Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Udv mindenkinek!

Panellakasomban szeretnem megemelni a belso padloszintet es kb szintrehozni a lakas masik felevel (4-5cm szintekulonbseg). A betonozas nem megoldhato ebben a vastagsagban. Statikus az OSB lapot emlitette (2retegben), kerdesem hogy ezt hogyan rogzitsem, ha furni nem igazan szeretnek?

- Laminalt padlo
- XPS
- parazaro folia
- OSB lap
- OSB lap
- aljzatkiegyenlito
- vasbeton alap (~12cm vastagsag)

Foldszinten lakunk. En az elso reteg OSB lapot szivem szerint ragasztanam, de csak jo lenne ala egy parazaro folia amit ha odarakok akkor lottek a ragasztasnak, furni dubelezni kellene. Mik a lehetosegek?
Ragasztás ?
PU ragasztohabra gondoltam elsokorben, de ezert kerdeztem hogy mi lenne ennek a normalis menete? Mivel a betonfodemben nem erinthetek betonacelt es fogalmam sincs hol futnak vaktaban kene furkalni aztan vagy vagyse. A furasi melyseg max 6cm lehet, gondolom ugyanannyi mint a plafonnal foldszint eseten is - de ha van barmi megbizhato alternativa.
3 szobaban szonyeg, 2 helysegben laminalt padlo, konyha+bejarati folyoso vinyl padlo, furdo+wc meg 5cm-el magasabban van mar igy is. El nem fog tunni ekkora szintkulonbseg, de azert szeretnem csokkenteni.
De erre meg betonoznak nem? Ugyanannak tunik mint a tobbi lepesallo szigeteles (maximum kemenyebb). Ezt igy laikuskent ugy birom elkepzelni hogy:

- burkolo
- alatet
- parazaro folia
- beton
- ravatherm xps
- aljzatkiegyenlito
- eredeto beton fodem

Ez ~350eFt -ra jonne ki. A masik tippem CK lap (de arrol azt olvastam hogy nem szerencses laminalt ala pakolni):

- burkolo
- alatet
- parazaro folia
- CK lap (pu ragasztohabbal ragasztva - mondjuk Styro 753 - + csavarozva az also retegbe)
- CK lap (csak ragasztva)
- aljzatkiegyenlito
- eredeti beton

~300eFt. A harmadik a CK lap helyett OSB vagy MFP de akkor dubelezni kell a padlo -t gondolom az illeszteseknel legalabb mint a kulso szigetelest. A gondom az hogy kiszedtem egy felvalt elrepedezett 2cm-es aljzatkiegyenlitot. Nem rakhatok be ettol csak max 10%-al tobbet. Az original beton pedig eszmeletlen ferde es teknos.
kifogytam az ötletekből.
Nembaj, sokat segitettel, Vegulis ilyesmi megallapodas lett a statikussal:

- beton
- aljzatkiegyenlito (? mmm)
- CK lap (PU ragasztohabbal leragasztva) (10mm)
- parazaro folia
- MFP lap (csavarozva) (10mm)
- aljzatalatet
- padloszonyeg/laminalt/vinyl/miegymas

Erre igy mar zoldutat kaptam statikustol, es kabelcsatornaban a CK lapok kozott eltudom vezetni a ethernet es koax kabeleket. Ahhoz kepest hogy kemeny meg betonfodem meg panel, eleg maceras benne barmit is csinalni.
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 97 vendég