Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Az uj lakasban ahova koltozunk, a belso falakra mindenhol egy erdes, durva, vakolatszeru anyag van felszorva.
Tapintasra is nagyon eles kavicsok (2-4 mm-re allnak ki) vannak benne, es azon tanakodunk, hogy mit tudnank vele csinalni.
Tobb problemank van ezzel, az egyik hogy van egy kislanyunk aki meg esik-kel es megsertheti magat a falnal, a masik hogy csunyan javithatoak a lyukak es nem lehet se tapetat se mast feltenni ra kesobb. Es raadasul sokkal tobb festeket eszik meg egy ujrafestesnel.

Amit eddig gondoltunk:
1. levakarni
2. Glettelni
3. lecsiszolni, hogy ne legyen eles
4. suru festekkel atfesteni

Szeretnenk tudni van e mas otletetek, illetve mik az elonyei, hatranyai a fent emlitett 4 megoldasnak (valamint mi ezeknek a kb. koltsege es idoigenye)

Koszonjuk!
Véleményem szerint a leg gazdaságosabb és jobb megoldás egy simító vakolat ráhúzása.
A gletteléstől félnék hogy megreped és kipereg a 4mm szerintem vastag és költséges.
A vastag festékréteg... Hmmm...
Levakarni és csiszolni nagy munka és rendkívüli kosszal jár. (a vakolás is, viszont jobb és talán olcsóbb megoldás)
Tisztább lehetőség még a gipszkartonozás.
Minden az Ezermester oldalon regisztrált topikozónak 5% kedvezményt biztosítunk MagorTherm építő- és szigetelő anyag vásárlása során.
Üdv!
Szerintem is a legjobb megoldás a simító vakolat felvitele, ezután festhető, tapétázható. Barkácsáruházakban kaphatók olyan zsákos, készre kevert vakolóanyagok, amihez csak vizet kell keverni és használatra kész. Kicsit hígabbra (lágyabbra) kevered és mintha glettelnél úgy viszed fel az anyagot. Én dolgoztam ilyen anyaggal - a nevére már nem emlékszem -, de nagyon jól tudtam használni, a teljes vizesblokk felújítást ezzel végeztem a téglától indulva. Érdemes először egy olyan helyen kipróbálni, ahol nem zavaró a látványa, mert így ki tudod próbálni milyen arányban keverd vízzel (túl sok vízzel a száradáskor repedezni fog), látszik hogyan viselkedik, mennyire repedezik száradás közben és mennyire erősen tapad a meglévő vakolatba.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég