Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
372 hozzászólás Oldal: 21 / 25
lalibatyo írta: Üdv
A VP 300 at (kútpusztító) felesleges bele rakni mert felső szívásos rezgős. Arra figyelj hogy a kút alja felett legyen pár centivel mert képes bele verni magát úgy a homokba hogy mire észre veszed már kiszedni sem lesz egyszerű.


Arra gondoltam, hogy esetleg pont azért lenne jó vödörbe tenni, hogy ne ássa el magát, és hogy ne verje szét a kutat (mert már ilyet is hallottam, hogy eltöri a kútgyűrűt). Ezek szerint ezt rosszul gondoltam?

Köszönöm!
Én ezt a szivattyút mint utolsó megoldás tudom javasolni a vödörhúzás helyett, néhány egyedi esettől eltekintve. Úgy kellene belógatni hogy ne érjen sem a kút oldalához sem a kút aljához. Bármibe teszed azt is és magát a szivattyú házát is szét fogja verni, ha csak nem gumiból készült.
Üdv urak, lalibatyó,
van egy Pedrollo TOP Multi 2, ásott kúttal.
Csak mosógép menne róla, heti egyszer.
Az elvárás az lenne, hogy télen ne fagyjon el a kpe cső, ne kelljen még venni méregdrága 60 literes hidrofor tartályt.
A kútban talán nem fagyna el a felszálló meleg levegő miatt, a többi részen elég mélyen megy.
A kérdés
1. kell-e még vennem áramlás érzékelőt is?
2. kikapcsolást mi vezérelné, nem szeretném ha a meglévő csöveimet szétnyomná a nagy nyomás.
Esetleg ez
http://hidroszer.hu/pdf/Szivattyuvezerl ... O-TANK.pdf
vagy mindenképp hidrofor + easy small?
1. kell-e még vennem áramlás érzékelőt is?


igen, mert a szivattyú "nem tudja" hogy meg kell állni ha elzár a csap.

2. kikapcsolást mi vezérelné, nem szeretném ha a meglévő csöveimet szétnyomná a nagy nyomás.


Az áramlás kapcsoló vezérelné. A top multi max nyomása 4,5 bar körül van, ebből levonandó az emelési magasság, tehát ha 5 méterről nyomja a vizet akkor 4 bar lesz a rendszerben ha megáll a szivattyú az elzárt csap miatt. Az a rendszer ami ezt nem bírja elviselni az komoly hiányosságokkal problémákkal küzd.
Sziasztok

kérem a segítségeteket.

adatok
Öntözőrendszert épitek ki 2000 négyzetméterre.

A köröket úgy csináltam meg, hogy 50 liter vízre van szükségem 4 bar nyomáson percenként. a körök hossza max 80 méter,
A gerincet colos KPE-bol terveztem és a szórófejekig 16-20mm-es csővel tovább (4-5 méteres darabok).

A vízellátásra van egy 2 köbméteres tartályom, ami 2 kerti szivattyúnak hála mindig tele van vízzel.

Na mármost a kérdésem. Az említett tartály a földön van, ebbe milyen szivattyút tegyek, vagy milyet kössek hozzá, hogy a fent említett vizmennyiségem meglegyen?
Pontos típusokat adjatok ha lehet.

Köszönöm
Hello

Szerintem karcsú a 25 ös gerinc 80 méterre az 50 liter/perchez. Vagy ha már be is ástad akkor bizony elég odaverős szivattyú kell a végére mert bő 3 bar lesz a nyomás esés az áramlási veszteség miatt. Mennyi pénzt szánsz a kalandra , vagy kezdjük egyből a legolcsóbbal ?
Szia lalibatyo,

végigmentem a topikon, sok hasznos infót olvasva. Szeretnék én is kérdezni:

adott egy 100 méter hosszú telek, három kúttal. :) Az egyik felén egy folyamatos használatban lévő vert kút, norton kút+házi vízművel. Szinte egész nap mehet, nem igen fogyott el a víz még sosem. Középen található egy ásott kút, majd a telek másik végén még egy kézi norton kút.

A házi vízművel gond nélkül lehet öntözni, csak egy a baj, hogy nem nagyon bír el két esőztetőt kb. 40-50 méteren, 1/2"-os locsoló tömlővel.

Tehát az ásott kútal kapcsolatban szeretnélek kérdezni. Téglával kirakott, egy betongyűrűvel a tetején. A betonygyűrű tetejétől (kb. 40-50cm a kilógása a betongyűrűnek), 2,70 méterre található a víz teteje, és 1 méter mély a víz. Gondolom nagy csodát nem lehet tőle várni, de talán elég lenne öntözésre (2-3-4) esőztetővel?

Önfelszívó kerti szivattyú járható út lenne? Azért gondolkodom ebben, mert ha nem lesz jó az ásott kút, még mindig rátehetném a másik, kihasználatlan Norton kútra egy T idommal.

Ha igen, melyik típust tudnád adjánlani? Azt hiszem volt valami 30 ezer körül, ami ajánlott.
Az 1 méter vízoszlop az kb 400 liter. Erről nagy öntözést nem lehet csinálni. Ki kell építeni egy 1" gerincet a jó kútról és meg van oldva minden.
Sziasztok!
A kertben talalható egy 9 méter mély ásott kút amelyből a vízoszlop magassága csupán 150 cm.
Az lenne a kérdésem hogy lehet valamilyen szivattyút beszerezni ehez a kúthoz és ha igen akkor milyet?
Ha lehetséges akkor kerülném a kút tisztítását vagy újra ásását.
Válaszokat előre is köszönöm! :)
Tehát 7,5 métertől van a víz 9 ig vagy 9 től 10,5 ig ? Szakszóval : a nyugvószint 9 méter vagy a talpmélység ?
Amúgy mekkora az anyagi keret és mire szeretnéd használni a vizet és milyen módon ?
Igen 7.5 m től kezdődik a vízszint. A kertet szeretném locsolni vele. Nem nagy területet, egy kisebb vetemenyest és a ház körüli füvet.
Túl sokat nem szeretnék rá áldozni, én körülbelül 30000 ft-ra gondoltam.
hát 30 ból nincs semmi amire azt mondanám hogy érdemes rá a pénzt elkölteni. Esetleg valami kerti szivattyú de annak kellene egy "aknácska" a kút mellé hogy a vízhez közelebb kerüljön 1-1,5 méterrel, vagy valami tartó a kútkáván belül ugyanezen célból. Akár valami megbízható függeszték is megteszi.
Mennyivel többet kéne rákölteni hogy egy elfogadhatót tudjak venni?
Ha pedig maradnánk olyan 30000 ft körül akkor milyen kerti szivattyút ajánlasz?
Egy másik topikban erről már beszéltünk többet, ott ezt ajánlottam mint legolcsóbb és még elfogadható megoldást :
https://www.nimbusz-ang.hu/%C3%B6nt%C3%B6z%C3%A9stechnika/szivatty%C3%BAk/B%C3%BAv%C3%A1r-szivatty%C3%BAk/ANG-b%C3%BAv%C3%A1rszivatty%C3%BA-j%C3%A1r%C3%B3kerekes-370W
itt találod a beszélgetést:
https://forum.ezermester.hu/viewtopic.php?f=7&t=521&start=405

Ez azért tartókötéllel KPE nyomócsővel szerelvényekkel együtt nyaldossa az 50 et de ha nem a kút iszapját szivattyúzod akkor azért sokáig lesz megbízható eszköz.
21 éven át egy Pedrollo JSW 10 MX látta el a locsoló rendszeremet. Sajnos, leégett. Mit ajánl helyette? Pl Pedrollo JSWm 2CX ?
372 hozzászólás Oldal: 21 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég