Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 43 / 50
Előző 1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 50 Következő
Üdvözlet!

A legnagyobb tisztelettel kérnék segítséget hozzáértő személyektől központi fűtés kiépítéséhez. Házilag szeretném megoldani a szerelést amennyiben ez lehetséges. Alapjában nem vagyok egy elveszett ember, így gondoltam talán megpróbálkoznék ezzel is. Nagyon sokat olvastam a témában de mivel ezen a téren laikus vagyok így sok fehér folt van még előttem. Kérlek segítsetek... előre is köszönöm!
Alap adatok:
A ház kb. 100m2, 2,5m belmagassággal, körben 10cm polisztirol szigeteléssel+B30 tégla, új fa nyílászárókkal. A padlástér kb. 40m2, 2,2m belmagassággal. Ezt a területet kell majd fűtenem.
Fűtésre hajdu HVK-30, vagy Sárkány 40kW-os lemezkazánt terveztem 1000l pufferral, zárt rendszerű lapradiátoros fűtéssel. 5 rétegű műa. csövek (d=20mm) vannak az aljzatbetonban.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20170410v00loye4z.jpeg
A képen látható rendszerrel kapcsolatban szeretnék hozzáértő segítséget kérni. Laikus vagyok, így szájbarágós választ kérnék ha nem gond. A sok kérdés miatt elnézést kérek. Próbáltam utána járni a dolgoknak, de magyarul nagyon kevés információ van korrekten megfogalmazva a neten. (Vagy keveset olvastam, pedig egy pár hetem ráment a dologra…)
Szóval a következők a kérdések:
1. a képen látható kérdőjel helyére mit tegyek a kazánköri szivattyú szabályozására? Füstgáz termosztátot, vagy hőmérséklet különbség szabályzót (conrad-on kapható)? Ha hőm. különbség szabályzó a jobb megoldás, akkor gondolom a kazán kimenő és bemenő ágára kössem közvetlenül. Milyen vezérlővel tudom vezérelni a szivattyút?
2. a kazánkörbe 3 járatú keverőszelepet gondoltam beépíteni. Kell e megkerülő ág a szelep és a szivattyú kihagyásával egy visszacsapó szeleppel (csappantyúsként emlegetik)
3. a kazánkörbe milyen átmérőjű csöveket használjak? (nyilván rézcsövek kellenek gondolom…)
4. Szivattyúk vezérlésére milyen vezérlő ajánlott?
5. központi termosztáttal lenne szabályozva a konyha-nappali-előtér, mert ez egy légtérben van. Ezekre a radiátorokra nem kerülne termosztatikus radiátor szelep, a többire igen. A fűtőköri szivattyút ez vezérelné, tehát csak akkor lenne fűtés a házban, ha ez a termosztát jelet ad a szivattyú vezérlőjének. Ez így járható út?
6. Két szivattyú elegendő a rendszerhez, ahogy rajzoltam? Milyen szivattyúk javasoltak?
7. Zárt tágulási tartály milyen méretű legyen? (google segítségével forrásokat találva, elnagyolva 100l körülit számoltam. Elegendő lehet?)
8. Kazán túlhevülés ellen termosztatikus visszahűtő szelep megfelel?
9. Osztó-gyűjtőt össze kell kötni? (sok helyen hidraulikai szabályozottság miatt említik az összekötést.) Rajzon látható, hogy egyenlőre csak a földszintet, tehát 6 kört használnék, csak később kerül a felsőszint kiépítésre. Vegyek 9 körös osztó-gyűjtőt és dugózzam le a 3 nem használt kört?
10. Hová kerülnek a légtelenítő szelepek?
11. Hogyan tudom a térfogatáramokat beállítani a radiátorok felé?
12. A zárt tágulási tartálynak mennyi legyen az előfeszítési nyomása. (a kazán 0,7m-rel van a ház padló szintje alatt. Úgy olvastam, hogy az előfeszítési nyomás 5 méter szintkülönbség esetén 0,5bar minimum legyen. Az 5 méter nálam akkor jön ki, ha az emeletet is fűtöm majd. A földszint fűtésénél akkor ez az érték mennyi legyen?)
13. Pufferes fűtésre esküszik mindenki. A radiátoros fűtés esetében nálam valóban megtérül a puffer tartály? (radiátoros fűtés=magas hőmérsékletű fűtés miatt kérdezem…) Milyen tapasztalat van, mennyi ideig tárolja a hőt a puffer?
14. Az 5rétegű cső elbírja a radiátoros fűtést? Nem kell szabályoznom az előremenő fűtővíz hőmérsékletét?

Lehet hogy kevés az információ a rendes válaszhoz, kérlek nézzétek el nekem. Már eléggé fáradt vagyok, ki is merültem a sok információ tanulmányozásában.
Köszönöm a segítséget!
üdv
kutafaja írta: Értem, köszönöm, akkor így lesz.


Egy kis magyarázat a kétféle szelep működéséhez: a lengőnyelves visszacsapószelepet a víz mozgása nyitja, amíg jó irányba halad. A gravitációs keringéshez nagyobb tömegű víz és kis ellenállású csövek kellenek, hogy hamar kialakuljon. Ha most egy ilyen rendszerbe rugós szelepet raksz, jó eséllyel elzárja a víz útját és nem alakul ki a keringés. A visszacsapó szelep helyzete azért fontos, hogy a szelep megfelelően működjön, mert a visszafelé induló víznek, és a nyelvre ható gravitációnak kell zárnia. Ha nincs vízmozgás, a szelepnyelvre ható tömegvonzás alaphelyzetbe állítja.
A rugós visszacsapószelep helyzete azért nem mérvadó, mert a szelepet a rugó ereje zárja és a szivattyú nyomása nyitja.
Szia!


1. a képen látható kérdőjel helyére mit tegyek a kazánköri szivattyú szabályozására? Füstgáz termosztátot, vagy hőmérséklet különbség szabályzót (conrad-on kapható)? Ha hőm. különbség szabályzó a jobb megoldás, akkor gondolom a kazán kimenő és bemenő ágára kössem közvetlenül. Milyen vezérlővel tudom vezérelni a szivattyút? Füstgáz termosztátot javasolok, hogy az engedje indítani a szivattyúdat, és az hogy mikor indul pedig a kazánban lévő vízhőfok figyelő szabályozza.
2. a kazánkörbe 3 járatú keverőszelepet gondoltam beépíteni. Kell e megkerülő ág a szelep és a szivattyú kihagyásával egy visszacsapó szeleppel (csappantyúsként emlegetik)Jó gondolat, sőt kötelező tartozéka a pufferes fűtésnél. Ez védi a kazánodat a kátrányosodástól és a megfelelő hatásfok elérésében. Az hogy kell e Bypass ág az dönti el, hogy megfordul e a vized gravitációs úton. Ez függ szintkülönbségtől és csővastagságoktól.
3. a kazánkörbe milyen átmérőjű csöveket használjak? (nyilván rézcsövek kellenek gondolom…) Illik olyan csőátmérőt használni amivel a kazánod ki és belépője rendelkezik. De ha nem fordul meg gravitációsan a rendszered akkor a szivattyúd a legkisebb keresztmetszet. Ez általában 1 col.
4. Szivattyúk vezérlésére milyen vezérlő ajánlott? Tetszőleges. Nekem 2500 forintos kínai rex-c100 asok vezérlik teljes egészében, immáron 4 éve hibamentesen.
5. központi termosztáttal lenne szabályozva a konyha-nappali-előtér, mert ez egy légtérben van. Ezekre a radiátorokra nem kerülne termosztatikus radiátor szelep, a többire igen. A fűtőköri szivattyút ez vezérelné, tehát csak akkor lenne fűtés a házban, ha ez a termosztát jelet ad a szivattyú vezérlőjének. Ez így járható út? ez a fűtés alaphejzete. Ha kéri a lakás termosztát akkor megy a puffer ház szivattyú. ez független a kazán puffer körtől.
6. Két szivattyú elegendő a rendszerhez, ahogy rajzoltam? Milyen szivattyúk javasoltak?Rendszerfüggő, de nem látom értelmét többnek.
7. Zárt tágulási tartály milyen méretű legyen? (google segítségével forrásokat találva, elnagyolva 100l körülit számoltam. Elegendő lehet?) Na itt pontosan kell, meghatározni mindent. Ez nagyon fontos feladat , hogy ne ugráljon a nyomásod. Ennek a mehgatározása nagyban függ az össz térfogatodtól. Add össze miben mennyi víz van és ki lehet számolni.
8. Kazán túlhevülés ellen termosztatikus visszahűtő szelep megfelel? Igen
9. Osztó-gyűjtőt össze kell kötni? (sok helyen hidraulikai szabályozottság miatt említik az összekötést.) Rajzon látható, hogy egyenlőre csak a földszintet, tehát 6 kört használnék, csak később kerül a felsőszint kiépítésre. Vegyek 9 körös osztó-gyűjtőt és dugózzam le a 3 nem használt kört? Igen teljesen jó, hogy ledugózod.
10. Hová kerülnek a légtelenítő szelepek? Itt ha az osztó - gyűjtőre gondolsz akkor a végére, és lejtsen erre méterenként 2cm-t egyépként a rendszer elemek legfelső pontjára szokták tenni.
11. Hogyan tudom a térfogatáramokat beállítani a radiátorok felé? A radiátorok alsó szelepével szoktuk állítani.
12. A zárt tágulási tartálynak mennyi legyen az előfeszítési nyomása. (a kazán 0,7m-rel van a ház padló szintje alatt. Úgy olvastam, hogy az előfeszítési nyomás 5 méter szintkülönbség esetén 0,5bar minimum legyen. Az 5 méter nálam akkor jön ki, ha az emeletet is fűtöm majd. A földszint fűtésénél akkor ez az érték mennyi legyen?) http://vizfarago.hu/zart-tagulasi-tartalyok-meretezese/ ide ha regisztálsz megkapod a pontos méretezőt. Hidd el ez minden tágulási tartállyak kapcsolatos kérdésedre választ ad. mekkora kell, milyen legyen az előfeszítés stb.
13. Pufferes fűtésre esküszik mindenki. A radiátoros fűtés esetében nálam valóban megtérül a puffer tartály? (radiátoros fűtés=magas hőmérsékletű fűtés miatt kérdezem…) Milyen tapasztalat van, mennyi ideig tárolja a hőt a puffer? Pufferes fűtésre azok esküsznek mint Én, akik nem szeretik elpazarolni az energiát. A pufferes fűtés nem azért jó mert sokáig meleg van, hanem azért mert az éppen akkor fel nem használt energiát tudod tárolni. nem kell visszafolytani a kazánodat mert a lakás nem kéri a meleget. Így a hatásfoka jobb. Illetve ugye a felhalmozott energia töbletet később elhasználhatod. A megtérülés illetve a mennyit tudokmég fűteni később, nagyban függ a szokásaidtól. este hány fokban alszol stb. ezt senki nem tudja neked megmondani, maximum azt ki mennyit hidal át vele. Én szigeteletlen hasonló házban azt érem el vele hogy este nem kell kimennem rárakni ha este kialszik a tűz kibírja másnap 10 óráig kb a puffer vize. de nem vagyok nagy igényű mert 19,5 fokban alszunk.
14. Az 5rétegű cső elbírja a radiátoros fűtést? Nem kell szabályoznom az előremenő fűtővíz hőmérsékletét?Ezt inkább azért szabályozzuk hogy ne forrázzuk meg magunkat. Nálunk kis gyermek van és képes vagyok a puffer tetejét 80 fokig fűteni. Ha ez jönne be a radiátor "sütne" ha a gyerek megfogja (mert mikor fogná meg akkor ha forró) Ezért egy esbe 3 utas szelep van bent nekem csak itt arra figyel hogy a bejövő vizem 60 fok legyen. Esbe VTA572 termosztatikus keverőszelep 45-65°C

Ha bármiben tudok segítek. Még akár pontos fotókkal is!

Dávid
A valóságban vízszintes szakaszokon is el tudom helyezni a lengőnyelves visszacsapókat, akkor használhatom azokat a két kazán szétválasztására rugós helyett?
Üdv!

Köszönöm a segítséget. Úgy néz ki azért csak össze áll a fejemben lassan ez a dolog. Hála az égnek még van idő bőven a rendszer kiépítésére, így át lehet gondolni mindent alaposan. (Nyilván még akkor is lesz bonyodalom....)

Az érdekelne mit gondoltok, ill. milyen tapasztalat van a nyitott fűtési rendszerekkel kapcsolatban. Mindenhol a zárt rendszert nyomják, mondván hogy a nyitott rendszerek ezeknél az új vékony falú lapradiátoroknál nagymértékű korróziót okoznak ami gyorsan a rendszer elemek cseréjéhez vezet. Kérdésem hogy valóban alkalmatlan pl. az általam felvázolt fűtés nyitott rendszerrel való alkalmazásra? Vagy nyugodtan elkészíthetem a rendszert nyitott tágulási tartállyal is? (egyszerűbb megoldás lenne, mert nem nyomással működne-pontosabban gravitációs nyomás lenne csak ugye- és ily módon biztonságosabb is...az hogy mennyivel olcsóbb megoldás az itt már majdnem mindegy..4-5-600 ezres tételnél hogy +-30ezer az ne legyen döntő értékű. Még akkor sem ha tudom, hogy nagyon komoly pénzről beszélünk...)
Tehát én rakhatnék nyitott tágulásit mondjuk a padlás térbe?
Van tapasztalat esetleg radiátor lyukadásról, korrózióról stb? Rendszer várható élettartama?

Térfogatáramokkal kapcsolatban: akkor ezek szerint parasztvakítás (már bocsánat) az áramlásjelzős osztó gyűjtő? Be lehet állítani a rendszert nélküle is?
Az említett weboldallal is felvettem a kapcsolatot közben. (innen is látszik, hogy jó szándékú a segítség mert értelmes dologra mutattál rá.:D ) 0,8 lehet....

Köszönettel,
K. Józsi
Üdv!
Régen az öntöttvas radiátorok korszakában nem volt probléma a korrózió, mert bár az öntöttvas is rozsdásodik, de nem olyan mértékben, mint egy vékonylemezes lapradiátor. Az öntöttvasban van anyag, felületkezelés nélkül is nagyon sokáig bírja, mert a kialakuló oxidréteg, mintha megóvná a mély rozsdásodástól.
A másik ami miatt használták, egyszerű volt a kivitelezése, működtetése, esetleges kazán felforrás esetén elvezette a gőzt a szabadba, nem nyomta szét a rendszert.
Egy a kazán teljesítményéhez méretezett puffer fel tudja venni az egy töltettel előállítható összes hőmennyiséget, így szinte kizárt a megforrás veszélye, a megfelelő védelmi rendszerek alkalmazásával biztonságosan használható zárt rendszerben is egy vegyestüzelésű kazán.
Ami nagy előnye a zárt rendszernek, ha nem ereszt, vagy levegősödik, akkor évekig sem kell utántölteni vízzel. A rendszerben oldott oxigénben szegény víz lesz egy idő után, mert az oldott oxigént a vas szerelvények (csövek, radiátor, kazán) rozsda formájában lekötik. Ezek után amíg nem kell megbontani a rendszert, vagy utántölteni, nincs oxigén utánpótlás, így további korrózió sem.

Nem tudom ki mondta, hogy parasztvakítás az áramlásjelzős osztó-gyüjtő. Padlófűtésnél csak ezekkel lehet beszabályozni az egyes körökben szükséges tömegáramot és ezzel egyetemben a körbe jutó melegvizet a szoba igényeinek megfelelően.
Radiátoroknál a visszatérő csonkra szerelt torlószeleppel szokták beállítani a szükséges térfogatáramot, hogy összes radiátorba megfelelő mennyiségű melegvíz jusson.
konvektor nem?

Kép
Sziasztok!

Végigolvastam a fórumot, kicsit már bele is keveredtem egy két dologba.
Családommal most vásárolunk egy családi házat. Fűtése jelenleg bizonytalan állapotú vegyes-tüzelésű kazánnal van megoldva, korrodált régi radiátorokkal (lemez és öntvény vegyesen). A hmv-t egy elektromos bojler, vezérelt áramról szolgáltatja. A rendszer maga gravitációs rendszernek készülhetett szerintem, bár a kazán után található egy pici szivattyú.
Ezt a rendszert szeretném teljes egészében lebontani és egy Kondenzációs kazánra, indirekt tárolóra, osztó-gyűjtőre, 5-rétegű csövekre (padlóban vezetve, 5 körre osztva) és új acéllemez radiátorokra cserélni.
A gáz csak a telekre van bevezetve, óra még nincs.

Több kérdés is felmerült bennem:
1. Indirekt tárolós HMV-nél, Kombi vagy csak fűtő kazán szükséges?
2. Plusz szivattyú beépítésére szükség van a tartály hőcserélőjéhez?
3. (Sejtem hogy erre nem nagyon lehet válaszolni de, milyen márkát javasoltok?)
4. Meg lehetne e tartani a vegyes tüzelést ha működőképes a vegyes kazán? érdemes e ilyen kis vízmennyiségű rendszer esetén? (puffer és plussz szerelvények nem nagyon férnének már bele a költségvetésbe szerintem)
5. A vezérlést hülyeség több szobatermosztáttal és egy zónavezérlővel (pl.: Computherm Q4Z) valamint elektromos állítóművekkel (pl.: Computherm DF-230) megoldani?
6. Ezt is nehéz megmondani de szerintetek ez a rendszer 1M Ft-ból elkészíthető?

Még pár gondolat:
Úgy tervezem hogy az osztó-gyűjtő utáni részt magam készíteném el, csövezés, radiátorok felszerelése, stb.
Ez mennyire szokta zavarni a gáz szerelőket, garanciális problémákat nem jelent e?

A ház szuterénes (kb 30m2) garázs, lépcsőház, kazánház, itt helyezkedne el az új kazán, a tároló, az osztó, ez lenne egy kör, itt nem fontos a hőfok de szerintem hasznos lenne ha alulról a lakrész nem a minuszokat kapná. A lakrész (kb 100m2) itt három szoba (három külön kör), fürdő, wc, és egy konyhával egybenyitott közös helység (ez egy mások kör) található.

Eléggé új vagyok a témában és arra lennék kíváncsi nagyon rossz úton járok e. várom a kritikákat, ha lehet indokoljátok is meg miért hülyeség :). Csatolok egy alaprajzot.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

Csatolmányok

Kedves fórumozók!
Én is szívesen fogadom a segítséget.Ami elsősorban arra a kérdésemre irányul,hogy a gázkonvektoros fűtés megszüntetésénél kell e valami féle hatósági engedély?Ugyanis a gázvezeték megszüntetésre kerül a családi házban.De amikor én a szolgáltatót kérdeztem ott azt mondták,hogy őket csak az óráig érinti a dolog.A kivitelező meg ragaszkodik hozzá,hogy bontási terv,engedélyek...persze ez mind pénzkiadás.De ha valaki saját maga szereli át a rendszert?Egyáltalán kinek mi köze hozzá,hogy házon belül ki mit javít,szerel változtat.
Noki írta: Kedves fórumozók!
Én is szívesen fogadom a segítséget.Ami elsősorban arra a kérdésemre irányul,hogy a gázkonvektoros fűtés megszüntetésénél kell e valami féle hatósági engedély?Ugyanis a gázvezeték megszüntetésre kerül a családi házban.De amikor én a szolgáltatót kérdeztem ott azt mondták,hogy őket csak az óráig érinti a dolog.A kivitelező meg ragaszkodik hozzá,hogy bontási terv,engedélyek...persze ez mind pénzkiadás.De ha valaki saját maga szereli át a rendszert?Egyáltalán kinek mi köze hozzá,hogy házon belül ki mit javít,szerel változtat.



Szia! Írd meg pontosan mit szeretnél. Ha nem rakatsz semmit vissza nem kell terv. Tigáz jön elviszi az órát és kész. Ha viszont új rendszer lesz ami gázt használ, akkor kell a gázterv!
Írd meg konkrétabban mibe kezdtél bele?
kalom89 írta:
Több kérdés is felmerült bennem:
1.2,3 http://www.kazankereso.hu/tudasbazis/futo-kazan-indirekt-taroloval
4. Nem. Az uj rendszeredet túlfűtené és , életveszélyes lenne. Nem érdemes már csak a gazdaságossága miatt sem. Vissza folytott kazánnal esetleg, de úgy meg nem érné meg!
5. Ezt nem látom lelki szemeim előtt
6. Nem. Sztem így hogy nincs csak a telken a gázcsonk, így sztem nem.

Még pár gondolat:
Az osztó gyűjtő előtti részt is simán készre szerelheted! Max egy nyomáspróbával bízz meg szakembert (Bár én azt is magam végezném). A kazán garanciális "beszerelő" embernek is feltétele , hogy fent legyen a kazán. Senkit nem érdekel ki teszi fel.

Hello!

Egy kicsit nagyon változott a tervem.

-Faelgázosító kazán (B-STEEL 34kw) biztonsági vészhűtőkörrel
-Laddomat (21-60)
-Szigetelt puffer (aquastic aq pt 750)
-Osztó-gyűjtő (8kör)
-7lemez + 2öntvény radiátor (összesen kb 20kw)

Nagyon sok kérdés van még a fejemben.
1. Van valakinek tapasztalata a B-steel-el?
2. Kell ekkora kazán a 20kw-nyi radiátorhoz?
3. Elég a 750es puffer? Az aquastic elvileg hajdu gyártmány, mégis olcsóbb. Minőségben is rosszabb lehet?
4. Az osztókkal eléggé bajban vagyok. Miben más egy 120ezer forintos kész és pl ha kétszer 2x4db szelepes osztót rakok össze ami így 32ezer?
5. Milyen egyéb szerelvényekre lesz szükségem a kazánházban? (csőtermosztát, szivattyú, biztonság szelep, stb.) Ha valaki erről egy rajzot tudna készíteni az nagyon jó lenne.
6. Press vagy kulcsos szerelés? (csak falon kívül lesznek idomok)
Tudom hogy nagyon alapvető dolgokat kérdezek, van egy ismerősöm aki már több fűtési rendszert is összerakott de minél több véleményre kíváncsi vagyok.

Köszönöm hogy elolvastad. Szép napot!
kalom89 írta: Hello!


1. Van valakinek tapasztalata a B-steel-el?
2. Kell ekkora kazán a 20kw-nyi radiátorhoz?
3. Elég a 750es puffer? Az aquastic elvileg hajdu gyártmány, mégis olcsóbb. Minőségben is rosszabb lehet?
4. Az osztókkal eléggé bajban vagyok. Miben más egy 120ezer forintos kész és pl ha kétszer 2x4db szelepes osztót rakok össze ami így 32ezer?
5. Milyen egyéb szerelvényekre lesz szükségem a kazánházban? (csőtermosztát, szivattyú, biztonság szelep, stb.) Ha valaki erről egy rajzot tudna készíteni az nagyon jó lenne.
6. Press vagy kulcsos szerelés? (csak falon kívül lesznek idomok)
Tudom hogy nagyon alapvető dolgokat kérdezek, van egy ismerősöm aki már több fűtési rendszert is összerakott de minél több véleményre kíváncsi vagyok.

Köszönöm hogy elolvastad. Szép napot!


1. Nem rossz
2. Azért veszed a puffert hogy eltárold a megtermelt energiát
3. Nem. Az 1 m3 nem sokkal drágább 7k Val.
4. Szereld magad, semmivel nem rosszabb. Nem kell áramlásszabályzó meg semmi. Jó ott a sima 30 ezres.
5. TÁGULÁSI TARTÁLY !!! Szivattyú egy biztosan , mert a laddomat -ba csak egy van és kell egy külön a puffer radiátpr krbe is. Illetve egy vezérlés sem árt.Csőtermosztát is. De ott tudni kellene a pontos tervedet.
6. Vegyes puffert ne szereld 5 rétegűvel. Utána szerelheted. Kulcsos nem kulcsos pedig attól függ van nyomód?!

De ha ennyit költesz rá (nem tudom messze lakunk e) de csak ugy ne fogj bele magad.Alapkör itt található
https://www.google.hu/search?q=puffer+vegyes&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjnmfP3_PfUAhXBzRoKHfSWD3IQ_AUICigB&biw=1920&bih=916#imgrc=aZoAgu7I2Cde9M:
Sokunknál működik..

Osztó gyűjtő :

Annyit veszel és olyat ahány köröd van.
http://www.megatherm.hu/luxor-1-oszto-test-3koros-m24x19-es-menettel-cp403

Osztóvég 2 darab
http://www.megatherm.hu/luxor-osztoveg-1-bm-belso-menettel-1-2-es-3-8-belso-menetes-csatlakozassal-tc440

Alulra kazántöltő szelep
[urlhttp://www.megatherm.hu/schell-kazantolto-urito-gombcsap][/url]

Felülre légtelenítő
http://www.megatherm.hu/luxor-automata-legtelenito-3-8
Ez nem 120 és teljes mértékben jó.

Az osztótól a radiátorokig 16 os 5 rétegű cső, ide ilyen csatlakozó kell hogy elindulj osztórol. Ahány kör annyi ilyen kell.
http://www.megatherm.hu/luxor-otretegu-cso-csatlakozo-d16x2mm-es-otretegu-csovekhez-tp97

A cső másik végére olyan idom amilyen a radiátor szeleped.

A kazán kört pedig fentebb látod.

Dávid
Tisztelt fórumtársak!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.Fűtés korszerűsítést szeretnék csinálni gravitációsról puffertartályosra.
A fal mellett kellene vinnem a csövet hat radiátorhoz,az lenne a kérdésem hogy milyen méretű henco csövet ajánlotok,soros vagy párhuzamos kötéssel?Egy vázlatot mellékeltem a radiátorok helyzetéről.
Előre is köszönöm a segítségeket.

Csatolmányok

Szia!

Én a következőt csinálnám.
A rövidebb szakaszon 26 os gerinccel mennék a második radiátorig. A felállások 16 osak lennének t-elág beépítésével. a másodiktól 20 as az utolsóhoz 16 ossal. Mondjuk itt nem tudom, hogy tényleg ilyen kis távok vannak-e a radiátorok között.
A hosszabb szakaszon a 4.ig mennék 26 os gerinccel és utána 20 , majd az utolsó 16 os. Itt is szintén t-elág beépítésével, és 16 os radiátor bekötésekkel.

Kép
Előző 1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 43 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 75 vendég