Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdvözlet mindenkinek! 15 évvel ezelőtt festettem a kerítésléceimet, eközben betartottam az ajánlott lenolajkence pórustömítés - zománc alapozó - zománc fedőfesték technológiai sorrendet. (Miután ez volt az első festés, a lenolaj kezelést két rétegben vittem fel, a lécek vastagok, keresztmetszet: 5 cm széles, mélysége 5 és 10 cm között változik)
Most (hőlégfúvóval) leszedtem fáig minden festékréteget, a faanyag még mindig jó minőségű, sérülésmentes.
Kérdésem az, hogy ha vékony lazúr borítást szeretnék felvinni, akkor előtte kell-e, illetve lehet-e a lenolaj pórustömítést is megismételni?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv!

Mindenképpen célszerű, mivel a pórustömítéssel megvédhető a fa, hogy a víz a rostok közé beszivárogva szétfaragja az anyagot, másrészről így a lazúrból is kevesebb szívódik a fába, felületén vastagabb filmréteget képezve tovább növeli a kerítés tartósságát.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Sziasztok !
Először is, Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek !

Aztán meg szeretném kérdezni mi a véleményetek egy kísérletemről kerítés léc témában.
Van egy fém vázas ún. OBI-s lécekkel ellátott alacsony, az udvart a kerttől elválasztó kis kerítésem.
Úgy 3-4 évente szoktam újra festeni, de eléggé viseletessé váltak a lécek, mert az időjárás mellett még
a kert meg a gyephézagos udvar burkolat locsolása is rátesz.
Most azt találtam ki, hogy a leszerelt léceket át drótkorongozom, majd egy éjszakára egy, az alján zárt,
pvc csőbe állítom és a csövet feltöltöm a háztartásban elhasznált étolajjal, a tetejét lesúlyozom,
hogy szárazon is ellepje őket az olaj. Reggel kiveszem és lecsöpögtetés után egész nap szárítom őket.
Aztán csiszológéppel lecsiszolom, miközben egy újabb adag telítődik az olajban 12 órát és így tovább.
Ahogy észrevettem eléggé jól magukba veszik az anyagot, mert néhány óra múlva már nincs szükség
a súlyozásra, nem úsznak fel, meg az olajat is pótolni kell.
Már csiszolás után is eléggé tetszetősek így natúrban, de azért foglalkoztat hogy valamilyen festékkel
bezárom az olajat a fába - de vajon milyen festék lenne erre alkalmas, ami meg is maradna rajta.

Ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata, vagy hozzáértő, szívesen veszem a véleményét, tanácsát.

Üdv mindenkinek: Quovadis
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég