. Ez azért 25 fokban nem valami jó. A szobai termosztát le van kapcsolva elvileg csak meleg víz melegítésre kellene működnie.Mi lehet a baj? A kazánon lévő termosztátot a szervizes 75 fokra állította be.Kell ennek nyáron ilyen hőfok? A meleg víz tározón is van hőmérséklet szabályozó. Segítségét előre is köszönöm. Alíz
Tuccos,
ebben a melegben nem túl nagy kihívás az összes radiátort felmelegíteni, de biztos nem így kell működnie. Első lépésben vedd le a vízhőfokot 60 fokra, elektromos bojlerben sem szokták normál esetben magasabbra állítani. Én nyáron 50 fokra állítom a kazánt, bőven elég az a vízhőfok.
Amennyiben továbbra is felmelegíti a radiátorokat, hívd ki a szervizt garanciális javításra.
Jó napot kívánok
Ebbe a lakásba szeretnénk központi fűtést szerelni. Az elképzelés az hogy a kandallót lecserélnénk vízteres kandalóra és a szobákba,fürdőbe, lapradiátorokkal vinnénk el a meleget. Mivel ehhez én nem értek ehhez kérnék tanácsokat. Úgy mint felhasznált anyagokban,vezetési irányban. Saját elképzelésem az lenne,hogy az északi falon végig vinni a vezetéket. De azt sem gyanítom hogy mivel . Réz,vas cső?Milyen vastag? Mit kell építeni a rendszerbe. Persze sajnos mint sok más embernek nekünk sincs rá sok pénzünk.
[img]
Lakás.png
[/img]

Elnézést kérek a kezdetleges (nevetséges tervrajz imitációért) Az épület teljes belső hossza:14m Szélessége:4,5m

Csatolmányok

Üdv!
A vízteres kandalló nem a legideálisabb állandó, vagy fő fűtési eszköznek. Rossz a hatásfoka, hamar túlmelegítheti a vízrendszert, de ha nem eteti hamar le is hűl, ha meg túl sok hőt vesz ki a fűtési rendszer a füstgázból, akkor a kéménynél lesz probléma kátrányosodás és gyenge huzat formájában. Nincs más fűtési lehetősége? A vízteres kandallót inkább kiegészítő fűtésre szokták használni, rádolgozva a fő rendszerre.
A fő gerincet én a folyosón vinném végig és onnan ágaztatnám le a szobákhoz. Ha túl hosszú a fűtéscső, az utolsó radiátor hideg maradhat. Szerintem egy ilyen rendszerhez a rézcsöves megoldás lenne a legjobb, a műanyagcsövek általában nem szeretik a hirtelen és magas hőmérsékleteket, ami egy kandallónál könnyen előfordulhat. Másik megoldás, a kandalló után egy elosztó és onnan egyenként vezetni a szobák radiátoraihoz a melegvizet. Így minden radiátornak önálló vízköre van, könnyebb belőni a szobák eltérő hőigényét.
Végig kell gondolni, melyik a könnyebben és olcsóbban kivitelezhető megoldás, illetve melyik lenne hasznosabb. Jó lenne a kandalló mellé egy puffertartályt telepíteni, ami a kandalló hirtelen hőugrásait el tudja tárolni és a radiátorok felé egyenletesebben küldeni. Kérdés van-e hely hozzá? Ez a biztonságosabb megoldás, a hirtelen felesleges hőt a pufferben el lehet tárolni amíg szükség nincs rá, valamint a kandalló jobb hatásfokkal üzemeltethető. Gépészetileg bonyolultabb és jóval drágább.
Köszönöm válaszát.
Más fűtési rendszere nem igazán van keret. Gáz bekötésre kaptunk 800000ft-os árajánlatot :( A múlt telet ezzel a kandallóval fűtöttük végig. Ahol a kandalló van abban a helyiségben volt 28c. A távolabbi szobába 12c. A folyosón nem megy át a meleg. illetve ha a cső a folyosón menne 3 ajtón menne keresztül keresztbe.
A puffer tartály meg szerintem nem férne el sehol a lakásba, elég szűk a hely. A leg távolabbi radiátor,8m-re lenne a kandallótól.
Bocsánat most mértem párat ha a kandalló mögött lenne egy 450l-es tartály az számítana valamit? A konyha és a szoba fala mellé.
Igen, ha hőszigetelve el tudod rejteni, már segít a rendszereden. A kandalló akkor működik rendesen, ha intenzíven tüzelsz benne. Ha nagyon lefojtod, kátrányosodhat a kémény, mert nem éri el a füstgáz azt a hőmérsékletet, ahol már nem tud kicsapódni a kátrány. A víztér tovább csökkenti a füstgáz hőmérsékletét, ami növeli a kátrányosodás veszélyét. A puffer azt a hőfelesleget tárolja el a felhasználásig, ami az intenzív égéskor keletkezik. Így a lakás fűtésével együtt a puffert is feltöltöd, ami azután is rendelkezésre áll, ha a fa már leégett a kandallóban. A cserépkályhában ezt a szerepet a samott bélés tölti be.
Köszönöm válaszod.
Lakás1.jpg
Lakás1.jpg (71.26 KiB) Megtekintve 15306 alkalommal.
Hát én a saját fejem után így gondoltam az elrendezést. Azt szeretném kérdezni hogy ehhez, mekkora méretű csöveket kéne használni? Illetve mi kell még a hálózatba (elosztó,stb) ? Gondolom a kiegyenlítő tartály a kandalló felett a padláson jó.
Még egy kérdés itt kell az alsó-felső csövezés vagy mindkető mehet alul?
Miki,
nem tudom a rajzból merre vannak az ablakok, de a radiátorokat az ablak alá kellene rakni.
Elvileg 15-ös (18x1.0) csővel is végig lehetne vinni, de a gerincet csináld 20-as (22x1.0) csőből és ebből ágaztasd le a vékonyabbal a radiátorokhoz. Itt nem baj, ha van egy kis plusz víz a csövekben, és a radiátorok sem a legkisebb vízterűek legyenek, mert ezek is pufferként működhetnek. A csöveket nyugodtan vidd alul, már nem divat a fölül meleg, alul hideg elvezetés, keringtető szivattyú úgy is lesz a rendszerben.
Amennyiben elosztóval készíted el a rendszert, akkor a kazán, elosztó és puffer között 25-ös (28x1.5) csővel szereld, a köröknek meg elég a 15-ös cső.
A puffer akkor lehet a padláson, ha alaposan leszigeteled a csöveket és a puffert, hogy ne tudjon elfagyni, másrészt ha a födém is bírja a terhelést.
A kandalló vízköréhez 65 fokos ESBE vagy Laddomat szelepet kellene beszerelni, hogy a kazánkör vízhőfoka ne legyen 65 foknál alacsonyabb, így a kátrányosodás megelőzhető. A Laddomat minden az egyben kialakítású, bár drágább, de ezzel jobban jársz. Ez egy olyan szelepcsoport szivattyúval egybeépítve, ami a kazánkört addig nem nyitja a puffer felé, amíg el nem éri a nyitási (Laddomatnál a standard 72) fokot és utána is csak annyira engedi ki a meleg vizet, hogy ne tudjon visszahűlni. Nagyon hasznos darab.
http://www.puffertartaly.hu/pdf/laddomat-21-60-hasznalati-utmutato.pdf

Csak, hogy lásd nem egyszerű feladatra vállalkozol, itt a rendszer vízkörének rajza:

laddomat bekotes1.jpg
laddomat bekotes1.jpg (70.83 KiB) Megtekintve 15338 alkalommal.
Köszönöm a kimerítő válaszod. Kb enyi pénzem van a csövezésre + a radiátorokra amibe a Laddomat kerül :( . Az álló kandalló amit ki néztem kb 120000ft.
De nem lehet zárt rendszerbe szerelni. Ezért gondoltam hogy magam neki állok mert az egészre van kb 200000ft. De igy akkor nem lesz belőle.
De köszönöm a segitséget.
Nézd, még így is lehet belőle valami, csak akkor nem lehet magára hagyni a rendszert. Tehát a fűtésnél neked kell szabályozni a tűz intenzitását a mindenkori hőszükségletnek megfelelően, és meg kell tanulnod úgy tüzelni, hogy ne legyen kátrányosodás a kéményben. Érdemes ilyen rendszernél kicsit túlméretezni a csöveket, hogy több víz legyen a rendszerben. Erre nagyon jók voltak a régi nagy vízterű öntöttvas radiátorok és vastag vízcsövek (a gravitációs keringtetéshez kellettek), amik egy kisebb puffernek is megfeleltek. A tervezésnél meghagynám a lehetőséget a későbbi fejlesztéshez, bővítéshez.
Jó estét kívánok!

Ez sem tartozik szigorúan ehhez a kérdéskörhöz, de leginkább ide tartozik :)

Radiátorcsere panel lakásban. Ma volt kint a szaki nálunk. Megállapítottuk, hogy lemez radiátorunk van! Huréka! Így olcsóbb lesz az újat beszerezni. Egy-két helyen azt olvastam, hogy felejtsem el, hogy rézcsővel legyen ez kivitelezve, így ezt mondtam is a szerelő úrnak, aki lehet, hogy rossz néven vette, hogy mit kontárkodok én bele ebbe.

A kérdésem, mert erre sehol nem leltem választ:
azt mondta az úriember, hogy a szelepig a régi cső lesz, utána szeleptől, mert az belül réz, rézcső lesz a radiátorig.

Én mivel egyáltalán nem konyítok a dologhoz, de lelkesen végigrágok minden használható információt, nem tudom, hogy mi lenne a jó :( mert hát ugye ha rendszerben gondolkodom, akkor hiába van ott egy szelep azon átmegy ugyanaz a víz, tehát a rendszerbe bekerül, így véleményem szerint ugyanúgy korrodálódhat.


Köszönöm a segítséget: berkaba
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24 Következő
354 hozzászólás Oldal: 4 / 24

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég