Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Udvozletem!
Futeskorszerusithez kernem a hozzaertok segitseget. Rajzot ide tettem fel: http://nemazoty.atw.hu/terv.jpg

***haz*** teglalap alaku (regi 10x10-es + hozzaepites), tavaly szigetelt, nyeregtetos (nem lakott, beepitetlen) tetoter, a haz kb. 1/3-a alatt futetlen alagsor (itt vannak a kazanok)

***futes*** Termoteka OV-28 allo gazkazan (hazon kivuli kemennyel) + regi noname szetesofelben levo szenes kazan (a kemeny, amibe csatlakozik nem jol zar, tehat nem hasznaljuk) + egy Grundfos szivattyu + lemezradiatorok

***cel, elkepzelesek*** A haz gazdasagos (ki)futese (atlag 21fok) jo ar/ertek aranyu berendezesekkel ;) Azt kellene figyelembe venni, hogy jelenleg az also szint lakott (kb 250 legkobmeter), de majd valamikor (5-10 ev) a felso szint is futve lenne (az is kb 250 legkobmeter). Ehhez a kazanokat (egynlore csak a vegyest) szeretnem lecserelni korszerubbre, illetve a radiatorokat is lapradiatorra, meg a regi futescsoveket is muanyag csovesre.

***kerdesek***
Milyen kazant / lapradiatort ajanlotok? (Mennyire szamit, hogy egy jo ideig "csak" 250 legkobot kellene kifutenie, kesobb meg a duplajat). Lapőradiatorban a DEG-et szemeltem ki.
Az 5 retegu muanyag futescsovek kozott mi kulonbseg lehet? A (Sz*tmarinal kaphato) Pipemaster 5 retegu mua. csovet neztem ki, ugyanitt a Henco 2x annyiba kerul. De ha nem indokolt, maradnek az olcsobbiknal. Normal, rejtett csoves futeshez menne (gaz, neha vegyestuzelesu).
Vegyestuzelesu kazant milyent erdemes valasztani (kb 250 legkob futesere)? Mindenkepp ontveny kazanra gondoltam. (...szemezgetek a Fokolus kazannal is...) Meg a vegyes es a Termoteka OV-28 koze kellene egy hocserelo is. Esetleg arra valami javaslat?
Szerelo azt mondta, hogy a helyiseg legkobmeteret 45-tel eleg beszoroznom, az teljesen jo eredmenyt ad a wattszamra. (Ugye "regen" 60 volt a szorzo, csak az manapsag mar tulzas) Ez tenyleg elfogadhato?
Üdv!
Megnéztem néhány fűtés költség kalkulátort a neten, de a kiváló hőszigetelésű házhoz is 50W/m2 energiaigénnyel számol.
Itt van például egy:
http://www.hoszivattyubolt.hu/futes_koltseg_kalkulator.php
Ezzel szerintem érdemes lenne szakemberhez fordulni és megterveztetni a rendszert. Egy ekkora beruházás szerintem megér ennyit, de ebbe nem tudok és nem is akarok beleszólni. Mindenki másra esküszik, ide ténylegesen naprakész rutin szükséges, "ott kell lenni a piacon". Próbából kiszámoltam a sajátomra, nagyjából jó összeg jött ki.
Csak hirtelen egy példa, nem tudod éppen melyik kazán az, amelyik 5-10 év múlva a felső szint kifűtésére is elég lesz. 10 év múlva a nagy fűtési tartalékokkal megvásárolt kazánt lehet, hogy éppen le kell cserélned. Így belegondolva én valószínűleg az alsó és a felső szintre két külön fűtőkörös rendszert építtetnék ki, így a két szintet egymástól függetlenül lehetne szabályozni. Aztán ez egy későbbi második kazánnal, vagy hőelosztóval történik, az a jövő zenéje, mindenesetre felkészíttetném mindkettőre. Nekem egy rendszeren van a két szint, most vettem a felső szint radiátoraira hőfokszabályozós szelepeket, hogy ne kelljen állandóan kínlódni a hőmérséklettel. Lent szellőztetek, a hőfokszabályzó bekapcsolja a kazánt, lent jó idő van, fent meg megsülünk.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 215 vendég