Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdvözlöm a fórumozókat, és a szakembereket.Volna egy kérdésem melyre válaszokat és véleményeket várnék. A család részére szeretnék egy kerti grill-bográcsozó asztalt kialakítani.Egy kör alakú asztalt szeretnék a közepén a tűztérrel mely egy síkban lesz az asztal lappal.Kérdésem az asztal lap kialakításához ytong téglát használnék . Milyen módszer az ,amely biztosan összeragassza az ytong téglát s vízszintesen is egyben maradva asztallapként tudnám használni. A megoldásokat véleményeket előre is köszönöm.
Üdv!

Én a házam ytongból építettem, sok kedvező tulajdonsága ellenére van néhány kedvezőtlen is.
Az ytongot,mint önmagát a vékonyágyazatú habarcsával lehet jól összeragasztani, ekkor inkább a ragasztás mellett törik el, azonban alátámasztás nélkül maga az anyag könnyen törik, különösen nagyobb távolságok esetén is. Ragasztás során viszont egy megfelősíkra fektetve, ki kell várni a habarcs megszilárdulását.
Ha 10 vagy 5 cm-es anyagból készíted, akkor különösen, vízszintes terhelésre - önállóan beépítve - alkalmatlan, saját véleményem szerint, még a P4 minőségű is, ha egyáltalán tartanak a telepeken ebből a minőségi osztályból, leginkább a P2-t forgalmazzák, illetve használnak családi házak esetén. Vastagabb anyag esetén a saját súlya miatt válna túl súlyossá. Azonkívül könnyen veszi fel a vizet, ilyenkor még nehezebb, saját ajánlás szerint ebben az állapotában nem igazán fagyálló. Tehát szabadtérben így nem a legkedvezőbb.
Mivel igen jól alakítható, faragható, készítettem két rajzot, megfontolásra. Ha közvetlen tűz éri, könnyen elpattan, viszont a sugárzó hőt állja. Ezt a szalonna sütések során P2 anyagon teszteltem. :) De azért még nem ajánlanám hogy erre építsen fel egy pl. szallonázót.
A mellékelt rajzokon egy lehetséges megoldást ábrázoltam, a gyakorlatban beválhat, azonban gondot jelenthet, hogy a lecseppenő zsiradék, stb. gyakorlatilag beszívódik az anyagban, és a későbbiekben esetleg esztétikailag nem éppen kifogásolható. Az így kialakított gyűrűbe lehetne befoglalni (befaragni) a tűzteret, illetve alsórészen egy szögvasból kialakított keretbe foglalva lehetne az asztal fa részéhez rejtetten, esetleg tissoer csavarok alkalmazásával.
Az így kialakított Ytong-gyűrű biztosítana megfelelő hőszigetelést, és a rusztikus kialakítás lehetőségét.

Csatolmányok

Az igazi férfiak fával dolgoznak...
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 81 vendég