Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 18 / 19
A kútban hál égnek van víz. ahogy kiszedtem a szívócsövet, kb 2-3 m-en vizes volt a cső.
A csövek összeszerelésénél elvileg rendben van minden. Viszont nagyon gyengén folyik. Mi rongyolódott le szerinted? Ha tényleg leronygyoltam a kicsikét, akkor mi lehet a probléma? Mi az amit kellene cserélni? Vagy hogy tudom letesztelni, kizárni az egyes hibaforrásokat?
Lepróbálod hordóból a szivattyút. Ha ok akkor mégis szívócső vagy mélyen a víz a kútban, Ha így sem jó akkor szűrő, vagy szivattyú (lapátkerék tengelytömítés és-vagy diffuzor ) mert megviselte a szárazfutás.
köszönöm a segítséget! akkor végigpróbálom így.
Szèp napot!
Van egy règi furtkùt a kertben, eddig nem volt használatban.
Egy Norton kút volt rajta. Nem mūködött. A 110-es PVC csőben volt egy 7m hosszú vas cső, azon volt a Norton. Ki lett vève a vas cső. Az a kèrdèsem hogy ha letolok egy 7m és kpe csövet, arra csatlakoztatok egy szivattyút, akkor ùgy mehet a locsolás? Kb olyan 4 m mèlysègben van víz.
Inkább 10-11 méter legyen az a 32es KPE és a végén egy szűrőkosaras lábszeleppel. Légtelenítés után elvileg működnie kell ha a kút üzemi szintje ( szivattyúzás közben ) nem megy 8 méter alá.
Köszönöm, akkor megpróbálom! Remèlem sikerrel járok. 8)
Nem jártam sikerrel. :( Csak kb 7 m KPE csövet tudtam lenyomni, onnan erős barna színű vizet nyomott a szivattyú, kb 15- 20 liternyit. Aztán semmi, ha mozgattam a csövet kùtba akkor ùjra jōtt a trutyis vìz.
Itt tartok most.
Van mèg remèny? :?:
Akkor az a kút csak 7 méter mély ? - nem igazán szoktak működni a 7 méteres fúrt kutak néhány kivételes adottságú helyet leszámítva. Azért egy próbát megérne ha a kút alaja fölé 20-30 centire lenne a szívócső vége - hátha nem szalad levegősre a szivattyú.
Sok tó van a kōrnyezetūnkben, (Dèlegyháza).
Van egy másik kùt is a telken, az a ház alatt van. Az hasonló mèlysègrōl szállìtja a vizet. Napi használatban van.
Ennek a kerti kùtnak azèrt ilyen trutyis a vize mert nem volt használva?
Holnap folytatom a próbálgatást.
Na ott van esély hogy működjön a 7 méteres fúrt kút. Szerintem a sok rozsda a vascsövekről származik, és valószínűleg nagyon vasas a víz is és kiválik a vasiszap ami évek óta csak gyűlt.
Úgy tűnik sikerült, stabilan szìvja a vizet. Ki is tiszt ult szèpen. :) Köszönöm a tanácsokat! :wink: :)
Kedves Uram!
Van egy házi vízművem, egy AL-KO Hydrokontroll vezérli ami 8 évig működött. Mostanság le kell járjak a pincébe kézzel bekapcsolni, mert néha nem indul be ha kinyitom a csapot. Szétbontottam, kipucoltam, nem volt szinte semmi sszennyeződés, nem találtunk hibát. Elektronika!!! Vettem egy másikat, betettem az új elektronikát, és ugyan úgy egy darabig megy aztán, és 10-30 vízvétel után nem kapcsol be. Pince kézzel indítás, megint megy, 10-30 nyitás szuper, megint nem kapcsol be. A nyomást megtartja, a szűrő ami a szívócsövön van tiszta. Kérem segítsen mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a válaszát.
A tartályban ellenőrizni kellene a levegő oldali nyomást, de előtte engedje ki a vizet hagyja nyitva a csapot és kapcsolja ki a szivattyút ne tudjon indulni. Ebben az állapotban töltse fel levegővel 1,4 barra a levegő oldalt. HA a nyitva hagyott csapon jön a levegő akkor membrán csere. Azért valami képet köszönettel vennék a Hw ról.
Nincs tartály. Nem levegős. Tudnom kéne a működési elvét. Mechanikai összeköttetés nincs a Hidrokapcsolón belül az elektronika és a kis rúd között ami belül mozog fel le. Mágneses elven kapcsolja az elektronikát? Lehet elvesztette a mágnesességét a kis dugattyú?
Hall szenzor lesz ott. Két dolog miatt kapcsol, az egyik a nyomás amit valami membrános nyomás érzékelő vezérel, a másik az áramlás érzékelő ami lötyög benne. Fontos hogy függőlegesen legyen beépítve. A nyomás érzékelő kapcsolja be és amíg érzékel áramlást addig engedi járni a szivattyút. Tehát ha nem kapcsol be akkor a nyomás érzékelő körül kellene keresgélni. Megeshet hogy van valami gyakori indítás miatti védelem is tehát ha valahol tömítetlen a rendszer (csepeg a csap) és nincs tartály a rendszerben akkor pár csepp víz is elég hogy ki be kapcsolgasson a szivattyú ami tiltásba viheti a vezérlőt.
272 hozzászólás Oldal: 18 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég