Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
593 hozzászólás Oldal: 39 / 40
Nem lesz egyszerű dolgod így becsomagolni a gerendákat, sok olyan pont lesz, ahol nem lesz tökéletes az illesztés, és akkor nem sokat ér.
A gerendák milyen magasak? Mert ha legalább 15 cm szigetelés bemegy közéjük, akkor a tetejére csak 10 cm kerül. Tehát arra gondoltam, hogy csak a gerendák közötti teknőket kellene kibélelni fóliával a gerendák tetejéig, de a gerendák tetejét szabadon kellene hagyni. Így teljesen védve lesz a gerendák közötti szigetelés, de a gerendák felülről szabadok maradnának, tudnak száradni, szellőzni, ha alulról a pára mégis utat találna feléjük. A felső 10 cm szigetelés már egy melegebb napon elkezd száradni, ha a gerendák felől párát kapna, nem valószínű, hogy a gerendákból olyan mennyiségű párát kapnának, ami vizessé tenné hosszabb időre. A lényeg, a szigetelés felülről tudjon szellőzni, de víz (becsapó eső, hó) ellen védve legyen.
Nem szabályos, de nem merném a gerendákat teljes egészében becsomagolni, mert alatti is van fólia, valamerre azoknak is szellőzni kell.
Kedves Hozzáértők!

Segítségre lenne szükségem. A ház amibn lakunk egy régi Kádárkocka, amihez az 1990-es években hozzáépítettek egy részt. Így kb 85m2 a laktér. A padlásteret szeretném szigetelni. A régi részen csak betont látok a padlástérben. Az új rész deszkázott, a deszkák alatt kivehető, hogy némi szigetelés van. A feladat a követekező lenne: a régi részen kőzetgyapot szigetelés, alá párazáró hőtükrös fólia, az újabb részen felszedem a deszkákat és ha kell rakok még rá szigetelést. Ez így jó gondolatmenet? Csak palolásra használjuk, de azt is csak a deszkás részen. Vagy vigyem át a pakolós részt a betonosra? A födém ha jól tudom stukatór, vagy hogy is hivják. A cserepek alatt nincs fólia, de nem láttam beázás nyomait. Kicsit kaotikus az iromány, de nem tudtam jobban megfogalmazni. Ha lényeges, akkor a házban konvektoros fűtés van. Köszönöm, ha valaki tud segiteni
Szia.
A kivitelezésnek a ház mindkét felén azonosnak kell lennie, alulról párazáró fólia, rajta szigetelés, majd a tetejére páraáteresztő fólia. Alulra nem kell hőtükrös, az csak akkor működik, ha a hőtükör felett levegőréteg van.
Ha járkálni, pakolni is akarsz rajta, akkor párnafákkal kell a járóréteget megtartani. A kivitelezést már sokszor leírtuk, ha kicsit visszaolvasol, akkor meg fogod találni a kivitelezés módját.
Sziasztok!

Egy újabb kérdés. A párazáró fóliát mindenképpen le kell ragasztani a födémhez, vagy elég ha csak simán leteregetem és mehet rá a szigetelőanyag?
Helló!

Szeretnék tanács kérni beton födém szigeteléshez. Az aljzat nem teljesen egyenletes, a vasbeton gerendák 2-3 cm-re kiállnak belőle. Teljesen síkra szerettük volna először betonozni, de végül ezt elvetettük, mert csak tetőbontással lehetett volna felvinni a betont.
A kérdésem az, hogy hogyan érdemes szigetelni, ha tárolásra továbbra is szeretnénk használni a padlást? Gondolom, valahogy érdemes lenne egy sima felületet létrehozni, amire mehetne a párazáró fólia, arra a szigetelés utána meg OSB lap? Vagy inkább párnafákat lerakni és azok közé egy réteg szigetelést, meg rá keresztben a másik réteget, utána OSB? Illetve, kb. hány centi szigetelés ajánlott, illetve melyik típus, EPS, PIR, Közetgyapot?

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdvözlöm a fórumozókat,

Olyan kerdessel fordulnék a mesterekhez, ami előfordult már többször is, viszont nem pontosan az én helyzetemnek megfelelően.
Adott ikerház tetőfólia nélkül, nincs padlástér beépités sem, valószinü a betoncseréphez a tető lejtése sem megfelelő. Télen kevés porhó , nyáron viszont csapadék jut be, nagy szél, vagy heves esőzés esetén.
A tető leszedése és a szakszerű kivitelezés, jelen ismereteim szerint csak a komplett tető, tehát a szomszéd oldal is, leszedésével oldható meg, ami sajnos nem lehetséges.
Olvastam itt már egy megoldást, ami szerint:
Páraáteresztő fólia kifeszítve a szarufák között legalább 5 centiméterre
A tetőfóliát lécekkel lezárni mindkét oldalt az egyenletes felfekvés érdekében,
Vízszigetelő anyag a szarufa és a fólia közé.
Az élgerinceket már sikerült élgerinc szalaggal lezárnom, azóta a porhó már nem okoz gondot, inkább a hirtelen nagy széllel járó eső.
Padlástér beépités nincs tervben és nem is lehet, kérdésem, csak a hirtelen nagy csapadék elleni vizszigetelés. Megfelelő lehet e ez a megoldás számomra is a körülményeket figyelembe véve.
Ha van mód a szomszéd tető fent hagyására, az is érdekelne, ami biztos a közös fal a tetőig van rakva, de nem hiszem, hogy e célból.
Köszönöm előre is.

Tisztelettel: Sándor
Üdvözletem,

Panelben lakásfelújítunk és sorra került a padló... Annyira ferde hogy az már fájdalmas; 5.2x2.5m helység rövidebb oldalán 1.5cm szintkülönbség. Kiszedtem az eredeti (ránézésre esztrich) réteget, aminek a helyére menne a minimum abszolút szükséges aljzatkiegyenlítő. Erre szeretnék rakni CK táblát pu ragasztóhabbal leragasztani 20Kg/m2, majd párazáró, MFP lap (~23Kg/tábla, 3.125m2/tábla), majd 5mm XPS és végül 12mm laminált padló.

A CK lapok 910Kg terhelést dobnak 65nm --en, az MFP -k pedig egy extra 575Kg. Vagy felejtsem el a CK réteget.

Megbír ekkora többlet terhelést egy panel födémje? Magasföldszinten vagyunk, de a pincébe sem szeretnék látogatást tenni. A legnagyobb súlyunk egy kb130Kg side by side hűtő.
Kedves Fórumtársak!


Vályogház födémszigetelését szeretném megtervezni. A padlásteret szeretnénk beépíteni, lakótér, hálószoba lesz ott. Az általam elgondolt rétegrend alulról felfelé: földszint lakótér --> látszó gerendák --> deszka borítás -->párazáró fólia -->2x10 cm szarufák a szigetelés vázának -->20cm ásványgyapot szigetelés --> geotextil a felülről porosodás ellen --> hajópadló --> emeleti lakótér. A padlástérben hálószobák kerülnek majd kialakításra, és tervben van a héjazat alatti szigetelés is, de egyelőre csak a födém szigetelésig szeretnénk, tudunk eljutni. Kérem véleményetek, elégséges-e ez így?
A másik kérdésem, hogy mit tegyek a födém és a padlástér térdfal találkozásánál ( a térdfal is vályog, kb. 50 cm magas és 50 cm széles), hogy ne ott legyen a harmatpont?
czinkotazsolt írta: Kedves Fórumtársak!


Vályogház födémszigetelését szeretném megtervezni. A padlásteret szeretnénk beépíteni, lakótér, hálószoba lesz ott. Az általam elgondolt rétegrend alulról felfelé: földszint lakótér --> látszó gerendák --> deszka borítás -->párazáró fólia -->2x10 cm szarufák a szigetelés vázának -->20cm ásványgyapot szigetelés --> geotextil a felülről porosodás ellen --> hajópadló --> emeleti lakótér. A padlástérben hálószobák kerülnek majd kialakításra, és tervben van a héjazat alatti szigetelés is, de egyelőre csak a födém szigetelésig szeretnénk, tudunk eljutni. Kérem véleményetek, elégséges-e ez így?
A másik kérdésem, hogy mit tegyek a födém és a padlástér térdfal találkozásánál ( a térdfal is vályog, kb. 50 cm magas és 50 cm széles), hogy ne ott legyen a harmatpont?


Üdv!

Ha beépíted a tetőteret, nem kell a födémet szigetelni, mert mindkét tér fűtött lesz. A tető szigetelésére fordítsd az energiádat és pénzedet. :D
Prymus írta: Üdvözletem,

Panelben lakásfelújítunk és sorra került a padló... Annyira ferde hogy az már fájdalmas; 5.2x2.5m helység rövidebb oldalán 1.5cm szintkülönbség. Kiszedtem az eredeti (ránézésre esztrich) réteget, aminek a helyére menne a minimum abszolút szükséges aljzatkiegyenlítő. Erre szeretnék rakni CK táblát pu ragasztóhabbal leragasztani 20Kg/m2, majd párazáró, MFP lap (~23Kg/tábla, 3.125m2/tábla), majd 5mm XPS és végül 12mm laminált padló.

A CK lapok 910Kg terhelést dobnak 65nm --en, az MFP -k pedig egy extra 575Kg. Vagy felejtsem el a CK réteget.

Megbír ekkora többlet terhelést egy panel födémje? Magasföldszinten vagyunk, de a pincébe sem szeretnék látogatást tenni. A legnagyobb súlyunk egy kb130Kg side by side hűtő.


Üdv!

Szerintem betonozd vissza a kiszedett rétegvastagságot, csak most vízszintes legyen. Ha nagyon tartasz a "leköltözéstől" a garázsba, tegyél a betonba hálót.
Más a kérdés, ha aljzatszigetelést is szeretnél, mert akkor el kell osztani a rendelkezésre álló vastagságot a rétegekre.
osandor80 írta: Üdvözlöm a fórumozókat,

Olyan kerdessel fordulnék a mesterekhez, ami előfordult már többször is, viszont nem pontosan az én helyzetemnek megfelelően.
Adott ikerház tetőfólia nélkül, nincs padlástér beépités sem, valószinü a betoncseréphez a tető lejtése sem megfelelő. Télen kevés porhó , nyáron viszont csapadék jut be, nagy szél, vagy heves esőzés esetén.
A tető leszedése és a szakszerű kivitelezés, jelen ismereteim szerint csak a komplett tető, tehát a szomszéd oldal is, leszedésével oldható meg, ami sajnos nem lehetséges.
Olvastam itt már egy megoldást, ami szerint:
Páraáteresztő fólia kifeszítve a szarufák között legalább 5 centiméterre
A tetőfóliát lécekkel lezárni mindkét oldalt az egyenletes felfekvés érdekében,
Vízszigetelő anyag a szarufa és a fólia közé.
Az élgerinceket már sikerült élgerinc szalaggal lezárnom, azóta a porhó már nem okoz gondot, inkább a hirtelen nagy széllel járó eső.
Padlástér beépités nincs tervben és nem is lehet, kérdésem, csak a hirtelen nagy csapadék elleni vizszigetelés. Megfelelő lehet e ez a megoldás számomra is a körülményeket figyelembe véve.
Ha van mód a szomszéd tető fent hagyására, az is érdekelne, ami biztos a közös fal a tetőig van rakva, de nem hiszem, hogy e célból.
Köszönöm előre is.

Tisztelettel: Sándor


Üdv!

Ha csak a csapadék és porhó bejutás elleni védelem a fontos, akkor elég a szerufák aljához kifeszíteni a fóliát, de akkor a fóliáig jutó csapadékot alul el kell tudnod vezetni. Modjuk ez bármelyik megoldásnál szükséges.
Szokták azt csinálni, hogy a szrufák aljára tetőlécet rögzítenek és ahhoz fogatják a fóliát. Így ha a csapadék bejut, nem fog beszivárogni a szarufa és a fólia közé, a szarufák szárazak maradnak. A fólia alját valahogy az ereszcsatornáig ki kell vezetni, a víz nem állhat meg benne.
Itt ügyelni kell arra, hogy a kivezetésnél a szarufák alja találkozni fog a fóliával és a vízzel. Itt ne alakuljon ki vízzsák, ahol megállhat a víz. Vagy ügyesen úgy vezeted a fóliát ki, hogy az elvezeti a szarufától, vagy a fóliatartó tetőléc aljára fordított V alakot formálsz, ami kivezeti a vizet a szarufa szélén túl, ahol már le tud csöpögni. Ezeket a terelőket, meg a szarufa alját fesd le Bonobittal, hogy vízálló legyen.
SnowFox44 írta: Helló!

Szeretnék tanács kérni beton födém szigeteléshez. Az aljzat nem teljesen egyenletes, a vasbeton gerendák 2-3 cm-re kiállnak belőle. Teljesen síkra szerettük volna először betonozni, de végül ezt elvetettük, mert csak tetőbontással lehetett volna felvinni a betont.
A kérdésem az, hogy hogyan érdemes szigetelni, ha tárolásra továbbra is szeretnénk használni a padlást? Gondolom, valahogy érdemes lenne egy sima felületet létrehozni, amire mehetne a párazáró fólia, arra a szigetelés utána meg OSB lap? Vagy inkább párnafákat lerakni és azok közé egy réteg szigetelést, meg rá keresztben a másik réteget, utána OSB? Illetve, kb. hány centi szigetelés ajánlott, illetve melyik típus, EPS, PIR, Közetgyapot?

A válaszokat előre is köszönöm!


Üdv!

Párnafás megoldást javasolnám. A betont ha kiönthető önterűlő alzatkiegyenlítővel, hozzátok simára, arra jöhet a párazáró fólia. Itt érdemes lesz valami erősebb fóliát használni, mert amíg megcsináljátok az első réteg párnafát, rajta fogtok járkálni.
A fólia fölé 2x10 cm-es párnafa réteg, közé kőzet, vagy üveggyapot. A két réteg párnafát 90 fokban kell egymáshoz képest rakni és a találkozási pontnál rögzíteni egymáshoz. A párnafa keret legyen öntartó, ne rögzítsétek a födémhez. A fóliát ne lyukasszátk ki lehetőleg. A két réteg szigetelés tetejére páraáteresztő foliát, vagy geotextilt rakjatok, hogy ne tudjon a por a szigetelésbe menni, de tudjon szellőzni Erre mehet az osb lap borítás. Nem kell nagyon precízen illeszteni, a réseken tud szellőzni a szigetelés.
Üdvözlök mindenkit!
Én is padlás födém szigetelés előtt állok.
Stukatúros a födém padláson le van betonozva.
Üveggyapot szigetelésben gondolkozom,de már több szakembert kérdeztem és mindenki mást mond így hát nem tudom eldönteni hogy hogy lenne a legjobb megcsinálni.
A szigetelés alá tegyek párazáró fóliát vagy sem?
Vagy elég ha csak az üveggyapotot lerakom fölé meg légáteresztő fóliát teszek,
Légáteresztőt mindenféle képen fogok rakni mert a tetőn nincs fólia.
2x5 cm szigetelést teszek rá takarásba.
Csak tanácstalan vagyok a párazáró fóliával kapcsolatban.
Válaszokat előre is köszönöm szépen.
Üdvözlök mindekit.

Úgy alakult az életünk, hogy panellakásból el kell költözzünk egy vidéki házba. Az emelet lesz a miénk, kb. 65 nm. Most fogtunk neki a mennyezet elkészítéséhez. Sajnos a megfelelő időben nem voltam ott és a tartószerkezet felkerült és néhány gipszkarton tábla is, de a párazáró fólia elmaradt. Nos a kérdésem, hogy most hogyan legyen tovább?

A födém úgy nézett ki, hogy a gerendákat lehetett látni, 100cm.ként és onnan tovább már a cserép volt látható.

A terv az volt, hogy a gerendákon lesz a fólia, majd jön a tartószerkezet felfogatása, tartószerkezet, gipszkarton. De ez a rétegrend sajnos nem valósult meg.

A párazáró fólia felett amúgy a gerendák között kőzetgyapott lett volna. A gerenda 15cm magas, így a szigetelés is ennyi lett volna.

Mit lehet tenni?

1 Szedjünk le mindent és rakjuk fel a fóliát?
2 A gipszkartonra tegyük a fóliát és arra még egy réteg gipszkartont?
3 Vagy tegyük a fóliát a gerendára felülről és a gerendák közé engedjük be és oda tegyük a szigetelést? (Mondjuk így a gerenda nem lesz túl befóliázva?)
4 Illetve még lehetne, úgy hogy a gerendát nem takarjuk be, csak a gerendák közötti helyre fogassuk fel a fóliát és oda kerülne be a szigetelés?

A padlást nem használnánk túl sokat. Arra kellene, hogy ha baj van fent lehessen járkálni.

Ha a szigetelés csak a gerendák között lenne mennyire lenne járható út? Olvastam olyasmit is, hogy a gerenda lenne a gyenge láncszem, vagyis hőhidas lenne bárhol lenne is a fólia. De most nincs több pénz szigetelésre, vagyis hogy még venni és a gerendára is rakni. Esetleg idővel meg lesz oldva, kb. 5 év. Illetve terv az is, hogy majd lepadoljuk egybe az egész padlást.
Üdvözlök mindenkit!
Családi ház padlásának szigeteléséhez szeretnék tanácsot kérni. A gerenda vastagsága 12 cm. A gerenda lakáson belül részén nádszövet van.A gerenda padlás felőli része széldeszkával van lerakva. A széldeszka fóliával van leterítve.A fólián 5cm vastag cementtel kevert szénsalak réteg van. A gerenda köze üres. Az lenne a kérdésem ha jelen állapotban a szénsalak tetejére
Purhabot szóratok megfelelően járok e el. A Purhabból melyik lenne alkalmasabb a zárt cellás vagy a nyitott cellás.
Köszönöm a segítséget.
593 hozzászólás Oldal: 39 / 40

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég

cron