Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
13 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Keresek olyan (szak)embert, aki ismeri vagy akinek van ilyen kazánja. Tapasztalatcsere, hasznos információk megosztása céljából.
Ha neked ilyen van, akkor írj ide, ebbe a témába!
Ezt találtam, segít a megismerésben?
http://www.vaillant.hu/upload/docs/0020029314_04_HU.pdf
Komoly szerkezet. 8)
Sajna nincs ilyenem, csak érdekel. Milyen fűtési rendszerben használod? Van összehasonlítási alapod az előző kazánhoz képest a takarékosságban, vagy új az egész rendszer?
Plaszlo írta: Ezt találtam, segít a megismerésben?
http://www.vaillant.hu/upload/docs/0020029314_04_HU.pdf
Komoly szerkezet. 8)
Sajna nincs ilyenem, csak érdekel. Milyen fűtési rendszerben használod? Van összehasonlítási alapod az előző kazánhoz képest a takarékosságban, vagy új az egész rendszer?

Természetesen minden leírást megkaptam hozzá, de ezek a leírások nem minden gyakorlati kérdésre adnak választ. (És nagyon gyanús, hogy angolból vagy németből vannak fordítva, mert néha érthetetlen)

Az én rendszerem egy új házba készült, szóval összehasonlítani nem tudom.
Röviden (ha majd érdekel, akkor hosszan is leírom): 3 kör van:
- radiátor kör (minden szobába az ablak alatt)
- padlófűtés kör (olyan helyen, ahol hideg burkolat van)
- meleg-víz kör
Ez kiegészítve 2 db. síkkolektorral a tetőn.

A keringető szivattyúk meg Grundfos automata fordulatszám szabályzósak.
Ez a rendszer azaz ez az egy kazán dolgozik nap mint nap (fél éve).

Kérdezz nyugodtan, megpróbálok értelmes válaszokat adni :wink:
Üdv!
Tulajdonképpen a tapasztalataid érdekelnének, főleg a fűtési résznek, de az majd egy fél év múlva lesz aktuális. :?
Nyáron kellett ráfűteni a melegvízhez, vagy elég volt a két síkkollektor?
A fűtés az érdekesebb, mivel a kondenzációs kazánokat az alacsonyabb hőfok miatt főleg padló, fal és mennyezet fűtéshez ajánlják. A radiátorokban a 40 fok körüli vízhőmérséklet elég lesz télen, vagy már eleve ehhez méretezve a szokásosnál jóval nagyobb radiátorokat raktak be?
A házad mennyire hőszigetelt?
Gyűjtöm a tapasztalatokat, ha kidöglene (majd egyszer) a most 10 éves kazánom, mit érdemes vennem, mire készüljek.
Plaszlo írta: Üdv!
Tulajdonképpen a tapasztalataid érdekelnének, főleg a fűtési résznek, de az majd egy fél év múlva lesz aktuális. :?
Nyáron kellett ráfűteni a melegvízhez, vagy elég volt a két síkkollektor?
A fűtés az érdekesebb, mivel a kondenzációs kazánokat az alacsonyabb hőfok miatt főleg padló, fal és mennyezet fűtéshez ajánlják. A radiátorokban a 40 fok körüli vízhőmérséklet elég lesz télen, vagy már eleve ehhez méretezve a szokásosnál jóval nagyobb radiátorokat raktak be?
A házad mennyire hőszigetelt?
Gyűjtöm a tapasztalatokat, ha kidöglene (majd egyszer) a most 10 éves kazánom, mit érdemes vennem, mire készüljek.


Nem fogtad vissza magad a kérdésekben (nagyon helyesen) :P Sorban válaszolok:

1. Ennek a rendszernek tulajdonképpen nincs energia/hő tárolója, csak a meleg vizet tároló tartály. A mi családunk olyan, hogy reggel és este használ meleg vizet. Az esti vízhasználat pótlásakor bekapcsolt a gázüzem, a reggelihez általában nem. Kánikulai napokon, amikor nagyon sütött a nap, akkor sok volt a 2 kollektor, egyszer fel is forrt benne a folyadék, mert nem tudta leadni a termelt hőt. Ezt előre jelezték is a Vaillant szakemberei, akik beüzemelték, hogy valószínűleg érdemes lenne letakarni az egyik panelt nyári időszakban. Nekem a szolár kör mint a kimenő, mint a bejövő ágán van hőmérő, így látom a folyadék hőmérsékletét. Mostanában (ősz) 60-80 fok közötti a bejövő és úgy 5-8 fokkal kevesebb a kimenő. Most működik a fűtés.
Tehát, nyáron, amikor süt a nap, akkor úgy melegszik vissza a használati melegvíz 48 fokra, hogy nem használ gázt a rendszer.

2. Egy kicsit nagyobb radiátorok vannak az ablakok alatt, mint egy normál fűtés esetén, de ennek az is volt az oka, hogy azt mondták nekem, hogy a nagyobbat le lehet zárni (thermoszelepesek, így állítható a hőfokuk), de a kisebbet nem tudom feljebb húzni.

3. A házam hőszigetelése éppen a múlt héten készült el. Oldalfalak 45-ös téglából készültek és 7cm-es Nikecell van rajtuk. Alul felül pedig az aljzatbetonban és a födémbetonban 10-10 cm Nikecell. Fa nyílászárók (SzaFa).

4. Annyit vettem észre, hogy egy éjszaka alatt kb. 1 fokot esik a belső hőmérséklet úgy, hogy este 20:00-kor teljesen leáll a fűtés és reggel 6:00-kor indul be csak. Persze még nincsenek nagy hidegek, fagy még nem volt idén. (Bakony)

Várom a további kérdéseket!
Köszönöm a válaszokat. Azért is kérdeztem mennyire hőszigetelt a házad, mert egy jó hőtartó házat minimális energiával megfelelő hőfokon lehet tartani, ahhoz elég az alacsonyabb vízhőmérséklet is. Azt hiszem ez majd a nagy hidegekben lesz érdekes téma, amikor vizsgázik a házad hőszigetelése és a fűtésrendszere.
Mindenképp kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, térjünk vissza erre még.
Ez már inkább a jövőre szól de láttam olyan megoldásokat, hogy nagy nyári melegben letakarják több réteg darázshálóval, vagy a tetőtéri ablakokhoz kapható kültéri árnyékoló rolóval, esetleg redőnnyel a napkollektort. A redőnyt még távirányítani is lehet motorral, akár elektronika is vezérelheti, ha forrás közeli a víz benne.
Plaszlo írta: Köszönöm a válaszokat. Azért is kérdeztem mennyire hőszigetelt a házad, mert egy jó hőtartó házat minimális energiával megfelelő hőfokon lehet tartani, ahhoz elég az alacsonyabb vízhőmérséklet is. Azt hiszem ez majd a nagy hidegekben lesz érdekes téma, amikor vizsgázik a házad hőszigetelése és a fűtésrendszere.
Mindenképp kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, térjünk vissza erre még.
Ez már inkább a jövőre szól de láttam olyan megoldásokat, hogy nagy nyári melegben letakarják több réteg darázshálóval, vagy a tetőtéri ablakokhoz kapható kültéri árnyékoló rolóval, esetleg redőnnyel a napkollektort. A redőnyt még távirányítani is lehet motorral, akár elektronika is vezérelheti, ha forrás közeli a víz benne.

Rendben, majd térjünk vissza a témára tavasszal.

A redőnyt már ajánlották, de nem szeretném nagyon elcsúfítani a paneleket, mert most jól néznek ki a tetőn. :wink: Valami takarásra gondoltam, csináltatni fogok pont rá illő takarót (mondjuk vitorlavászon vagy valamilyen erős anyag), mert sajnos a Vaillantnak nincs ilyen eszköze. Pedig egy másik gyártónál lehet venni a paneljeihez takarót.
Még az jutott eszembe, hogy kötelező módon el kellett végeztetni az épület energetikai besorolását. Elkészült a dokumentum és A kategóriába sorolták a házat. :!:
apricot írta: Még az jutott eszembe, hogy kötelező módon el kellett végeztetni az épület energetikai besorolását. Elkészült a dokumentum és A kategóriába sorolták a házat. :!:

Ez jó! :D :D

A profi takarásnak lényege - a túlzott napsugárzás elleni védelem mellett - a könnyű kezelhetőség lenne, ne kelljen mindig felmászni hozzá. Ez lehetne akár a karos napellenzők anyagából készült (akár színes), UV álló roló is (lehet egyéni méretet is varratni), de egy minitokos alu redőny se lehet nagyon csúnya, ha szépen rakják fel. A tokot le lehetne fújni a panel keretének színére felrakás előtt, vagy egyből olyat rendelni. A lényeg a profi megjelenés, ami illeszkedik a panelekhez, meg a környezethez. A Velux ablakokhoz is lehet külső, utólag felszerelhető rolót kapni, ez is lehet talán megoldás.
Csak "hangosan" gondolkodom, mindenesetre van fél éved az ötletelésre. :wink: :D
Plaszlo írta:
apricot írta: Még az jutott eszembe, hogy kötelező módon el kellett végeztetni az épület energetikai besorolását. Elkészült a dokumentum és A kategóriába sorolták a házat. :!:

Ez jó! :D :D

A profi takarásnak lényege - a túlzott napsugárzás elleni védelem mellett - a könnyű kezelhetőség lenne, ne kelljen mindig felmászni hozzá. Ez lehetne akár a karos napellenzők anyagából készült (akár színes), UV álló roló is (lehet egyéni méretet is varratni), de egy minitokos alu redőny se lehet nagyon csúnya, ha szépen rakják fel. A tokot le lehetne fújni a panel keretének színére felrakás előtt, vagy egyből olyat rendelni. A lényeg a profi megjelenés, ami illeszkedik a panelekhez, meg a környezethez. A Velux ablakokhoz is lehet külső, utólag felszerelhető rolót kapni, ez is lehet talán megoldás.
Csak "hangosan" gondolkodom, mindenesetre van fél éved az ötletelésre. :wink: :D


Ez a Veluxos ötlet tetszik. Körülnézek :wink: Köszi! :D
hát én ezekhez sajna nem értek annyira mint egy szakember de van egy oldal ahol szinte biztos h találsz olyan szakembert akivel tudsz beszélgetni
az oldal: www.construmarket.hu .....remélem tudtam segíteni!....:)
laciblogger írta: hát én ezekhez sajna nem értek annyira mint egy szakember de van egy oldal ahol szinte biztos h találsz olyan szakembert akivel tudsz beszélgetni
az oldal: http://www.construmarket.hu .....remélem tudtam segíteni!....:)

Nagyon szépen köszönöm! Meg fogom próbálni. Majd beszámolok, hogy mennyire sikeredett...
Sziasztok Mindenki!
Most végeztünk/végeztek a hozzáértők a Vaillant eco TEC kazán szereléssel. A kazán össze lett kötve a gravitációs rendszerrel működő TOTYA kazánnal. Érdekelne, hogy van-e valakinek gyakorlati tapasztalata a Vaillant kazán működésével, kezelésével ill beállításaival?
13 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég