Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
35 hozzászólás Oldal: 2 / 3
Szia!

Köszönöm sok mindenben igazad van!Először jó megoldásnak tűnt az újrarakás, nem is lenne vele baj ha tetszene a színe,meg meg lehetne oldani házilag ,nekem nem tetszik ez az agyon fényesített amiket mindenfele látni , úgy gondoltam majd én lerakom de nagyon nem tanácsolják..Pedig dolgoztam Floridába
épületasztalosként ,de ez más technológia meg ez használt is...mondjuk a gipszkarton áll mennyezetet tuti bevállalom :D
Nekünk ez az első lakás és próbálom keresni az ár érték arányt mi hogy legyen..arra gondoltam ezt se kell már megvenni csak átalakítani,de így sem jó hogy
drágább" a leves mint a hús" viszont így lehet lesz eladó nagyon szép jó állapotú parkettám kb 60m2 8)
Felszedés után hogyan kell szakszerűen tárolni?
Szia!

Köszönöm sok mindenben igazad van!Először jó megoldásnak tűnt az újrarakás, nem is lenne vele baj ha tetszene a színe,meg meg lehetne oldani házilag ,nekem nem tetszik ez az agyon fényesített amiket mindenfele látni , úgy gondoltam majd én lerakom de nagyon nem tanácsolják..Pedig dolgoztam Floridába
épületasztalosként ,de ez más technológia meg ez használt is...mondjuk a gipszkarton áll mennyezetet tuti bevállalom :D
Nekünk ez az első lakás és próbálom keresni az ár érték arányt mi hogy legyen..arra gondoltam ezt se kell már megvenni csak átalakítani,de így sem jó hogy
drágább" a leves mint a hús" viszont így lehet lesz eladó nagyon szép jó állapotú parkettám kb 60m2 8)
Felszedés után hogyan kell szakszerűen tárolni?
Szia!
A laminált parkettából sem mindegyik agyonfényesített, csak válogatni kell. 8)
Tapasztalatom - mondhatom többszörösen is -, hogy lakni és egyben felújítani, nagyon kínkeserves lehet. A szalagparkettával is igényes és szép burkolatot tudsz készíteni, ráadásul úgy, hogy visszaállítható szükség esetén a márványburkolat hibátlanul. Apró kis hátránya van, meg kell venni, de ha fizeted a szakembert (lerakás, csiszolás, lakkozás), festéket, lakkot, talán még jobban is jársz ezzel. :?
A felszedett parkettát kösd össze egyforma kis csomagokba - mint gyárilag -, úgy könnyű mozgatni, szállítani és nem esik szét. Kötözéshez - ha nincs pántológéped -, vasboltban vehetsz kerítés kötöződrótot, azzal két helyen átkötve stabilan rögzíthető. (Amikor én vettem, gyárilag dróttal volt összefogatva a csomag).
halihó!
Látom kaffa, kezd megoldódni a probléma...
Amit a járólapokra, vagy a csempékre kenünk újraburkoláskor azt "tapadó hídnak" hívjuk, szinte minden Fuga gyártó (Mapei, Ceresit, Sika ...STB) gyárt többsége vízbázisú, tapasztalatom szerint vízzel lemosható, bár csak két fajtát használtam...
Márványra bármit tehetsz, műkőre is szinte teljesen vissza lehet állítani az eredeti állapotát. Ma így 2010 ben a sírkövesek foglalkoznak vele, felcsiszolják, mint a parkettát. Az idősebbek a szükséges csiszoló eszközökkel is rendelkeznek, de bérelni is lehet gépet.
Plaszlo-nak igaza van, egy idő után meguntam én is a "depis" barna bútorokat, szerencsére nem nekem kellett cipelni akkor váltam... így a felfogásom is változott.
Én sem láttam alpesi fenyőt mint színt, sajna ötletem sincs.
Tárolásról csak annyit, hogy nálam vastag kartondoboz ragasztó szalaggal van körbetekerve a köteg. ('ingyért volt, kínai, és volt hozzá gép is, a padláson tárolom)
A lakás felújítása szobáról szobára megy nálam is, kosz ,por nem egyszerű.
Segitséget szeretnék kérni.
Prolux parketta lakkal volt felujitva a parkettánk 3 hete. Szakember csinálta. 3 réteg lakkot kent a parkettára. A gond az, hogy még mindig nem száradt ki... kézzel nem érzékelhető, de ha rálépünk akkor ragad. Mi arra gyanakszunk, hogy nem jol keverte össze a komponenseket. Beszéltem vele, el fog jönni megnézni. Szerinte ha egy ujabb réteg lakkot ken rá akkor meg fog száradni, mert az oldoszer az uj rétegből belefolyik majd a nem száradó rétegbe is, igy az egész ki fog száradni. Ez igaz lenne? Mi a véleményük? Hogyan lehetne kijavitani a hibát? Válaszukat előre is köszönöm.
Nagyon úgy fest a dolog, hogy nem megfelelő arányban keverte be a lakkot. A Trilakkal kéne felvenni a kapcsolatot, hogy ilyenkor mi a teendő. Nem vagyok benne biztos, hogy működni fog az elképzelése, és az alsó rétegek is rendesen bekeményednek. A komponensek megfelelő aránya indítja el a lakk térhálósodását, ha kevés a B komponens - szerencsés esetben csak lassabban keményedik ki a lakk -, szerencsétlen esetben puha marad.
Férjem meglepett azzal, hogy a kopott, lakkozott parkettát kicsit megcsiszolta és átlakkozta 2x Supralux Aquastep lakkal.
Én boldog vagyok vele, de ő mérgelődik, hogy meglátszik valamennyire az ecsetnyom. Főleg villanyfénynél. A lakkon lévő előirásokat betartotta és kb 15 cm széles ecsettel igyekezett vékonyan kenni.
Esetleg rámenne mégegyszer, mert van anyag. Hogyan kell kenni a lakkot? Mint pl. az ajtót, vagy minden sort külön szálirányban festjük (akkor mi van a szembe-sor találkozásnál?)
Kérem, javasoljanak valamit. Annyira sajnálom szegényt, hogy igy busul.
Köszönöm szépen a választ előre is.
Üdv !
Lehet a "mester" sem csinálta volna szebben meg és még pénzbe is kerül. Talán nem árt mások munkáját is megnézni és lehet a sajátunk egyből felértékelődik :)
Hát ha azt akarja hogy szép legyen akkor a mostani ecsetcsíkos lakkozást le kell csiszolni szerintem. Valószínűleg a lakk nem volt elég híg ezért nem terült ki rendesen, talán spórolósan is kenhette, vagy "belemaszatolt" lakkozáskor a korábban lakkozott területekbe. Igazán szépen lakkozni szórással lehet, de az sem egyszerű. Meg kell jegyezzem ez a lakktípus nincs jelenleg a supralux honlapján http://supralux.hu/ sőt nagyon infó sincs róla így elképzelhető hogy valami régi lakk így talán az sem kizárt hogy a szavatossággával is bajok lehettek. A linkelt honlapon pl a vizes parkettalakknál elég jól le van írva miképp kell jól csinálni, javaslom átolvasgatni és hátha kiderül volt e felhasználási probléma esetleg. De hátha másnak lesz jobb tippje :idea:
Peszter1,
szólj a férjednek, ne búsuljon. Bár megértem, mert én is ilyen vagyok, azt a hibát is meglátom a munkámban, amit mások nem - és mindig is látom -, de a szakemberek sem csinálnak mindig tökéleteset, sőt még jót sem. Szépen festeni már a művészet határait feszegeti, jó érzék és sok gyakorlat, nagy rutin kell hozzá. Elsőre csak a kivételes tehetségeknek sikerül. Nem egyszer láttam szakembert borzalmasan festeni.
A javítás nem lesz egyszerű. Ha már ecsetnyomos a festés, le kell csiszolni a felső réteget és azt újra festeni. De mi van, ha az sem sikerül jobban? Nem lehet évekig csiszolni és festeni.
Amit én tudok a festésről, a lakkot viszonylag bőven (de nem pazarlóan) kell felvinni - itt nem fog megfolyni, mint a függőleges felületen -, majd alaposan be kell dolgozni az anyagba, és egyre finomabb, könnyedebb mozdulatokkal elkenni az ecsettel. A végén már éppen, hogy érintse a lakkot és utána békén kell hagyni. Nem szabad sokáig maszatolni, mert közben el kezd kötni és egyre rondább lesz. Többször át kell menni szálirányban, majd keresztben és szálirányban elhagyni a területet, amíg hígfolyós a lakk és el tud terülni önmagától. Az egyre finomabb ecsetkezelés is ezt szolgálja, minél kisebb legyen a felületi egyenetlenség, a többi a lakk dolga.
Nem vagyok festő, de én így tudtam a legszebb felületet létrehozni. Szigorúan tilos újra visszatérni a már eldolgozott felületre, mert a pici hibából is óriásit lehet csinálni.
lalibatyo írta: Üdv !
Lehet a "mester" sem csinálta volna szebben meg és még pénzbe is kerül. Talán nem árt mások munkáját is megnézni és lehet a sajátunk egyből felértékelődik :)
Hát ha azt akarja hogy szép legyen akkor a mostani ecsetcsíkos lakkozást le kell csiszolni szerintem. Valószínűleg a lakk nem volt elég híg ezért nem terült ki rendesen, talán spórolósan is kenhette, vagy "belemaszatolt" lakkozáskor a korábban lakkozott területekbe. Igazán szépen lakkozni szórással lehet, de az sem egyszerű. Meg kell jegyezzem ez a lakktípus nincs jelenleg a supralux honlapján http://supralux.hu/ sőt nagyon infó sincs róla így elképzelhető hogy valami régi lakk így talán az sem kizárt hogy a szavatossággával is bajok lehettek. A linkelt honlapon pl a vizes parkettalakknál elég jól le van írva miképp kell jól csinálni, javaslom átolvasgatni és hátha kiderül volt e felhasználási probléma esetleg. De hátha másnak lesz jobb tippje :idea:


Kedves lalibatyo!
Köszönöm szépen a vigasztalást és a tippeket, meg a linket. Mindent megpróbálunk :)
Plaszlo írta: Peszter1,
szólj a férjednek, ne búsuljon. Bár megértem, mert én is ilyen vagyok, azt a hibát is meglátom a munkámban, amit mások nem - és mindig is látom -, de a szakemberek sem csinálnak mindig tökéleteset, sőt még jót sem. Szépen festeni már a művészet határait feszegeti, jó érzék és sok gyakorlat, nagy rutin kell hozzá. Elsőre csak a kivételes tehetségeknek sikerül. Nem egyszer láttam szakembert borzalmasan festeni.
A javítás nem lesz egyszerű. Ha már ecsetnyomos a festés, le kell csiszolni a felső réteget és azt újra festeni. De mi van, ha az sem sikerül jobban? Nem lehet évekig csiszolni és festeni.
Amit én tudok a festésről, a lakkot viszonylag bőven (de nem pazarlóan) kell felvinni - itt nem fog megfolyni, mint a függőleges felületen -, majd alaposan be kell dolgozni az anyagba, és egyre finomabb, könnyedebb mozdulatokkal elkenni az ecsettel. A végén már éppen, hogy érintse a lakkot és utána békén kell hagyni. Nem szabad sokáig maszatolni, mert közben el kezd kötni és egyre rondább lesz. Többször át kell menni szálirányban, majd keresztben és szálirányban elhagyni a területet, amíg hígfolyós a lakk és el tud terülni önmagától. Az egyre finomabb ecsetkezelés is ezt szolgálja, minél kisebb legyen a felületi egyenetlenség, a többi a lakk dolga.
Nem vagyok festő, de én így tudtam a legszebb felületet létrehozni. Szigorúan tilos újra visszatérni a már eldolgozott felületre, mert a pici hibából is óriásit lehet csinálni.


Micsoda megértő lélek vagy, Plaszlo! Pont ez a helyzet. Köszönöm a részletes tanácsadást és köszönök minden jó szót is (az különösen tetszik, hogy "nem lehet évekig csiszolni és festeni" ). Nekilátunk a javitásnak :)
peszter1 írta: Micsoda megértő lélek vagy, Plaszlo! Pont ez a helyzet. Köszönöm a részletes tanácsadást és köszönök minden jó szót is (az különösen tetszik, hogy "nem lehet évekig csiszolni és festeni" ). Nekilátunk a javitásnak :)


Sajnos a tapasztalat. :roll: :roll: :lol:
kaffa írta: Sziasztok!

Először is köszönöm a válaszokat!
Mint írtam egy felújítás folyamataként szeretném felszedni a régit, ami még amúgy nagyon szép nem recseg pedig kb 25éves..
Csak a szobákból az előtérbe és az étkezőbe kerülne, abban a szerencsés helyzetben vagyok ,hogy nagyobb felületről jön ki mint ahova visszakerül.
Van még régről megmaradt gyárilag kötegelt ,4 köteg amit a padláson találtam látszólag semmi baja,esetleg használható?
Ami még fontos ez egy tégla ház és az első emeletéről van szó,(beton födém)itt vetődik fel egy újabb kérdésem, régi előtér étkező (ahova a parketta kerülne)
az most márvány erre lehet tenni parkettát vagy fel kell vésni?A márvány is szép sima a felülete csak nagyon hideg rideg nem szeretem. Nem tudom most hogy van lerakva vagy milyen osztályú, de szép viszont szerintem nem szögelt..
Első fellángolásomban még úgy gondoltam majd én megcsinálom, de mivel elég nagy felületről van szó kb 50m2 meg túl sok minden van ami befolyásolja a
végeredményt szakemberre bízom..esetleg tud valaki megbízható jó szakembert?Egy köteget a padlásról befogok tesztnek,esetleg tudnátok konkrét
pác vagy szín típust fajtát amivel kísérletezhetek?El fogom tudni érni ezt az alpesi fenyő hatást?Vagy ez így már nagy macera vegyem meg alpesi fenyő lamináltat?Viszont gondolom ez nem olyan tartós..
köszönöm!
üdv Viktor


Tisztelt Viktor!

Rengeteg szakember közül válogathat az http://www.abadus.hu, A munka alkusz oldalon. Ajánlat tételre bocsáthatja az adott munkát, de akár kiválasztott szakembereket is versenyeztethet. Mindezt teljesen ingyen! Próbálja ki!

üdvözlettel

Az Abadus csapata
Hello!

Asztalos újította:csiszolta a parkettánkat.Sajnos a lakkozás után kerek foltok lettek ,kb 200 forintos nagyságú,illetve nagyobb pöttyök.Mi lehetett ennek az oka?
Hogyan javítható?

Köszönöm a választ!
sneci írta: Hello!

Egy kb 40 nm-es lakasban kene felujjitani a keszparkettat.
Utannaszamoltam es kb. 70-80 ezer korul lenne egy mester, aki komplette megcsinalna....
Ennyi penzunk nincs most erre....:(
Szerintetek meg lehet csinalni hazilag?
Nem vagyok egy nagyon bena gyerek, meszelest,gipszkartnozast,tapetazast megoldottam mar egyedul netes
utannaolvasas alapjan de ettol kicsit megijedtem...

Szerintetek megcsinalhato tapasztalat nelkul ugy, hogy jol is nezzen ki?

Kosz a valaszokat!

sneci


Nyilván pénztárca kérdése az egész, és elegendő utánaolvasással meg egy kevés próbálkozással rá lehet jönni a dolog nyitjára, de ha nem szeretnél kísérletezgetni, akkor javaslom Makács Tamást, aki parketta csiszolás és lakkozás témájában otthon van, íme a weboldala: http://parkettacsiszolas.org/
35 hozzászólás Oldal: 2 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 58 vendég