Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
50 hozzászólás Oldal: 3 / 4
Köszönöm a gyors választ,sajnos akkor ez így nem nyert,majd veszek egy normálisat.jenőbá
Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy hidromasszazsos zuhanykabin, de az előző használója nem foglalkozott vele túl sokat és így a fúvókák berozsdásodtak. Ezt még lehet orvosolni, viszont a rugók amik a helyükön tartották őket azok eltűntek. Van esetleg tippetek, hogy honnan, hogyan tudnám őket pótolni?

Előre is köszönöm az ötleteket.
Szia!
Amennyiben maradt egy-két használható rúgó, akkor rugókészítővel le lehet gyártatni. Pótalkatrész beszerzésének - hacsak nem márkás termék -, akkor kicsi az esélye.
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Újonnan elkészült fürdőszobánkba szertnénk zuhanykabint venni. Odáig jutottunk, hogy a tálca épített lesz és erre vennénk egy normálisabb kabint. Ki is néztem egy lengyel márkájút, aminek a felvásárló piaca állítólag Németország, és aminek a legalapabb darabja 70.000 Ft felett van (ez csak a kabin ára - nincsen hátfala). A kabin fala 5 mm, az ajtó 4 mm vastag. Emlékeim szerint üveg, viszont nincsen "easy clean" bevonata. Egy ismerős azt tanácsolta, hogy ne görgőset vegyünk, mert azzal csak a gond van. Ugyanennek a márkának az nyíló ajtós változatából a legolcsóbb 120.000-130.000 Ft (még mindig csak maga a kabin). Én már a 70e Ft-tól is ájuldozok, de pont a problémák elkerülése miatt nem vennénk olcsót, vagy ránézésre is gagyit. Azt olvastam itt a fórumon, hogy ha gond van lehet görgőt cserélni. Nyilván nem ez lenne a cél, vagy csak valamikor nagyon sokára.
Nem tudom, hogy az elmondottak alapján be lehet-e azonosítani a márkát, de ha nem is, összességében az lenne a kérdésem, hogy vajon mire lehet számítani görgőügyileg ilyen paraméterek mellett? Egyébként a gyártó 2 év garit ad (+1 ha velük szereltetjük), a bemutatótermük nagyon igényes, számomra és megítélésem szerint luxus termékekkel volt tele.
A nyílóajtósról ennyi erővel azt is mondhatjuk, hogy a zsanérral lesznek gondok... szerintem. Én a görgős felé hajlanék, mert nem túl nagy ez a fürdő.
Előre is köszönök minden információt, segítséget! Kata
Szia!

A minőséget meg kell fizetni...ha túl olcsó, akkor ott az alapanyagon és a minőségen spóroltak. Minőségi terméknél a kiegészítők is strapabíróbbak. A görgők élettartama sem véges, de tényleg nem mindegy évenként, vagy 10 évente kell cserélni. A kabinom amiről még az elején írtam kb. 5 éves lehet, most esett ki az egyik görgője és az jóval olcsóbb kategóriájú, kínai kabin. Ha azt veszem, hogy a Cseh Ravak kabin ára 160.000 Ft-nál kezdődik, még nem is drága a lengyel kabin.

Érdekességként a Ravak zuhanykabin görgője

foto-z-ravak-profi-2011_stranka_062_obraz_00021.jpg
foto-z-ravak-profi-2011_stranka_062_obraz_00021.jpg (45.38 KiB) Megtekintve 8603 alkalommal.


Ha megnézed a választékot, minél drágább a kabin, annál vastagabb az üvege és annál erősebb a görgője. Minden csak pénz kérdése, a lengyel kabinoknál is van bőven 100.000 Ft. feletti árban, hasonló paraméterekkel, mint a Ravaknál.
Nektek kell döntenetek, az olcsóval is lehet élni, de nem annyira szép és tartós, a görgők zajosak...stb.
Szia!
Köszönöm a választ!

Ha lehet márkát írni, hát írok, mi a Radaway Classic-ra gondoltunk. Azt én is láttam, hogy a Ravak még ennél is drágább. A Radawayt esetleg ismered, van bármilyen tapasztalat? Remélem azért ez már a normálisabb márkák közé tartozik... Azt láttam, hogy a vége a csillagos ég. Ez alá az összeg alá egyébként biztosan nem megyünk, de ha már ennyit kifizetünk, legyünk elégedettek. De ha rosszak vele a tapasztalatok, akkor inkább most teszünk rá pár tizest, hogy ne kapjunk agybajt rövid időn belül. A görgőről ilyen szuper képet nem tudok csatolni, de a szerelési rajz szerint, meg a személyes emlékeim szerint ennél sokkal egyszerűbb összetételű... Nem fut egymás mellett két görgő, csak összesen 2-2 görgő van fent és lent ajtónként. 10 éven túli görgőcsere talán még belefér, egyébként van mellette kád is, úgyhogy valamivel kisebb használatnak lesz kitéve, mintha csak egymaga szolgálna 3 embert.
Kata
Szia!

Ilyenkor lehet márkát, típust írni, kérdésben, ajánlásban nem célravezető körbeírni.

Ránézésre (kép alapján) olyan mint az én kínai Praktikeres zuhanykabinom, ami 2010-ben akciósan 50000 Ft. volt. 5 év alatt emelkedhettek az árak ennyit, így kb arra számíthatsz, ami nálam van, 1 görgő már szétesett, a többi is elég rossz állapotban, lassan cserélni kell mindet. Gondolom egy helyről jönnek, csak máshogy címkézik....

Hosszabb távra gondolva, inkább a Prémium kategóriáját kellene megcélozni. :roll:

http://www.radaway.hu/premium

A szimpla görgők elég zajosak, sokszor gondoltam arra, hogy társasházban nem lennék az alattam lévő lakók kedvence. :?
Szia!

Köszönöm a kitartó segítséget! A radaway különböző kabinjait ugyan nézegettem, de arra valóban nem gondoltam, hogy ekkora lépés van a görgők tekintetében a két alapkategória között (classic -> premium). A prémiumé már a ravak rörgőire hajaz, ez elég jó hír. Egyébként elszomorít, hogy a te kínaidhoz hasonlítottad... :(

További szép napot! Kata
Szia!

Komolyan gondolod, hogy a lengyelek gyártják az összes kabinjukat? Szerintem kicsi az esélye...
Egyébként a kínaiak az olcsó gagyitól a high tech-ig mindent gyártanak nagy tételben, így minden igényt kielégítenek. A görgőn kívül más baja nem volt a kabinomnak. A görgők szerintem alulméretezettek, ezért ajánlottam a dupla görgős kivitelt. Tudok fényképet felrakni az enyémről ha érdekel, Neked is ez jutna eszedbe.

Érdekesség, a Honda kertigép motorján kínai karburátor van, a McCulloch fűnyírómotorhoz az olcsó MTD (kínai) fűnyíró gyújtótekercse abszolút csereszabatos volt...már nem lehet pejoratívan kezelni a kínai jelzőt.
Szia!

Sokáig nem jelentkeztem, mert közben alakultak az események. A zuram úgy döntött, hogy nem bajlódunk a görgőkkel, így megrendeltük a Ravak Pivot nyílóajtós kabinját. Majd az idő fogja eldönteni, mennyire nyeri el használat (és nekem takarítás) közben a tetszésünket. Kicsit strapabíróbbnak tűnik..., és nem utolsó sorban nem nekem kell elvinni a balhét, ha gond lesz vele. :-) Mi úgy élünk, hogy vigyázunk a dolgainkra, és ha a legnagyobb körültekintés után is belefutunk egy egyáltalán nem elfogadható problémába, az nagyon dühítő tud lenni. És ez független attól, hogy hol gyártják a terméket... A nagy áruházak termékeinél a gyártó neve sem elérhető, mondanak egy fantázianevet és ennyi.
Kata
Szerintem jól választottatok, jókat hallottam a Ravakról. Szépek és igényesek a termékei. :D
Sziasztok!

Zuhanykabin kiválasztása előtt sokat böngésztem ezt a fórumot, így gondoltam megosztom tapasztalataimat, hogy nektek is probléma nélkül menjen a zuhanykabin csere.

Egy nagyon korrekt céget sikerült találnom egy szerintem szép és könnyen használható weblappal. Ami ennél is fontosabb, hogy az ügyfélszolgálatos srácok zuhanykabin szerelőként kezdték, így minden kérdésemre tudtak szakszerű választ adni és tanácsaikkal segítették a zuhanykabin kiválasztását. (hétvégén és este is elértem őket telefonon)

Másik nagy előnyük, hogy országos szervizzel is rendelkeznek és a megrendelt kabint bő 1 hét után kiszállították és egyből be is szerelték, ráadásul így kedvezményt is kaptam a tusoló árából.

Szóval összességében nagyon elégedett vagyok! A szerelők is szimpatikusak voltak és ki is takarítottak maguk után, de persze jó háziasszonyként felmostam azért. :)

http://www.apollozuhanykabinshop.hu/
Így nagyon reklám szagú az egész, de ha pár képpel megtámogatnád a sztorit amik a beépítés közben készültek még én is elhinném :)
Szép napot mindenkinek!

Az elmúlt napokban örömmel hallottam, hogy dicsérik szolgáltatásunkat a fórumokon, így körülnéztem miről is van szó. Kedves Ildi888 köszönjük a kedves szavakat, örülünk, hogy elégedett!

Magamról annyit, hogy 12 éve foglalkozom zuhanykabinok beüzemelésével és javításával, időközben egy országos szervizhálózatot is létrehoztam, így rengeteg ügyfelet szolgáltunk ki már országszerte. Nemrégiben elindítottuk webshopunkat is, ahol csak olyan termékeket forgalmazunk amikkel a szerelések során meg voltunk elégedve és ár-érték arányuk is kiváló.

Gyorsan fejlődő cégről van szó, így szerelőink számát is folyamatosan növeljük. A szakmában jártas szerelők jelentkezését is szívesen fogadjuk.

Szakmai kérdésekre szívesen válaszolok, akár segítek telefonon ha elakadnának a termék kiválasztásában vagy beszerelésében akkor is, ha nem a mi termékünkről van szó.

Mivel a fórumot nincs időm folyamatosan figyelni, kérdéseiket feltehetik az alábbi elérhetőségeken is!

Ár Zsombor
Ügyvezető
Apollo Zuhanykabin Kft
http://www.apollozuhanykabinshop.hu/
info@apollozuhanykabinshop.hu
+3630/446-1653
Üdvözlet!

Zuhanykabin vásárlás előtt állok, ki is választottam egy Ravak Supernova SKCP4 kabint... szerintetek a a 3 mm-es üveg nem túl vékony? (vagy válasszam a Blix BLCP4-et 6mm-es üveggel?)

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!
50 hozzászólás Oldal: 3 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 70 vendég