Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen kerítés lenne a legmegfelelőbb a szomszédság közé megyehatárra.
26 méterről van szó, homokos, lazább talajban. Mindenképpen betonból szeretném, akár zsalukő (15), akár ilyen oszlopos-panelos kivitelben készüljön is.
Cél egyrészt a magánszféra, ezért minimum 2 méter magast kerítés a kívánalom, másrészt a szomszédban van 2 hatalmas kutya, akik már így is folyamatosan "eszik" a jelenlegi drótkerítést, és gyakran beássák magukat a veteményesbe, tönkretéve azt.
Bármelyikre is essen a választás, idő, tapasztalat, és eszközök híján nem én fogom megcsinálni, ezért fontos szempont az anyagiak. Tehát 26 méternyi 2-2,4m magas betonkerítést elkészíteni megyehatárra mivel lenne célszerűbb, alap+15-ös zsakulő, vagy oszlopok és betonpanelok? Gondolom én, hogy a zsalukőves verzió az alap, és a kitöltendő beton miatt sokkal drágább lenne, vagy rosszul gondolom? Előre is köszönöm a segítő válaszokat. Fecó
Úgy tudom 2 méternél magasabbat csak engedéllyel csinálhatsz. Hogy mi az olcsóbb és a jobb a kettő közül ? - ezt nem tudom.
Az építési hatóság szerint 2,5 méter magasságig nem kell engedély.
Ha utána jártál akkor OK.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég