Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv fórumozók!

5mm-es parafa tekercset szeretnék lerakni járólap alá. Neten több helyen is olvastam, hogy megfelelően előkészített aljzatra simán fel lehet ragasztani a parafát, s erre közvetlen a járólapot. A parafa forgalmazója is ezt mondta, sőt még a prospektusban is ez volt amit kaptam tőlük. Azonban a közelemben lakó burkolók mind azt mondták, hogy ez nem megoldható, mert a parafa rugalmas annyira, hogy megrepedezzen a fuga (hozzá kell tennem egyikük sem dolgozott parafával). A Mapei szakemberei is azt javasolták, hogy aljzatkiegyenlítő szükséges a parafa tetejére, s csak ezután járólapozhatok. Ez 50-60 ezres többletköltséget jelentene, így jól meg kell gondolnom szükséges-e a plusz réteg. Ha van tapasztalatok az ügyben kérlek közöljétek a megoldást.
Köszönöm!
Krisztián.
Szerintem a "megfelelően előkészített aljzatra" a kulcs a megoldáshoz. Ha nem akarsz problémát a későbbiekben, akkor az aljzatot teljesen egyenesre hozatod az aljzatkiegyenlítővel. A parafa nagy felületen felfeküdve már elég szilárd ahhoz, hogy a hidegburkolat rajta ne mozogjon. Tehát a lényeg a nagy felületen, pontosabban a teljes felületen az egyenletes felfekvés. Erre már szépen fel lehet fektetni a hidegburkolatot flexi ragasztóval és fugával.
Keress olyan burkolót, aki már dolgozott ezzel, néha az iparosok is nehezen váltanak, és fogadják el az új dolgokat.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 83 vendég