Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
354 hozzászólás Oldal: 5 / 24
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24 Következő
Üdv!
Talán ez segít az elmélkedésben:

http://www.rezinfo.hu/node/1234

Persze ha azt veszem, hogy az általános rézcsöves fűtési rendszerekben a lemezradiátorok acéllemezből készültek..... :roll:
A réz drága mulatság. Csodálkozom vagy nem hogy már nem az ötrétegü müanyag csövet ajálota.
Csak hogy feldobjam kicsit a témát, írok pár sort nektek.
Amikor ide költöztem 2010.10. hóban, (mégegszer, 64nm 3m feletti belmagasság, vastag falak, rossz nyílászárók, belvárosi gangos ház, Héra III cserépkályha), lefényképeztem a mérőórákat.
2011.04 hóban szereztem olcsón egy szép sarokkádat, és kicseréltem a régi befalazott kádat erre. Innentől pancsoltunk benne rendesen, heti 2x biztosan. (400Liter kb) ekkor lefényképeztem újra mindent, 5,5 hónap alatt 1005 m3 gáz fogyott.
Mint leírtam idén januárban megcsináltam a Mikás központi fűtést, és csak most volt időm, hogy lefényképezzek mindent újra, tehát 14 hónap telt el a második rögzítés óta, és 980 m3 gáz fogyott.
Mindezt az új káddal, (amibe még mindig az átfolyós Junkers adja a melegvizet) + 4 helyiség fűtésével.
Nem rossz, már várom a gázműveket, idén ők fizetnek vissza nekem az átalányból :)
:D :D
Miki66 írta: Köszönöm a kimerítő válaszod. Kb enyi pénzem van a csövezésre + a radiátorokra amibe a Laddomat kerül :( . Az álló kandalló amit ki néztem kb 120000ft.
De nem lehet zárt rendszerbe szerelni. Ezért gondoltam hogy magam neki állok mert az egészre van kb 200000ft. De igy akkor nem lesz belőle.
De köszönöm a segitséget.


Ha radiátorokat akarsz szerelni mindenképp az ablak alá javasolt tenni a kellemesebb hőérzet érdekében.

Mivel elég kicsi a vízteres a kandallók vízfűtő teljesítménye a túl nagy pufferrel nem biztos, hogy elbírna. Az említett 450l-es tartályt egy 5kw-al vizet is fűteni tudó kandalló 25 fokról 70 fokra 4-5 óra alatt fűti be, ha feltételezzük, hogy közben a radiátorokat nem kell fűtenie. A kapcsolási rajzok általában úgy néznek ki, hogy a buffert fűti egy kör és a bufferről egy másik köt viszi tovább a meleget ez 2 szivattyút és ált. 2 keverőszelepet [radiátor esetén lehet 1 is elég] és 1 termosztát kell a szivattyú vezérléséhez.
Ha állandóan nem akarsz meleget tartani a bufferben akkor 4-5 óra múlva lesz meleg a radiátorokban, miután befűtöttél - ez is a rendszer velejárója.

Ehelyett ha szűkös a keret, akkor kisebb tartályt [40-80l] tennék be sorosan a rendszerbe a visszamenő ágba a túlmelegedés elkerülése végett, ill. a hőkapacitás megnövelése érdekében. A tartállyal egy termosztatikus keverő szelepet is érdemes lenne betenni, ami biztosítja, hogy a kandallóba túl hideg víz ne tudjon visszafolyni, hanem mindig keverjen az előremenőből meleg vizet hozzá.

A közeli radiátorokat pedig érdemes visszább szabályozni, hogy a távoliabbakban is megfelelő legyen az áramlás.
Sziasztok!
A múlt évben kazán problémákkal küszködtünk, szerelő javaslatára le is cseréltük. Az alábbi linken találtuk meg a legmegfelelőbbet mind ár szempontjából, mind minőség szempontjából.
http://kazanpont.hu/
Érdekelne hogyan kell vezetni a földben a központi fűtés csövét? (Két épület lenne összekötve)? Ötrétegű cső vagy inkább rézcső ajánlott?
Hogyan tervezed átvinni a fűtéscsöveket? Gégecsőben, vagy műanyag csőben?
Fogalmam sincs hogyan kell földben lefektetni a csöveket - ezért is kérdeztem. A böngészővel csak betonba fektetést találtam, de földbe fektetésről semmit. Gondolom valami hőszigetelés kell, de ezenkívül kell-e még valami. A gégecső vagy műanyagcső nem olvad meg? Vagy a hőszigeteléssel együtt kell még csőbe is rakni?
Nos, én sem csináltam még. :oops:
De a csöveket mindenképp alaposan hőszigetelni és a hőszigetelést védeni kell a nedvességtől, meg nem árt a bogaraktól sem, így adódik, valamilyen védelmet kell biztosítani számukra. Csőalagutat két csőért kár készíteni, ezért adódik valamilyen egyéni védelem. Két dologra gondoltam:
1, a szigetelt csöveket egyenként lépésálló gégecsőbe húzni és úgy a földbe rakni,
2, műanyag, mondjuk a narancssárga csatornacsőbe húzni a szigetelt fűtéscsöveket és ezeket beásni a földbe. A csatornacsövek elég erősek, vízállóan illeszthetők és ha nem 90 fokos vizet keringtetsz a fűtéscsövekben, akkor ezt is kibírják, hisz a föld körülötte úgyis hűti, meg a csövek is szigeteltek.

A lényeg, a csövek védőburkába víz, bogarak ne tudjanak bemenni. Télen a meleg környezet biztos vonzaná a földben áttelelő bogarakat.
Egy előző kérdésedre válaszolva, itt az ötrétegű műanyag csővel könnyebb dolgozni. A csatornacsöves védelmi megoldásnál ha a kanyarokat nagy ívben készíted (pl: nem 90°-os, hanem két 45°-os, vagy három 30°-os idomból rakod össze, akkor talán gond esetén ásás nélkül is kihúzható belőle a szigetelt fűtéscső.
Csak a történelmi hűség kedvéért írom le:
Kicsit elszámoltam magam, kevesebbet fizettünk eddig havonta átalánynak, és nem számoltam a gázszolgáltatási alapdíjal. Így csak 9000.- ot kapunk vissza. de azért ez sem rossz.

Apropó!
Aki tud ajánlani nekem a XII. kerületbe gázszerelőt, megbízatót, gyorsan dolgozót, egy gázcső visszabontáshoz, ne tartsa magába az elérhetőségét kérem.
Információt szeretnék kérni, hátha... :)

Kell-e gázterv, ha Beretta kombi kazánunkat Duval kondenzációs kazánra cseréljük?
Ill. hol kérdezzem meg, melyik az illetékes hatóság?
Nagyon köszönöm a segítséget előre is. Zsuzsa
Kedves Zsuzsa!

Gázterv csak gázcső áthelyezés esetén kell. Ilyen esetben gondolom csak gészülékcsere bejelentési kötelezettség van, illetve ha a kémény nem jó ehez a kazánhoz, annak a költségei.
Belekezdtem egy ismerős lakásának fűtéskorszerűsítésébe, de itt váltószelepes Mikával, és hőtárolóval, hogy a melegvíz ellátást is ezzel oldjuk meg. Ha van rá igény, erről is részletesen beszámolok.
Szia!
Én egy vízteres szabadon álló kandallóval szeretném megvalósítani a központi fűtést!
Pl szóba ami szóba került egy vízteres Etna ami vízoldalon csak 4kW a gyártó szerint légoldalon viszont 8kw.Nos itt az a kérdés hogy elég e nekem a 4Kw 2 db 20m2 es szobára és egy 6m2-es fürdőszobára.Ahol lenne maga a kandalló oda nemtennék radiátort hiszen 8kw(a légoldali) az elég sok szerintem egy 24m2-es amcsikonyhás nappaliba!Jelenleg egy 8kw-os légfűtéses kályha van bent és frankón befűt meg minden csak ha becsukom az ajtókat akkor egyből vége...nameg a messzebbi szoba az ami gond....
Az etnánál a gyártó csak annyit közöl hoy összesen befűthető légtér mennyi.Végül is az alatt vagyok viszont nemtudom mire elég a 32L-es víztáska??
a ház 40cm-es salakfalú,fentről jól szigetelt!homlokzat nincs szigetelve de elég jól tartja hideget-meleget..
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24 Következő
354 hozzászólás Oldal: 5 / 24

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég