Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
354 hozzászólás Oldal: 18 / 24
Előző 1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24 Következő
Üdv!
Divatos lett ??? Fel kell ébredni, átalakultak a fűtési rendszerek, és a kényelmi elvárások. Kis vízterű radiátorok, vékony - műanyag - csövek, ahol lehet gázkazán alacsony hőfokon, programozható hőfokszabályzás,stb. Ebbe már nem illik bele hagyományos módon a hagyományos vegyestüzelésű kazán. Ezeket hidalja át a puffer, hogy minden kényelmi elvárás gazdaságosan megvalósítható legyen vegyestüzelés esetén is.
Minden egyes csatlakozás potenciális veszélyforrás, de ezt a csőre is el lehet mondani, mert az is kilyukadhat. Én maradnék az osztó-gyűjtős megoldásnál, de mindenki azt csinál amit akar... Úgy látom a fűtésszerelő még a hagyományos módszert alkalmazná korszerű anyagokkal. :?
Nem kötelező a puffer, de akkor sokkal többet kell a kazánnal foglalkozni (tűz intenzitás, vízhőmérséklet figyelés, gyakori kis mennyiségű tüzelőanyag rakodás, hogy ne szaladjon meg a hőmérséklet, stb.), és a lefojtott tüzelési mód miatt nő a kátrányosodás kockázata.
Köszönöm szépen a segítséget, én is ezen a vonalon gondolkodtam!
Sziasztok!
Az alábbi problèmám van.
Egy Vailant cirkónk van, volt már kint szerelő, a hőcserèlőt kisavaztuk.
De.
Amikor teljesen le van vève a fűtès nem kapcsol be s nem melegíti a vizet. Viszont ha felveszem a fűtèst s bekapcsol akkor elkezdi melegíteni a vizet.
Mi lehet a baja?
Előre is köszi
Kedves Fórumozók!

Egy 5-6 éves Saunier Duval Isotwin évente tisztított kondenzációs kazánhoz kérnék segítséget, tippet, ötletet.

Röviden leírom a jelenséget:
Pár napja arra lettünk figyelmesek, hogy a kazánunk folyamatosan napi 24 órában dolgozik, megy benne a keringető szivattyú, vagy vízpumpa vagy ? motorja. Természetesen a fűtés nem megy és meleg vizet sem használunk. A fűtés is (most próbáltam) és a meleg víz gyártás is hibátlanul zajlik de egyszerűen a pumpa, szivattyú rendíthetetlenül működésben van.
Van a készüléken egy "funkció gomb" aminek 3 állása van: 1-fűtés+meleg víz, 2-csak meleg víz, 3-kazán kikapcsolva. Ez eddig ugye mindig az "1"-es állásban volt itt kezdte a szivattyú az ámokfutását... amint ezt átkapcsolom "2"-es állásba (csak meleg víz) szépen felfűti a kívánt hőfokra és elcsendesedik a készülék, minden pumpa,szivattyú leáll benne ahogy annak lennie kell.És persze semmiféle hibakódot nem jelez a készülék.
A három termosztátot már reseteltem és a kazánon sem állítottunk semmit :(
Két szerelőt felhívtam már telefonon elmondva a hibajelenséget rávágták vezérlő csere 80.000Ft lefordultam az íróasztali székről :shock:
Esetleg valakinek köztetek volt hasonló gondja, talált rá megoldást, megúszható a vezérlő csere?
Előre is hálásan köszönöm annak aki válaszol :roll:
Üdv
Ádám
Üdv!

Lehet egy hőmérséklet érzékelő hibája is, de a szobatermosztátokat sem ártana megnézni, hátha valamelyiknek beragadt a záróérintkezője, vagy ha elektronikus, akkor valamelyik vezérlő félvezető lett állandó vezető.
Kösd le egyenként a termosztátokat első lépésben egymás után és figyeld a szivattyút.
Plaszlo írta: Üdv!

Lehet egy hőmérséklet érzékelő hibája is, de a szobatermosztátokat sem ártana megnézni, hátha valamelyiknek beragadt a záróérintkezője, vagy ha elektronikus, akkor valamelyik vezérlő félvezető lett állandó vezető.
Kösd le egyenként a termosztátokat első lépésben egymás után és figyeld a szivattyút.


Kikapcsoltam a kazánt, majd ezután mind a három termosztátból kivettem az elemet, megvártam amíg törlődik a memóriájuk és visszakapcsoltam a kazánt 1-es állásba (fűtés+meleg víz) és azonnal bekapcsolt a szivattyú:(

Köszönöm "Plaszlo" amiért foglalkozol az üggyel!

Csatoltam 2 fotót a termosztátról és a bekötésről hátha segít...

U.I. A megoldónak egy tálca sör jár :idea: :mrgreen: (komolyan)

Csatolmányok

Üdv!
Egyre valószínűbbnek tartom, hogy elektronikai probléma lesz. Jól látom a termosztátok jelét egy központi vezérlő fogadja és az vezérli a kazán fűtésrendszerét?
Ketté kell választani a problémát a kazán elektronika hibájára, vagy a vezérlők hibájára.
Válaszd szét a vezérlő kört a kazán beépített vezérlőáramkörétől. Ez az a pont lesz, ahol alapesetben a szobatermosztát kapcsolódik a kazán vezérlőelektronikájához. Majd bekapcsolod a kazánt 1-es állásba:
- 1 kazán szivattyú elindul mint eddig: kazán vezérlőelektronikájának hibája, vagy egy megbolondult érzékelő a kazánban. A hibát a kazánnál kell keresni.
- 2 nem indul el a szivattyú: a hiba valamelyik termosztát kapcsolókontaktusában, áramkörében lesz, vagy magában abban az áramkörben (vezérlőben) ami a szobatermosztátok jele alapján vezérli a kazánt.
Itt nem lehet mást tenni, mint egyenként kikötni a termosztátok vezetékét mindaddig, míg a kazán le nem áll. Ha összes szobatermosztát le lett kötve és még mindig fűteni akar a kazán, akkor a központi (szobatermosztátok jelét fogadó) vezérlővel lesz probléma.

Jó kis játék lesz, de műszerek nélkül így tudod "kilogikázni" a probléma okát. Jó szórakozást! :) :)
Plaszlo írta: Üdv!
Egyre valószínűbbnek tartom, hogy elektronikai probléma lesz. Jól látom a termosztátok jelét egy központi vezérlő fogadja és az vezérli a kazán fűtésrendszerét?
Ketté kell választani a problémát a kazán elektronika hibájára, vagy a vezérlők hibájára.
Válaszd szét a vezérlő kört a kazán beépített vezérlőáramkörétől. Ez az a pont lesz, ahol alapesetben a szobatermosztát kapcsolódik a kazán vezérlőelektronikájához. Majd bekapcsolod a kazánt 1-es állásba:
- 1 kazán szivattyú elindul mint eddig: kazán vezérlőelektronikájának hibája, vagy egy megbolondult érzékelő a kazánban. A hibát a kazánnál kell keresni.
- 2 nem indul el a szivattyú: a hiba valamelyik termosztát kapcsolókontaktusában, áramkörében lesz, vagy magában abban az áramkörben (vezérlőben) ami a szobatermosztátok jele alapján vezérli a kazánt.
Itt nem lehet mást tenni, mint egyenként kikötni a termosztátok vezetékét mindaddig, míg a kazán le nem áll. Ha összes szobatermosztát le lett kötve és még mindig fűteni akar a kazán, akkor a központi (szobatermosztátok jelét fogadó) vezérlővel lesz probléma.

Jó kis játék lesz, de műszerek nélkül így tudod "kilogikázni" a probléma okát. Jó szórakozást! :) :)


Hálás vagyok amiért segíteni próbáltál :wink:

Egy másik fórumonezt a kérdést kaptam:

„Miért van leugrasztva a zóna motor a szelepről?”

ez okozta a hibát, a képen nem látszódik de a zónamotor és a szelep köré egy beépített szekrény lett építve (ami mozdíthatatlan) és 50cm átmérőjű és 100cm mélységű lyukon kell bekúszni amit az előző válaszodra felbuzdulva meg is tettem. Zéró a hozzáértésem ezért korábban zseblámpával hiába böngésztem távolról nem láttam rajta semmi rendelleneset (hozzátenném egy sanuer duval szerelő is volt nálunk aki szintén csak lámpával nézett be a lyukon és nem tűnt fel neki és jött a vezérlő cserével...). Amint a zóna motor visszakerült a helyére pár ki-bekapcsolás után a kazán ismét úgy üzemelt mint fénykorában...
Olyan kérdésem lenne, hogy utólag be kellett raknom egy radiátort.
Egy 6 pontos bekötésűt vásároltam, azért mert a bekötést alul akarom elvinni.
Mivel egy meglévő helyiségről van szó nem jöhet szóba, hogy az aljzatba vagy a falba bevésve vigyem a csöveket.
Ezért a falon kívül alul gondoltam elvinni.
A kérdésem az lennem, hogy ehhez milyen radiátor szelepet használhatok?
Tudom, hogy létezik az ilyen típusú radiátorokhoz a H típusú szelepek, de nem vagyok benne biztos, hogy ez jó lenne nekem.
Mivel az ötrétegű csövemet nem tudom úgy hajlítgatni.
Arra gondoltam, hogy az alsó 2 bekötési helyre betennék 1-1 külön álló visszatérő radiátor szelepet.
És azt úgy forgatom, hogy a lehető legkisebbet keljen hajlítanom az 5 rétegű csövemen.
Mit gondoltok?
Mennyi hely van a radiátor és a padló között? Milyen magasan vezetnéd a csöveket?
Szervusz!

A padló és a radiátor kötött van kb. 20-25 cm. A csövet közvetlenül a szegély kő felett vinném el, ami kb. 10 cm magas.
Tehát van kb. 10-15cm a radiátor alja és a szegélykő fölött.

Plaszlo írta: Mennyi hely van a radiátor és a padló között? Milyen magasan vezetnéd a csöveket?
Szia!
Méreteket nem néztem, csak az elvet. Ilyesmi könyökidommal nem tudod megoldani?

Kép
Sziasztok!

Tanácsot kérnék turbós kazán üzemeltetéséhez.
Vegyesen van padlófűtés illetve radiátor is. 60 fokra van beállítva az előremenő, így dolgozik rendesen, de hamar felfűt, és mivel alurad radiátoraim vannak azok gyorsan le is hűlnek, valamint mivel a padlófűtésnek nincs külön vezérlése (a kazán szivattyúja hajtja azt is, saját termosztátja sincs) nincs ideje felmelegedni. Emiatt a komfortérzet nem a legjobb. Próbáltam 50fokos előremenővel, így tovább dolgozik a kazán, de mivel több ideig meleg a radiátor, és a padló is több ideig kap melegvizet jobb a komfortérzet.
A kazán tud lángmodulációt, és az néztem, hogy az 50 fokos vizet a legalacsonyabb fokozatban is tudja tartani, a 60at inkább közepesen (az elérni kívánt hőfok közelében már lejjebb veszi magát) Kérdésem, hogy ártok-e a kazánnak, ha ilyen alacsony előremenőt kérek tőle (40ig lehet a beállításoknál levinni), illetve gázfogyasztás szempontjából melyik megoldással járok jobban?

A kazán Radiant Energy RBS24 típusú, és kb.35m2-en van padlófűtés, a lakás hasznos alapterülete 90m2

A kazánhoz köthető külső hőmérséklet érzékelő, ami időjárás függvényében állítja az előremenő víz hőfokát. 10% körüli megtakarítást ígérnek vele. Érdemes ezzel foglalkozni?

Köszönöm!
Szia!
Most járnál jól kondenzációs kazánnal, akkor lenne teljes a komfortérzeted. 50 C°fok alatt már számolni lehet kondenzációval, így ez alá már lehetőleg (hosszú távon) ne menj le.
Elvileg nem okozhatsz bajt az alacsonyabb hőmérséklettel, ha az elektronika engedi, akkor a kazán fel van készítve erre a hőfokra is, bár valószínű, nem itt van a maximális hatásfoka.

Külső hőmérsékletérzékelő annyiban segít, hogy a külső hőmérséklethez ->> a ház hőigényéhez mérten szabályozza a fűtési teljesítményét, ergo ha magasabb a külső hőmérséklet, kisebb teljesítménnyel fűt.
Ha a radiátor az ajtó mögött van lehet úgy szerelni a termosztatikus szelepet úgy szerelni hogy lefelé álljon ? Mert jelenleg vízszintesen előre áll így nem merek rá fejet tenni.
termosztátfej állásai.jpg
termosztátfej állásai.jpg (33.69 KiB) Megtekintve 4450 alkalommal.
Előző 1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24 Következő
354 hozzászólás Oldal: 18 / 24

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég