Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Kedves Fórumozók!

2 éve vettem egy családi házat (most 18 éves a ház) aminek a födém szerkezete 15x15-ös fenyőgerendákkal van megoldva 80-90cm távolságban egymástól. Ezek betonkoszorún támaszkodnak, faltól falig 4,8 métert. Sajnos a gerendákat nem rögzítették a koszorúhoz. Utólagosan rögzíthetem a koszorúhoz valamilyen megoldással?
A későbbiekben szeretném beépíteni a padlásteret.
Szeretnék betenni még egy gerendát a 80-90cm közé, tehát kb 30cm távolságra csökkenne a gerendatávolság a nagyobb terhelhetőség miatt. Szerintetek így már elég terhelhető lenne?
T. Háztulajdonos!
Attól függ, mit szeretne a felső szinten csinálni. Ha nem zavarja, hogy áthallás lesz a szintek között, akkor elegendő a gerendák sűrítése. Viszont, ha teljes értékű elszeparált lakószinteket szeretne,. akkor a meglévő fafödémet csak bennmaradó zsaluzatként használja a monolit vasbeton födémhez.
Üdv: Bird-Built kft
Tisztelt Bird-Built kft!

Köszönöm a válaszát!!!
Padlástérként szeretném beépíteni, hálószobát szeretnék a gyerekeimnek. A gerendák közé 15 cm ásványgyapot szigetelést tennék, majd 5cm fenyőpallót. A kopogás megszüntetése végett parafaszőnyegre gondoltam 4mm vastagságban (tennék lépésálló hungarocelt is de állítólag figyelni kell, hogy ne fojtsam le a födémet).
Sajnos adatokat nem találtam sehol, hogy, a 35 cm távolságú 150x150 gerendák 4,8m fesztávban hány kg/m2-rel terhelhető.
(egy internetes oldalon találtam 15x20 gerenda 0,5m gerenda távolság 5 méter fesztáv 450kg/m2 terhet bír ki )
Eddig amit olvastam, hogy padlástér beépítéshez 400kg/m2 terhet kell kibírnia a gerendáknak.

Üdvözlettel: Vajda Gábor
Véleményem szerint, ha be akarja építeni a tetőteret, akkor az 5 méteres fesztáv sok.
Vagy mestergerenda kell alá, vagy egy válaszfal keresztbe, középre.
Minden esetben statikus véleményére van szükség.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 61 vendég