Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
15 hozzászólás Oldal: 1 / 1
:D
Kedves Ezermesterek!
Tudna valaki egy tippet adni a következő problémára:
kellenének nekem olyan, a járda síkjába beépíthető, tisztítóajtós elemek, amelyekbe az esővíz ejtőcsatornája nem oldalról, hanem felülről csatlakozik. MÁr elvesztettem minden reményt, mert egyik gyártónál sem találtam ilyet, amikor az Ezermester kezdőlapján, elvi ábrákon megláttam két ilyet is. Tudja esetleg valaki, hol lehet ilyet kapni, vagy ki gyárt ilyesmit?
Köszönettel
Balogh Tamás
Balogh Tamás írta: Kedves Ezermesterek!
Tudna valaki egy tippet adni a következő problémára:
kellenének nekem olyan, a járda síkjába beépíthető, tisztítóajtós elemek, amelyekbe az esővíz ejtőcsatornája nem oldalról, hanem felülről csatlakozik. MÁr elvesztettem minden reményt, mert egyik gyártónál sem találtam ilyet, amikor az Ezermester kezdőlapján, elvi ábrákon megláttam két ilyet is. Tudja esetleg valaki, hol lehet ilyet kapni, vagy ki gyárt ilyesmit?
Köszönettel
Balogh Tamás

Csinál(tat)ni (bádogossal?) rozsdamentes anyagból?
itt egy jópofa otthoni esővíz tartály http://aeco.hu/esoviz-tartaly-mindenkinek/
Sziasztok!

a Moholy-Nagy Művészeti egyetemre járok (a régi Iparműv.) porcelánnal foglalkozom és a mostani tervezési feladatunk a kertkultúra témájában folyik. A választásom az esővízgyűjtő rendszerre esett, otthon megvalósító formában és a témával kapcsolatban készítettem egy kérdőívet, közvélemény kutatást, s akit érdekel az az alábbi linket ki tudja ezt tölteni. Minden hozzászólást szívesen fogadok!
Köszönöm mindenkinek!
Üdv.: Gabajos

www.kerdoivem.hu/kerdoiv/295065771/
Üdv Gabajos!
Kitöltöttem a kérdőívedet, érdekelne merre indultál a kerámia esővízgyűjtőknél. A koncepció érdekelne, hogyan látod a megoldást.
Üdv: Plaszlo
gabajos írta: Sziasztok!

a Moholy-Nagy Művészeti egyetemre járok (a régi Iparműv.) porcelánnal foglalkozom és a mostani tervezési feladatunk a kertkultúra témájában folyik. A választásom az esővízgyűjtő rendszerre esett, otthon megvalósító formában és a témával kapcsolatban készítettem egy kérdőívet, közvélemény kutatást, s akit érdekel az az alábbi linket ki tudja ezt tölteni. Minden hozzászólást szívesen fogadok!
Köszönöm mindenkinek!
Üdv.: Gabajos

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/295065771/

Attyaúúúúúúúúristeeeeeeeeeeeeeen............
Milyen régóta gondolkozok már rajta, hogy kerámia, és cserép díszítőelemekkel építem tele a kertemet, amelyeknek hétköznapi használati funkciói vannak. Jól gondolom, hogy van valami halvány köze a vállalásotoknak ehhez?
Kerámiának rengeteg jó tulajdonsága van, de ha díszítő elemként is használnánk nagy űrtartalmú edényeket, szerintem irreálisan drága lenne. Elég csak a virágcserepek árát nézni, akár egy száz literes kerámiaedény, amiben már érdemes esővizet tárolni, megfizethetetlenül drága lenne egy átlagember számára.
Már bennem is felmerült, hogy a kertben több helyen "elszórva" díszes nagyméretű kerámiaedényeket felállítani, aminek a tetején akár virágok is lehetnének, lehetne esővizet tárolni. Mivel ezeket a súlyuk miatt az ember úgysem mozgatná, össze lehetne őket kötni földben menő csővezetékkel és így már lehetne egy komolyabb esőtároló rendszert kiépíteni, ami szép is meg hasznos is. De az ára miatt sosem hozná meg a befektetett pénzt a vízmegtakarítással. Ez megint nem a megtakarításról meg a környezetvédelemről szólna, hanem az "ezt is megengedhetem magamnak" tény közléséről.
Ennél sokkal olcsóbb néhány köbméteres műanyag tartályt a föld alá süllyeszteni és abban gyűjteni a vizet és helyet sem foglal a kertben.
Sziasztok,

Szeretném az esőcsatornából lefolyó esővizet a szennyvízcsdatornába vezetni. Tud valaki megoldást arra, hogy valami szeleppel ne áramoljon vissza színes füst, csak az esővíz tudjon lefolyni? Lehet ilyen szelepet kapni? hogyan lehetne csinálni?

Köszi a segítséget!
Kamus,
ugye azt tudod, hogy a legtöbb helyen tiltják az esővíz szennyvízcsatornába vezetését? Ha rájönnek, büntetnek.
De ha mindenképp ragaszkodsz az ötletedhez, akkor egyszerű csőlírával (bűzelzáróval) oldd meg, mint a wc-ben, mosdó, mosogató lefolyójában. Gondolom a csatorna mélyebben van, mint az ereszed elvezetése, így a színes füsttel csak a csatornabűzre gondoltál.
Találtam egy megoldást, de ennél kulturáltabban is megoldható: :shock: :roll: :lol:

Cső.jpg
Cső.jpg (144.8 KiB) Megtekintve 9946 alkalommal.
Plaszlo írta: Kamus,
ugye azt tudod, hogy a legtöbb helyen tiltják az esővíz szennyvízcsatornába vezetését? Ha rájönnek, büntetnek.
De ha mindenképp ragaszkodsz az ötletedhez, akkor egyszerű csőhurokkal (bűzelzáróval) oldd meg, mint a wc-ben, mosdó, mosogató lefolyójában. Gondolom a csatorna mélyebben van, mint az ereszed elvezetése, így a színes füsttel csak a csatornabűzre gondoltál.


Szia,

Igen tudom, hogy bűntetnek, de ideiglenes ezt választom, és bevállalom! És hihetetlen, hogy erre nem gondoltam! Tök jó hely ez a fórum! Köszi a segítséget, tök jó, hogy ezt akkor én is megtudom oldani, és nem kell a szeleppel bajlódni!
Egyébként az ellenőrök is ha jól tudom valami füst segítségével ellenőrzik a rendszert, hogy füstöl-e z eresz...

Üdv!
kamus írta: Egyébként az ellenőrök is ha jól tudom valami füst segítségével ellenőrzik a rendszert, hogy füstöl-e z eresz...

Üdv!


Ezt meg én nem tudtam. :roll:
Üdv
Sőt sok helyen mérik is a szennyvíz és a felhasznált víz mennyiségét és az alapján kezdik a "feldeítéseiket" egy egy területen ha több a szennyvíz mint a felhasznált víz. Csőkamerától kezdve sok sok mindent bevetnek a siker érdekében és valóban komoly summákat lehet elfizetni. Drain csőbe kellene vezetni azt az esővizet aztán elissza a talaj.
Én ezt úgy oldottam meg, hogy az ereszből kifolyó vizet a járdán kifelé lejtetve egy vályúban vezetem a járda széléig, ott van egy nagy-szemű folyami kaviccsal feltöltött félbevágott 5 l-es hordó, ami bele van vezetve a 110-es kp csőbe, alján a már említett "bűzelzáró" kanyarral, és egy Y-al megy bele a szennyvízcsatornába. Így minden el van rejtve a kíváncsi szemek elől, ha netalán valaki idegen jönne hozzánk.
Mivel a mi házunknál nincs vezetékes víz (kútról hidroforral nyerjük a vizet), így nincs olyan veszély, hogy nézik a fogyasztott és kimenő víz arányát. :)

Tettem mindezt pedig azért, mert régi építésű vályogházban lakunk, és így legalább ez a víz nem áztatja a falakat. :)
AndrewBlase írta: Én ezt úgy oldottam meg, hogy az ereszből kifolyó vizet a járdán kifelé lejtetve egy vályúban vezetem a járda széléig, ott van egy nagy-szemű folyami kaviccsal feltöltött félbevágott 5 l-es hordó, ami bele van vezetve a 110-es kp csőbe, alján a már említett "bűzelzáró" kanyarral, és egy Y-al megy bele a szennyvízcsatornába. Így minden el van rejtve a kíváncsi szemek elől, ha netalán valaki idegen jönne hozzánk.
Mivel a mi házunknál nincs vezetékes víz (kútról hidroforral nyerjük a vizet), így nincs olyan veszély, hogy nézik a fogyasztott és kimenő víz arányát. :)

Tettem mindezt pedig azért, mert régi építésű vályogházban lakunk, és így legalább ez a víz nem áztatja a falakat. :)


Azt hiszem én is ezt fogom alkalmazni! Az eresz lefolyó egyébként is az udvaron van, de így tényleg nem tűnik fel senkinek, hogy hová is folyatom! ráadásul esztétikus is! Hamarosan meg is csinálom!
15 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 22 vendég