Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
35 hozzászólás Oldal: 1 / 3
Hello!

Egy kb 40 nm-es lakasban kene felujjitani a keszparkettat.
Utannaszamoltam es kb. 70-80 ezer korul lenne egy mester, aki komplette megcsinalna....
Ennyi penzunk nincs most erre....:(
Szerintetek meg lehet csinalni hazilag?
Nem vagyok egy nagyon bena gyerek, meszelest,gipszkartnozast,tapetazast megoldottam mar egyedul netes
utannaolvasas alapjan de ettol kicsit megijedtem...

Szerintetek megcsinalhato tapasztalat nelkul ugy, hogy jol is nezzen ki?

Kosz a valaszokat!

sneci
Hello !
Az dönti el a kérdést hogy ismered e magad annyira hogy bele merj kezdeni. Gépet lehet kölcsönözni a csiszoláshoz, és maga a csiszolás sem oly nagy dolog már annak aki tudja, hogyan és mivel kell. A lakkozás sem egy agysebészet de azárt nem árt ha átgondoljuk mit mivel és hogyan kenjünk.
Ha átrakás is szükséges akkor talán mégis mesterre kellene bízni mert tönkre is lehet tenni azt ami van és ha anyagosan vállalnák ennyiért akkor nem biztos hogy drága az az ajánlat. Számold ki mibe kerülne az anyag ha magad vennéd és tudsz majd viszonyítani. (és ne hidd el ami a festékes dobozra van írva hogy hány m2 re elég mert nem lesz elég)
Helló!

Biztos meg tudod csinálni. Csak előtte tanulmányozd át a következő linken szereplő leírásokat és nézd meg a videókat.

http://lakasfelujitasok.gportal.hu
Sok sikert.
Üdv!
Valóban nem kell agysebésznek lenni egy parkettacsiszolás-lakkozáshoz, de ahhoz hogy szép legyen, ahhoz szépen kell csiszolni és itt kezdődik amit nem lehet netes leírásból megtanulni. Aki nem érzi és tudja kezelni a csiszológépet, annak nagy csalódással kell szembenéznie lakkozás után. Én próbáltam a csiszolást, meg kell mondanom, nem sikerült. Elég egy pillanat kihagyás vagy megállás és olyan hupplit csiszol a parkettába a gép............és ez lakkozás után szinte vonzza a szemet. Nekem a régi lakásomban szakember csinálta (vagy inkább a segédje) a csiszolást, ameddig le nem lakkozták gyönyörűen nézett ki, de lakkozás után minden hiba látszott és volt benne bőven. Lehetett látni a gép útvonalát és azon belül is hullámos lett. Ilyenkor meg mit lehet tenni? A régi lakkoknak kellett legalább két hét amíg rendesen megszilárdul (de utána is hónapokig sérülékeny volt), és csak akkor lehetett volna újra csiszoltatni. Így hát maradt a méreg és sok szőnyeg a parkettára. Szóval meggondolandó.
gabi vagyok .erdeklodnek, hogy a parketta csiszolast ha hazilag csinalom van e valami munka menete ,keresztbe hosszaba vagy atlosan kell csiszolni.ebben kellene nekem valaki segitsen. elore is koszonom.
Nagyon nagy vonalakban:
- először durva csiszolóval leszeded a régi lakkréteget
- több menetben finomabb - közepes szemcseméretű - csiszolóval egyenesre és homogénre csiszolod (ne legyenek dúrva ill. kevésbé durván csiszolt részek), először az egyik irányban, majd rá merőlegesen a következőt.
- finom papírral átcsiszolod az egészet, itt már csak a kellő finomság elérése a cél, szintkiegyenlítéseket már elvégezted
- kézi csiszológéppel a nagy gép által el nem ért helyeken - fal mellett, sarkokban - is felcsiszolod
- alapos porszívózás, pormentesítés
- alapozó lakkozás. itt kiderül hogyan csiszoltál, ha nagyon "szőrös" lesz, finoman át kell csiszolni, hogy a lakk által felhúzott szálakat eltüntesd
- fedőréteg felvitele

A mai lakkok mások mint a régiek, régen kétszer alapoztunk és kettő vagy három rétegben a fedőlakkot. Ezt meg kell kérdezni az eladótól.
Én nagyon régen csináltam, azóta változtak a csiszológépek és a lakkok is, gondolom a technológia is.
Sziasztok!

Szeretném a parkettámat felújítani házilag. Arra lennék kíváncsi, hogy a parketták közötti hézagokat hogyan tudnám eltüntetni.
A csiszolásról és lakkozásról folyamatosan informálódom.

Köszi.
A kiszáradás miatti réseket csak átrakással lehet hatásosan és szépen eltüntetni. Esetleg lehet színben azonos folyékony fával kitölteni és úgy lakkozni. Régen ha jól emlékszem, a finomabb csiszoláskor keletkezett fűrészport keverték lakkal és azt kenték a résekbe, majd száradás után lakkozták az egészet.
Még egy ötlet, felteszem nem a legolcsóbb:
http://www.pattex.hu/parkettafugazo.html
Sziasztok!

Egy érdekes kérdésem lenne..Hagyományos csaphornyos (akác) parkettát szeretnék lakásfelújítás közben újrarakatni,
a lényeg azon lenne ,hogy nekünk a lakáshoz illően alpesi fenyő színű tetszene, ami szürkés árnyalatú az erezete viszont sötétebb barnás..
A régi parketta újrarakás ,csiszolás után ez festhető-e olyan módon ,hogy az erezet megmaradjon?(esetleg visszacsiszolással ez elérhető?)
Lehetséges festeni a parkettát??matt lakkal lakozható utána?Valakinek van hasonlóban tapasztalata?
választ előre is köszönöm!
szép estét!
üdv Viktor
Helóka mint minden fa alkatrészt a parkettát is festheted, de szerintem szebb pácolva. Kevesen csinálják, én párral megtettem, de az egy konyha asztal lapjának készült. Az alapja OSB lap volt, erre ragasztottuk a parkettát, körbemartam és szegélyt ragasztottam rá, lecsiszoltuk, majd bepácoltuk.
A pác letörlését úgy 10 perc múlva kezdtem, így nem lett túl sötét, és csak a parketta puha erezete szívta be.Nomeg a bükk szegély. Sokáig száradt majd Több rétegben vastag kétkomponensű lakkot kapott.
Az újra rakáshoz sok sikert, nem akarlak elkeseríteni, sokmindentöl függ:
Hogyan rakták: mivel ragasztották (kátrány Vagy ujjabbbbragasztó,) esetleg szegelték.
Mi van alatta: Beton, deszkapadló, (és az alatt mi van salak, esetleg homok...)
A parkettád: méret, szín, stb
Tudsz e hozzá szerezni még pár négyzetmétert?
Te csinálod vagy mestert hívsz, vagy sokáig tart, vagy sokba fog kerülni...
Kaffa,
Sok mindentől függ, hogy szép legyen a végeredmény. Például milyen minőségi osztályú a mostani parkettád. A II. osztályúban már elég sokféle színű van, homogénra nehéz rakni. Annó még én is II. osztályúból rakattam, a lakkozás után látszódtak jobban az eltérések, mint nyersen. Szuszi írta már, de előtte tényleg nézz utána, kapsz olyan méretű és színű parkettád, mint a mostani. A fa szép erezetét egy alapos csiszolással elő lehet varázsolni, bár a végső látvány nagyban függ attól, hogy van-e türelme válogatni a mesternek a lerakáskor. A másik a ragasztó, az enyémet még kátránnyal rakták le, ha valahol feljön rések között, elcsúfítja a fát.
Vékony lazúrral szépen látszik a fa erezete, pár darabon ki kell próbálnod, hány réteg adja azt a színt és fedést, amit szeretnél. Érdemes azt is megtudnod, a fedő lakkréteg nem oldja a lazúr festéket (bár már lakkban is van vizes bázisú) és tapad-e hozzá rendesen. Ezt is tesztelheted, a kiválasztott lazúrból és lakkból elkészítesz egy kisebb darabot. Arra is számíts, hogy a lakk idővel besötétedik. Akkor is tetszeni fog az árnyalat?
Sziasztok!

Először is köszönöm a válaszokat!
Mint írtam egy felújítás folyamataként szeretném felszedni a régit, ami még amúgy nagyon szép nem recseg pedig kb 25éves..
Csak a szobákból az előtérbe és az étkezőbe kerülne, abban a szerencsés helyzetben vagyok ,hogy nagyobb felületről jön ki mint ahova visszakerül.
Van még régről megmaradt gyárilag kötegelt ,4 köteg amit a padláson találtam látszólag semmi baja,esetleg használható?
Ami még fontos ez egy tégla ház és az első emeletéről van szó,(beton födém)itt vetődik fel egy újabb kérdésem, régi előtér étkező (ahova a parketta kerülne)
az most márvány erre lehet tenni parkettát vagy fel kell vésni?A márvány is szép sima a felülete csak nagyon hideg rideg nem szeretem. Nem tudom most hogy van lerakva vagy milyen osztályú, de szép viszont szerintem nem szögelt..
Első fellángolásomban még úgy gondoltam majd én megcsinálom, de mivel elég nagy felületről van szó kb 50m2 meg túl sok minden van ami befolyásolja a
végeredményt szakemberre bízom..esetleg tud valaki megbízható jó szakembert?Egy köteget a padlásról befogok tesztnek,esetleg tudnátok konkrét
pác vagy szín típust fajtát amivel kísérletezhetek?El fogom tudni érni ezt az alpesi fenyő hatást?Vagy ez így már nagy macera vegyem meg alpesi fenyő lamináltat?Viszont gondolom ez nem olyan tartós..
köszönöm!
üdv Viktor
Szia Viktor!
Így kicsit más a helyzet. Ezek tudatában a laminált parkettára szavaznék, több okból is. A márványra úgy lehet fektetni, hogy a márványnak nem lesz semmi baja, ha valamiért meggondolod magad, teljesen eredeti állapotára visszaállítható. Alá csak a habszivacs alátét kell és egy jó fűrésszel saját magad is lerakhatod, főleg a klickes változatot. A színt ki tudod elsőre választani, később sem változik. A szalagparketta is tartós, van "ipari" változata is, ami a tűsarkú cipőket is bírja, tehát a tartósságában sincs probléma. Némelyik fajta egyszer átcsiszolható szükség esetén.
A normál parkettát ragasztani kell, ez már nyomot hagy a márványon is. A vastagságával is számolnod kell, valamint a lerakáshoz szakember kell, csiszolás, festés, lakkozás.......szóval hetekig kosz és felfordulás. A szalagparketta lerakható egy hétvége alatt is, utána egyből használható.
Persze ez az én véleményem, de egy-két ilyen házilagos felújítást már végigcsináltam, hónapokig kosz és káosz volt, hisz csak a hét végén tudtam foglalkozni vele. Én biztos az egyszerűbb megoldást választanám.
Ennek ellenére nem akarlak lebeszélni, ha így szereted a parkettát. A márványt csak akkor kell felszedni, ha a parkettával együtt már túl magas lenne. Ragasztóval a márványra is lehet rögzíteni, de előtte egy kis kutatást kell végezned, a ragasztó megtapad-e rajta rendesen, különben kell egy köztes tapadó réteg. Nem tudom a nevét, de már járólapra is lehet járólapot fektetni. Ez az anyag viszont megmarja a felületet, utána nem lehet újra használni az alsó réteget. A Lurdy Házban láttam, a közlekedő tereket így burkolták újra, maradt a régi a többségében, csak néhány csíkot vertek fel a jó tapadáshoz, a többi helyen ezt az érdesítő, tapadó anyagot használták. A lecsiszolt parketta színezéséhez Lazurán, Sadolin, Milesi vízbázisú vékony lazúrt ajánlanék, ezek szépen engedik láttatni a fa erezetét. A Sadolinon kívül a Milesivel vannak jó tapasztalataim, nagyon szépen lehet vele dolgozni. A lakkozás megint egy művészet, több rétegben kell felvinni, hogy tartós és szép is legyen.
Most megnéztem a 3 ajánlott lazúr színkatalógusát, alpesi fenyőt egyiknél sem láttam. :(
Még egy gondolat a tartósságról. Manapság amikor a színek, formák, a harmónia egyre nagyobb szerepet kap az építészetben és lakberendezésben, 25 évre gondolkodni már nem "divat", vagy egyszerűen nem érdemes. Lehet 10-15 év múlva már teljesen máshogy gondolod, változik az ízlésed, új és jobb burkolóanyagok is lesznek. A laminált parkettát pillanatok alatt felszedheted és válthatsz egy újra. Ez is egy szempont. :wink:
Az első saját lakásunknál az akkor oly kellemes meleg barnás, narancssárgás árnyalatú színeket használtuk a tapétánál, bútoroknál, függönyöknél. 15 év múlva az egészet lecseréltük vidám színekre, most meg már rohamom van a barnától. A jelenlegi házamat komplett bútorostul, mindenestül vettem, minden barna volt a sötéttől a világosig. Fél év múlva besokalltam tőle, sorban cseréltem le a függönyöket, szőnyegeket, tapétát, látni sem akarom többé. Rájöttem egy otthon nem csak a meleg, nyugodt színektől otthonos, ha világos és vidám, ugyanúgy "meleg otthon" lehet. Változik az ember felfogása és ízlése is. 8)
35 hozzászólás Oldal: 1 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 56 vendég

cron