Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem.
Vettem egy lakást tavaly, 3. emelet, téglaépítésű régi bérház. Penészesedési gondjaim vannak. A külső falaknál a felső sarkokban végig penészedik a fal. Az előszobában, konyhában télen vizes a fal, a bejárati ajtó, az ablakokról csurog a víz. Nem beázás hanem páralecsapódás miatt.
Műanyag nyílászárók vannak mindenhol illetve az sem segít, hogy gyakorlatilag tégláig hiányzik a házról a vakolat főleg ott ahol az én lakásom van. Beszéltem pár "mesterrel" mindenki mást mondott megoldásként. Kívülről a ház szigetelését nem tudom, hogy lehetne megoldani, sem anyagilag, sem egyébként. A legésszerűbb megoldás ami eddig felmerült a belső szigetelés hungarocellel illetve egy páramentesítő gép vásárlása.
Mi a véleményetek?
Szia!
A szigetelés nem oldaná meg a problémádat.
A műanyag ablakok jó záródása lehet a gond, a lakás természetes szellőzése gyakorlatilag nulla lehet. Megoldás a páravezérelt ablakszellőzők beépítése, ami a beállított páratartalom felett nyit és addig vissza sem zár, míg a páratartalom nem normalizálódik.
Érdemes szakembert hívni a résszellőzők beszereléséhez. Első lépésben passzív módon telepíteni és ha ezzel sem szűnik meg a gond teljesen, akkor aktívvá alakítani, ami egy szintén páravezérelt központi elszívó ventilátort jelentene.
A régebbi ablakok rései mellett az esetek többségében szellőzik annyit a lakás, amitől a párásodási gondok nem jelentkeznek.
Köszönöm a gyors választ. A páramentesítő gépekről mi a véleményed? Arra gondolok ami úgy néz ki mint egy mobil klíma.
Ideiglenes megoldásnak jó, de hosszútávon drága a fogyasztása miatt, és akárhogy is nézzük, zajos.
Manapság számos páramentesítő eszköz, szellőztetési eljárás létezik.

A te esetedben szerintem egy hatékony, és költségkímélő központi hővisszanyerős szellőztető rendszer megtervezése, és kiépítése lehet a megoldás.

Ha hosszabb távra tervezel érdemes egy műszaki emberrel konzultálnod, hiszen nem mindegy, hogy milyen teljesítményű hőcserélős szellőztető gépet szerelnek be, és hogy pl. fagyás ellen védve van-e az adott készülék.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 62 vendég