Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 44 / 50
Előző 1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 50 Következő
Köszönöm a segítségedet így már van min elindulnom.
Üdv,

Engedjétek meg, hogy figyelmetekben ajánljak egy nem rég induló weboldalt, mely a Fűtésszerelő Mester névre hallgat és ezen a címen érhető el: http://futesszerelo-mester.hu/. Minőségi munka, garanciával és akár azonnali kiszállással dolgoznak.
Sziasztok. Mi is házilag, saját kezűleg szeretnénk a gázközponti fűtést csinálni. Eddig gázkonvektorok voltak, ez van beirva a ház papirjaiba is. Milyen probléma léphet fel abban az esetben, ha a ház papirjai közé gázkonvektor van irva, a házban viszont már központi fűtés lesz? Kérem a választ privátban, vagy a vargadominika7@freemail.hu cimre. Köszönöm
Sziasztok!
Elkészült a fűtésem egy része.
Radiátorok, csövek, radiátor szelepek a helyén
Kazánházban ott a puffer, a kazán, a tágulási tartály, az osztó.
Régebben kaptam egy rajzot amit egy kicsit átvariáltam.
Kép
Kiváncsi lennék a véleményetekre így működhet e a rendszer, min változtatnátok, milyen hibák léphetnek fel.
Milyen csöveket és kötéseket használjak?
Valaki használt már ilyen fustgáz termosztátot?
http://heatcontroll.hu/termosztat/300fokos_termosztat
Köszönöm az eddigi segítségeket.
Szia!

Alapból nem rossz a rajz amit kaptál. Csak a parázs miatt simán felforrhat a víz. Nem elég csak a füstcsövet figyelni.
Így minimum még egy indítás kell ha a kazán hőfok eléri a 90 et-
Így amit belinkeltél az jó is lehet ha 2 bemenetet enged figyelni. De ez az ár kissé bizarr érte. Egy jó sestos vagy egy rex c100 kijön ebből az árból amivel sokkal jobban jársz.
Illetve még amit hiányolok a biztonsági visszahűtő (felforrás elleni védelem).
Üdv Mindenkinek!

Nagyon hasznos ez az oldal,az egészet elolvastam,mégis lenne pár kérdésem.
Örököltem egy régi parasztházat,egyedül végeztem a köművesmunkákat,illetve a vízes dolgokat,most következne a fűtés.Itt csak a csövezést végezném, a többit szakember.
A ház 14m hosszú és 6 m széles,2.40-es belmagassággal. .Vegyestüzelésű kazánról menne a fűtés,plussz puffertartály. Minden radiátorhoz külön cső menne, 16-os méretű,csőhéjszigeteléssel ellátva az aljzatbetonban. Evvel kapcsolatban érdeklődnék hogy ez helyes-e,illetve a legtávolabbi radiátor,ami kb. 20méterre lenne a kazántól,elegendő melegvízet kap-e,nem hűl e majd túlságosn vissza?
A másik fő dilemmám a következő. A kazánház kb. 5 méterre van a háztól,csak úgy tudok beállni a fűtéscsövekkel,hogy a földben is viszem majd őket. Az elgondolásom az lenne,hogy 110-es pvc csőben vezetem a csőhéjszigeteléssel ellátott ötrétegű csövekett. A kérdésem,hogy szükséges e a pvc-ket valamivel szigetelni kívülről,és ha igen, mivel? Valamint milyen mélyen kellene vinnem őket?
Mivel a ház domboldalon van,így vízszintesen nem tudok beállni a házba. Gond-e hogy a puffertől a házig emelkednek a csövek?
Várom az észrevételeket,tanácsokat,előre is köszönöm.

Balázs
Sziasztok!
Végre találtam egy ilyen hasznos fórumot, nem csak én barkácsolok magam fűtést :)

Fűtés korszerűsítés előtt állok.
Adott:
-kb 70nm lakóterület, szigetelt kertes ház
-Solid sf04 öntöttvas vegyes kazán
Gáz nincs!

A legfőbb gondom a puffertartály, és annak bekötése. Mindenképp villanyos fűtőszálat szeretnék bele, a későbbi napelem telepítés miatt. (gáz nincs, napkollektort elvetettem) 750 literes szigetelt tartályra gondoltam. Nem tudom, hogy a használati melegvíz gyártást érdemes-e beletervezni, jelenleg 120l-s villanybojler van. Ha van hőcserélő a puffertartályban, azzal érdemes-e hmv-t előállítani, amikor úgyis ingyen villanyról lesz fűtve. Egyáltalán mire lehet még használni egy puffert hőcserélőjét?

Milyen megoldásokkal lehet villanyfűtős puffertartályt vásárolni? Lehet így venni, vagy külön kell házilag barkácsolni?

Köszönöm!
T. gayerbalazs!

Problémának érzem az 5m-re lévő kazánházat. Egy építésszel lehetne beszélni, hogy mit tud összehozni egy praktikusabb elrendezésben. Ha csak a lényegre törekszünk: a föld alatti vezeték fagyhatár alatt mehet, ami kb. 80 cm. Leálláskor sem fagyhat be. A szigetelés ehhez mért, és fűtetlen helyen ajánlott kb. 10 cm, ami összesen: pl. 25mm cső, 2x100 mm szigetelés= 225 mm.
Falazott csatornában képzelem el, és kőzetgyapot szigeteléssel, pl. 50x25 cm.es csatorna, fedlapokkal, és föld fedéssel. Ehhez képest a 110-es burkolat benne kb. 50 mm szigetelt csővel nagy veszteséget fog okozni. Valamint a kezelés télen szabad téren keresztül történne. Nincs szükség egy fedett tüzelőanyag tárolóra (fa szárítás ideje 2 év)?
Remélem sikerül megoldani
Üdv
kp79 írta: Sziasztok!

A legfőbb gondom a puffertartály, és annak bekötése. Mindenképp villanyos fűtőszálat szeretnék bele, a későbbi napelem telepítés miatt. (gáz nincs, napkollektort elvetettem) 750 literes szigetelt tartályra gondoltam. Nem tudom, hogy a használati melegvíz gyártást érdemes-e beletervezni, jelenleg 120l-s villanybojler van. Ha van hőcserélő a puffertartályban, azzal érdemes-e hmv-t előállítani, amikor úgyis ingyen villanyról lesz fűtve. Egyáltalán mire lehet még használni egy puffert hőcserélőjét?

Milyen megoldásokkal lehet villanyfűtős puffertartályt vásárolni? Lehet így venni, vagy külön kell házilag barkácsolni?

Köszönöm!


Szia! Minden képen egy hőcserélőset ajánlanék Neked! Az egész nagy puffer tartályt a vegyes kazánod és a fűtőpatron fogja melegíteni. A csőspirálba fog előállítódni a HMV-is.
Télen amikor nincs nagy ereje a napnak, kell a spirál a pufferbe mert olyankor szinte csak fával fogod tudni előállítani a melegvizet. Nyáron pedig a sima villanybojlerrel vagy akkor is a pufferrel ez már csak elképzelés kérdése.
A puffer felső felébe lesz a hőcserélőd (melegvíz felfelé "szál"), középtályt egy 6/4" os fűtőpatron. Így télen nyáron csinálhatod pufferrel a HMV -et!

Patron : http://szerelvenyuzlet.eu/ONCEPT-MB-200 ... obetet-6/4 a lényeg hogy a puffernek megfelelő menetű legyen a patron! ez általában 6/4" szokott lenni.
Kedves Balázs! esélytelen a puffert a házban elrendezni?
Kedves Öregház!

Miért probléma az 5 méterre lévő kazánház? Kazánház melletti fedett tárolóban van most is a fa.

Balázs
Kedves Dávid!

Nincs jelenleg hely a házban a puffernek,padlásra nem szívesen teszek vízes dolgot,ráadásul a f9dém sem bírná el. Egy lehetőség lenne,ami még nincs kizárva,hogy az épületet hosszirányban megtoldom,magyarul építek hozzá. Így nem kellene földben vinni csövet.

Balűzs
T gayerbalazs!
A szept. 4-i bejegyzésre szeretnék válaszolni. Ilyen távvezetéket nagy épületeknél szoktak választani, ahol a kazán mint szennyezés (kémény) zavarná a létesítményt. Tudom, hogy ez esetben ez a legkézenfekvőbb. Szükség volna néhány változtra az elrendezésben, és akkor lehetne biztosat mondani.
Ha a kazánház közvetlenül az épület mellé kerülne, a jelenleg figyelembe vett kis épület és a családi ház közé, akkor a kis épület felszabadulna tárolónak, elmaradna a föld alatti távvezeték. Nem ismerem a családi ház alaprajzát, de talán éppen csak elég, azért nem helyezi be a kazánt egy mellékhelyiségbe. De minél közelebb helyezni érdemes.
Természetesen meg lehet csinálni a távvezetékes megoldást, de nem olcsó.
Minden jót kívánok!
Sziasztok, üdvözlök mindenkit! Tudnátok segíteni abban, hogyan tudom ezt a légtelenítő szelepet kipucolni, h normálisan működjön? Le lehet ezt venni a fedéllel együtt? Egy Wilo szivattyún van rajta és rengeteg levegő van a rendszerben, amikor a melegvizet (rövid kört) fűti. úgy kéne csinálni, hogy nem teszem tönkre a szivattyút vagy a lapátjait, mert még elég új!

köszi előre is a tanácsot.
2017-09-09 17.02.06.jpg
2017-09-09 17.02.06.jpg (1.35 MiB) Megtekintve 7647 alkalommal.

2017-09-09 17.02.59.jpg
2017-09-09 17.02.59.jpg (1.36 MiB) Megtekintve 7661 alkalommal.

2017-09-09 17.03.22.jpg
2017-09-09 17.03.22.jpg (1.34 MiB) Megtekintve 7713 alkalommal.
Szia! Elméletileg annyi , hogy az u alakú pöcköt szépen kihúzod hátrafelé persze a nyomást előtte engedd el. Ha a pöcök kint van felfelé kijön. Veszel bele 4K ért másikat.
Előző 1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 44 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég