Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
39 hozzászólás Oldal: 2 / 3
Tehát ha nem kapcsolnád le akkor le is égne a motorja.
2dologra tippelek ez esetben , vagy a motornak van elektromos gondja ami a használatból adódó melegedés miatt van, vagy mégis csak megszorul az a szivattyú.
Utóbbi egyszerűen ellenőrizhető, a motor hátulján a műanyag ventilátor csavarhúzóval mozdítható vagy sem a leállás pillanatában ?
Tanácsos a kapocslécetis végig nézni nem e laza valami kötés stb. Ha a kondi púpos, olvadt, kifolyt akkor cserés. 1-2 mikro nem lehet elvileg gond de én kevesellem az 1200 as motornak a 16 mikrót.
megint kipróbáltam és most 45 percig bírta.
Aztán megállt a motor forgása és csak búgott. gyorsan kikapcsoltam és megnéztem a ventillátort tudom-e hátul forgatni.
Érdekes módon simán tudtam, nem állt be. kis kézi forgatás után ismét megpróbáltam bekapcsolni, de csak búgott.
Persze ekkor már a motor alja elég meleg volt.

Pár perc állás után megint működik a szivattyú.
A kapocslecet megnéztem, nincs laza kötés, mindent megcsiszoltam, jól meghúztam.
A kondi nem olvadt, nem púpos, egészségesnek néz ki. most 16mF-os van bent vadi új.
a csapágyak szintén újak.
amit még észrevettem, hogy leállás előtt azért hangosabb, mint indítás után közvetlenül.
azaz mikor hidegen elindítom akkor csendes, aztán egy idő után picit hangosodik.
lehet valami még azért surlódik és az terheli meg a motort? de mi lehet az?
a járókerék még nincs kicserélve. az ugye picit deformált, de a szerelő szerint nem szorul.
különben is műanyag, gondolom az bekopna ha surlódna. érdemes lenne még azt is kicserélni?
vagy mivel próbálkozzak?
Hát ez valami menetzárlatnak tűnik a motorban. Használod melegszik aztán zárlatos lesz majd kihűl és megy újra. Nem hinném hogy ebben a motorban lenne túlmelegedés elleni védelem, no meg ha lenne is és az tiltana le akkor nem búghatna a motor ( nem vehetne fel áramot) - ha csak nem rosszul kötötték be a védelmet valami tekercselést javítást követően. Én mikor hideg a motor (tehát probléma mentesen működne) akkor valami jobb műszerrel ami legalább tized pontossággal mér ellenállást leméregetném a fő és a segéd tekercsek ellenállásait. (10 ohm körüli értékeket kellene mérni) aztán járatnám és mikor újra leáll akkor gyorsan áramtalanítani és lemérni ismét. Lehet egy próbát a kondi csere is megérne mert az is tud zárlatossá válni. Nincs a motor adattábláján rajt hogy mekkora kondi kell neki ?
Kedves Fórumozók,

a következő témában szeretnék segítséget kérni: Egy autószerelő műhelyt építünk, melyhez szennyvízátemelő szivattyúra is szükség van aknával. A helyi vízműnél ajánlottak egy fajtát, amit ők is forgalmaznak ( 300.000 Ft nettó), tehát van hozzá náluk alkatrész. Utánanéztünk a neten, szinte fele ennyiért is lehet már ilyet venni. A vízműnél azt a választ kaptuk ,hogy mindegy melyiket használjuk, viszont mi szeretnénk, ha jól működne.

A kérdésem az lenne, hogy megéri megvenni a drágábbat ide, ahol szinte alig van használatban,vagy elég lenne-e az "olcsóbb"?

Köszönöm előre is!

Üdv.
Szia
Hát így hogy "olcsó" és "drága" elég nehéz műszaki paramétereket össze hasonlítani, és a követelmények ismerete nélkül véleményt mondani, de az sem kizárt hogy ugyanazt a szivattyút nem a vízmű boltjában megvenni is sokkal olcsóbb lesz. Jó példa erre saját tapasztalatból a vízóra akna ajtó ami vasboltban majd fele annyi mint a vízmű boltjában, de "pár"dolgot még említhetnék.
Szia,

jogos az észrevétel! Ha belinkelem azt, amire mi gondoltunk, segít valamit? Igazából arra lennék csak kíváncsi, hogy ez megfelelő-e egy műhelybe, vagy válasszunk "komolyabbat".

Köszönöm szépen a gyors választ!

Zsófi
Jöhet a link, a vízművesnél elég a típus, majd kikeresem. Kocsimosó lesz nem lesz ? Csupán szoc helységek szennyvizéről van szó ?
Szia,
Köszönöm szépen! A link, amit néztünk: http://www.muanyagtartaly.net/szennyviz ... _szivattyu
A vízműves szivattyú fajtája pedig Flygt.

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

Zsófi
Ja és kocsimosó nem lesz, ezt kifelejtettem!
Hát megmondom őszintén egy Flygt szivattyút nem kell hasonlítgatni mert az a top kategória és valóban nem olcsó. Igaz nem elpusztíthatatlan az sem. Viszont nem hinném hogy a linkelt darabbal ne lehetne kezdeni a vállalkozást mert elég baráti az ára knával úszó kapcsolóval. Aztán ha pörög a bolt akkor akkor nem számít úgy sem hogy mennyi egy nevesebb darab. Igazából ezeket a darálósokat azzal lehet tönkre vágni ha a felmosó rongy is lehúzásra kerül a wc-n és ha olyasmi is bekerül a vízbe ami nem szivattyúba való ( vasdarab) ezért is kérdeztem a kocsi mosót.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, ezzel már el tudunk indulni!

Szép napot Neked!

Zsófi
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem az itt jelenlévőktől, hogy valakinek van e valamilyen tapasztalata Pedrollo vízmenetsítő szivattyú val kapcsolatosan. Elég olcsón találtam itt: https://www.profitartaly.hu/p/pedrollo-top-1-vizmentesito-szivattyu/ de lehet drágábban kellene nézelődnöm.
Más üzletekkel össze vetve nem nevezném ezt "olcsónak". Egyébként mire szeretnéd használni mert öntözésre nem való.
Sziasztok fórumozók! Láttam hogy sokan használtok kertészkedéshez IBC tartályt úgyhogy gondoltam ez érdekes lenne nektek: https://www.tartaly.net/2020/01/21/ujra ... iztarolas/
Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni egy AL-KO HW 6000 FMS Premium szivattyúhoz.
Probléma annyi, hogy a nyomáskapcsolás értéket hol tudom beállítani? Jelenleg gyárilag 4 bar-nál kapcsol ki a szivattyú és 2 bar-nál kapcsol be.
Én ezt szeretném 3,5bar kapcspljon be és 5bar-nál ki.
Magyar útmutatóban nem írja sehol hogyan lehet ezt ,csak annyit, hogy vigyem szakkszervizhez.

Aki tud segíteni és van ilyen típus szivattyú azt megköszöném.
39 hozzászólás Oldal: 2 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég