Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
11 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy ariston andris 10 rs készüléket, ezzel szeretnénk a konyhában a melegvíz ellátást megoldani ill. a régi vascsövet folytatnám ötrétegű csővel, kulcsos idomok használatával. A termékhez kaptam egy biztonsági szelepet is. A kérdésem az, hogy megfelel -e a következő elképzelés a gyakorlatban: ötrétegű cső "vízbetáp" -> T idom, itt egy út a csapnak a hideg oldalra és tovább a biztonsági szelephez-> majd a bojler és onnan a meleg oldalról tömlő vissza a csap melegvíz oldalára. További kérdés még, hogy a mosógépet is innen szeretnénk tölteni. 2 T idom használata a betápon elfogadható? Ti hogy oldanátok meg ezt? Köszönöm, ha írsz.
Szia.
Én a fémcső végénél osztanám el egyből a fogyasztók felé és nem fűzném fel egymás után. Így vékonyabb csövekkel tudsz dolgozni, és talán kevésbé lesz hatással az egyik ág a másikra, ha valamelyiket megnyitod. Persze ha egy 1/2"-os vascső a kiindulási pont, akkor nagy csodát nem lehet várni.
Szia,

Skicceltem az elképzelést. Szóvel ez egy alsó szekrénybe épített bojler lenne.
58707853_427376694493695_5993042449663000576_n.jpg
58707853_427376694493695_5993042449663000576_n.jpg (172.1 KiB) Megtekintve 7364 alkalommal.
Szerintem teljesen rendben van ha a bojler alkalmas a rajz szerinti üzemre.
Szia Lali,

Ha meg kérlek kifejtenéd a hozzászólásoda bővebben? Sajnos nekem nincs ebben semmi tapasztalatom.
Én is így csinálnám.
Így érthető. Ahogy leírtad, másra gondoltam.
Na sziasztok,

Köszönöm az eddigieket :)
Voltam szerelvényboltban és javasoltak még 2 elzárócsapot a hideg-meleg ágba. Fotóztam az elképzelést, ha azt mondjátok ez így jó, már is bontom a falat. :D Ja igen, 2 kérdés még. Ez az ötrétegű műanyag cső és az idomok befalazhatóak??
A biztonsági szelepből csöpögni fog vajon a víz?

Ricsi.

Csatolmányok

Zárt rendszerű, így felfűtéskor esélyes.
Sziasztok,

Az nagy gond, ha a biztonsági szelep lefúvócsöve nem lefelé áll, hanem felfelé?
Ha a vízáramlási irány így a jó akkor dugsz egy darab műanyag csövet a felfelé álló csonkra hogy lefelé csepegtessen és kész.
11 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 94 vendég