Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 47 / 50
Ha csobog a víz benne akkor bizony levegős lesz. Kellene lenni rajta egy légtelenítőnek ott ki tudod engedni a levegőt. Többnyire egy csavarhúzóval nyitható-zárható szelepecske szokott lenni.
Sziasztok!

Adott egy téglalap alakú, belül 12,4x7,9 méteres épület, ahova kétcsöves radiátoros fűtést szeretnék kiépíteni kondenzációs kazánnal, 20-as PP-R csőrendszerrel.
A radiátorok (kb. 10 db) és a kazán is a külső falakon helyezkednének el (ablakok alatt), így azt találtam ki, hogy a PP-R csővel a külső falak tövében mennék körbe (összesen 41 méternyi cső), majd térnék vissza a kazánba.

Kérdéseim:
- Használhatok-e mindenhol 20-as csövet? Ötrétegű rendszereknél találkoztam már különböző átmérőjű szakaszokkal egyetlen rendszeren belül (hidraulikai beszabályozás?), ezért merül fel bennem a kérdés.
- Életképes-e ez a megoldás, vagy jobb egy osztó-gyűjtő alkalmazása (eléggé megbonyolítaná a csövezést)? Mind a 10 radiátor beszabályozható megfelelően csak a radiátorokon állítva?
Köszönöm a segítséget!
Szia!
Szerintem ez már nagyon hosszú lesz egyben, nehéz lesz beszabályozni a rendszert. Jobb lenne legalább két részre osztani és valahol középtájon megtáplálni. Igazán az osztó lenne a legjobb, de falon kívüli szerelésnél rengeteg cső lenne a falakon.
A vége felé csökkenő átmérőket a végén lévő radiátorok jobb vízellátása miatt alkalmazzák. Ha egyforma vastagságban viszed, a vége felé már nagyon lelassul az áramlás, nem fog megfelelően fűteni a radiátor.
Üdv

Egy 24kW-os bosch kondenzációs kombikazánnal szeretném megoldani a ház fűtését.
A radiátorokat magam tervezem felszerelni. A kazán középen lenne és onnan kétirányban 2csöves vezeték lenne. Az egyik irányban a kazántól 3m-re lenne egy 600x1000, onnan 8,5m-re egy 600x1400, majd onnan 5,7m-re egy 600x1400-as radiátor.
A másik irányban 1m-re egy 500x1000-es törölközőszárító, onnan 5,3m-re egy 600x1000, majd onnan 6,2m-re egy 600x1000-es radiátor. Milyen vastag csővel kéne megoldani ezt? Acélcsőben gondolkoztam, nem akarok falat vésni.
Valahogy így:

Kép
Sziasztok
FÉG Kazanom van a családi hazamban


Segítséget szeretnek kérni . Családi haz 2 szintes hazban a felső emeleten majdnem az utolsó radiátorbol belülről csöppeneseket lehet hallani amikor beindul a kazán amikor Kikapcsol akkor elmúlik mitől lehet ?
El lehet dugulva a radiátor ki kellene mosnom vagy mi lehet ?
Nem levegős mert legtelenitettem , olyan zavaró mert pont a hálószobamba van..
Köszi ha válaszoltok....
Kedves Plaszlo és öreg ház!

Köszönöm a korábbi tanácsaitokat. Egyelőre csak a régi radiátorokat cseréltem le, illetve a bekötéseiket csináltam meg rézből. Feltettem egy szűrőt is a kazánhoz, ami - főleg az első pár napban - rengeteg szemetet összeszedett. Be tudtam szabályozni a rendszert, a radiátorok egyformán melegszenek és jó a hőmérséklet mindenhol. Egy kis levegővel harcolok még, ami viszont nem egyszerű, mert a régi csőrendszerben találtam egy szakaszt, ahol meg tud rekedni a levegő. Így nem fogom megúszni annak a cseréjét sem. :)
mikolad írta: Sziasztok
FÉG Kazanom van a családi hazamban


Segítséget szeretnek kérni . Családi haz 2 szintes hazban a felső emeleten majdnem az utolsó radiátorbol belülről csöppeneseket lehet hallani amikor beindul a kazán amikor Kikapcsol akkor elmúlik mitől lehet ?
El lehet dugulva a radiátor ki kellene mosnom vagy mi lehet ?
Nem levegős mert legtelenitettem , olyan zavaró mert pont a hálószobamba van..
Köszi ha válaszoltok....


Szia!
Hát ha hallod a csöpögést, akkor ott levegő van, különben csak halkan a víz áramlását lenne szabad hallanod. A légtelenítő felé emelkedik a radiátor, biztos minden levegőtől meg tudtad szabadítani? Melegszik a radiátor mindenhol?
Bendernet írta: Üdv

Egy 24kW-os bosch kondenzációs kombikazánnal szeretném megoldani a ház fűtését.
A radiátorokat magam tervezem felszerelni. A kazán középen lenne és onnan kétirányban 2csöves vezeték lenne. Az egyik irányban a kazántól 3m-re lenne egy 600x1000, onnan 8,5m-re egy 600x1400, majd onnan 5,7m-re egy 600x1400-as radiátor.
A másik irányban 1m-re egy 500x1000-es törölközőszárító, onnan 5,3m-re egy 600x1000, majd onnan 6,2m-re egy 600x1000-es radiátor. Milyen vastag csővel kéne megoldani ezt? Acélcsőben gondolkoztam, nem akarok falat vésni.


Üdv!
Ha mindenképp acélcsővel akarod megoldani, akkor háromnegyedessel indulj és a végénél fél colosra csökkentsd le. A radiátorokat fél colos csővel kösd be, a törölközőszárítót alaposan fojtsd le a torlószeleppel, különben söntöli azt az ágat, amiben van.
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy vízteres kandallót szeretnék beépíteni, amihez 3 darab radiátor kapcsolódna. Egy fürdőszobai, egy konyhai illetve egy szobai radiátor lenne. A kandallótól kb 10 méterre lenne a legtávolabbi. (Az első a fürdőszobai lenne, utána jönne a másik kettőt, ami nagyjából egy távolságban van a kandallótól) A kérdés az lenne, hogy milyen vastagságú csővel (réz vagy 5 rétegű) kellene indítanom a kandallótól? Továbbá nyitott vagy zárt rendszer lenne jobb?
Üdvözletem!

Meglévő vízteres-radiátoros,nyílt fűtésrendszeremhez vennék 1 saunier duval 9kw-s villanykazánt.Ehhez vennék egy 500 literes puffertartályt mert vezérelt áramról menne a kazán.A puffertartályból az 1 hőcserélős lenne a jó választás?Hőcserélőre kötni a villanykazánt?A kazánban minden gépészet benne van elméletileg de valami szelep,kütyüt kell esetleg venni hozza?

Előre is köszönöm a válaszokat.
A 9kW a régi kazán alapján, vagy más számításból jön? A tárolóval gond van, a vezérelt áram éjjel 8 óra alatt 5-6 órában áll rendelkezésre, nappal 16 óra alatt kb. 2-3 órában. (Lásd energiapedia internet.) Gyakorlatilag mindent éjjel kellene felvenni. A villanyáram esetén a hőszivattyú lehet jó (levegő-víz). Ha a régi kazán már nem fog menni, akkor érdemes áttérni zárt rendszerre.
lezso1974 írta: Üdvözletem!

Meglévő vízteres-radiátoros,nyílt fűtésrendszeremhez vennék 1 saunier duval 9kw-s villanykazánt.Ehhez vennék egy 500 literes puffertartályt mert vezérelt áramról menne a kazán.A puffertartályból az 1 hőcserélős lenne a jó választás?Hőcserélőre kötni a villanykazánt?A kazánban minden gépészet benne van elméletileg de valami szelep,kütyüt kell esetleg venni hozza?

Előre is köszönöm a válaszokat.


Üdv!
Ezt csak kiegészítő fűtésnek tervezed, a vezérelt áramot kihasználva?
Nem írtad mekkora a házad, mekkora a meglévő kazánod, a rendszered. 9 KW nem túl sok egy házhoz, csak ha nagyon jól hőszigetelt, meg az 500 l-es puffer sem tűnik soknak, mint fűtő-, hőtároló eszköz, meddig tartana a benne eltárolt hőmennyiség. Kérdés a beruházáshoz képest mikor térülne meg az egész, mennyire tudod lefaragni vele a költségeidet?
Sziasztok!
Szeretnék az otthonunkban kialakítani padlófűtést és falfűtést. Egy kondenzációs gázkazán lenne a hőforrás és mellé egy 500l es puffer. A ház földszintjén lesz csak hideg burkolat ezért ide kerül padlófűtés csak, az emeletre nem. A falfűtés a földszinten és az emeleten is lenne.
Lenne pár kérdésem az osztó gyűjtők elhelyezésével kapcsolatban.
Három osztó-gyűjtőt gondoltam elhelyezni a házban.
2 kerülne a földszintre egy pedig az emeletre.
Lent lenne egy a falfűtésnek egy pedig egy keverő szeleppel a padlófűtésnek.
Fent pedig egy nagy a falfűtésnek.
Az egyik kérdés az lenne hogy érdemes az osztó gyűjtőket szintenként elhelyezni?
3 keringető szivattyút gondoltam elhelyezni a 3 osztóhoz.
A kérdés ezzel kapcsolatban hogy az emeletre elég egy nagy emelő magasságú szivattú ?

Válaszokat előre is köszönöm.
Üdvözletem mindenkinek!Jó apám tanította nekem,hogy nem szégyen az okosabbat megkérdezni,mielőtt valami "álokos" szerelőt hív az ember.világ életemben csodáltam,és felnéztem a szakmával,papírokkal nem rendelkező,állandóan szerelgető,saját bőrükön is tapasztalatot szerző "ezermesterekre".Meghallgattam,s a mai napig meghallgatom mindenki véleményét,és igyekszem kiszűrni az arany közép utat.Bele olvasgattam több rovatba is ,megnéztem sok mindent,és mielőtt egy "szakit",egy mester embert kihívnék az öregecske kombi cirkónkhoz,előtte szeretnék tanácsot kérni !(előre is köszi!Rutin "műtétnek " tűnő,"ez a tuti ",és ez a biztosan "nem jó alkatrész "jelszóval,egy teljesen veszélytelennek tűnő rutin feladat végre hajtásán túl,ugyan ott vagyok ahol indultam.Egy régi,de működő Junkers Bosch zw 20 23kd cirkónk van.Az első kérdésem tisztelettel: a nyomás mérő óra megadta magát ,én rámentem több cég ajánlatára,és tipus,egyebek alapján 11500 ért vettem egy újat.(Német ,gyári,számlával stb,)Ahogy szerintem a nagykönyvbe le van írva:13 as kulcs (nem a teljes vízrendszer leengedésével,hanem a kimenő-és bejövő fűtés,illetve a kimenő és bejövő meleg víz cső lezárásával,)egy kisebb kőrből leengedve a vizet,csere az óra,vissza feltölt.Aztán semmi.Új mérő óra ,és nullán áll.Fűtés megy ,minden o k ,és az óra nulla.Ez az egyik problémám.Tisztelettel a másik : Ugyan ez a készülék Junkers zw20 23 kd. Thermo elem,bimetál kapcsoló,és tava volt keringető szivattyú csere.A gond akkor kezdődött,amikor néhány hónapja csepegett a váltószelep.Aztán vagy el vízkövesedett,vagy a lerakódás lezárta,de megszűnt a csepegés.Aztán 2 hete a melegvíz engedésekor elég erős,zajos szinte felsistergő hangot adott és nem vártuk meg ,hogy valami "elszálljon",lekapcsoltuk.A fűtés tökéletesen megy minden ok.Mondom,magamba.öreg készülék,50 ezer körül van egy váltó szelep ,pár csavar,új tömítés,és mégsem elektronika,meg nem gázzal játszom, s nem kockáztatom mások éáletét,így kicseréltem a váltó szelepet.Új.És mondván,ez a hiba,és lesz meleg víz!?Csere ,mindent ellenőriztem .Indítom.Francba!Belobban ugyan úgy a tűztér melegít,megy fel a hőmérő műszer is és pár másodperc után(talán,4-6) megint kezd hangos lenni,furcsa fémes hangokat adni,és újból lekapcs,mielőtt a készülék maga leáll a túlmelegedés,és a "felrobbanás előtt.Ja ,és mindezek után,mikor lezárjuk,nem folyik át a víz,és kialszik a "tűztér",után pár mp/5-10mp/katt,és kialszik az őrláng.A fűtésnél a kimenő,és a visszajövő cső is meleg.A meleg víznél alul alányúltam ,és megfogtam, hideg.mindkettő!tehát bent megfordul a víz,és mielőtt "szétnyomná" leállítja a gép gondolom én.Persze azt egyszer sem vártuk még meg.Kérdésem a kedves ,tisztelt hozzáértőknek,illetve nálam okosabb fórumozóknak: van valami szelep,termosztát,vagy egyéb,csak hogy ha kihívom a szerelőt,ne 150 000 forintos alap lapot,meg minden egyebet fizettessen ki velem,hanem valami kis közöm legyen a dologhoz!Nagyon köszönöm mindenkinek aki elolvasta,és külön köszönet aki valami tanácsot is ad!Szép napot mindenkinek!
750 hozzászólás Oldal: 47 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 61 vendég