Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
124 hozzászólás Oldal: 8 / 9
Ez nem Vác -nyulas ?
nem tudta a tulajdonos, így örökölte.
- elég durva történeteket ismerek az eladott ingatlanok kapcsán mikor utólag derül ki a baj. Azért vették meg a birtokot mert "van kút" csak hamar kiderül hogy amit annak hittek az egy földbe dugott műanyagcső. Vannak területek ahol hamar több milliós tétel tud lenni egy kút elkészítése. Sokszor csak mosolygok azokon a hirdetéseken amikor a dolomit hegy tetején panorámás telket árulnak "kútfúrási lehetőséggel" - igen, csak a lehetőség az akár 5-10 millió is lehet egy 150-200 méteres karsztút esetén...
- Attól tartok ez nem véletlenül van így. Kifogyós és kicsi hozamú lehet az a kút azért gyűjtögetik a vizet. Ezt kellene megállapítani egy próba szivattyúzással hozam és vízszint mérésekkel. Addig nem kellene 200+ ezret gépészetre költeni szerintem. Sajnos vannak területek ahol nem is lehet bővizű kutat készíteni, vagy ami egykor az volt az mára nem az. Ahogy egy autót lehet ellenőriztetni szakemberrel vásárlás előtt úgy egy kutat is lehetne csak kevesen gondolnak rá.
Ez nem Vác -nyulas ?

Az a környék, Verőce - Fenyveshegy.
Köszönöm a hozzászolást, alföldiként nekem elsőre érdekes, keresek szakembert, hogy mi is lenne a jó rendszer, reménykedek hogy Pedrollo 4blockm 2/12 teljesítményét hátha elbírja. Ha nem akkor tanulságos, drága vétel volt.
Mélykúti szivattyúk helytelen méretezés, homokozás vagy "gagyi" márkák miatt lehetet?
Mélykúti szivattyúk helytelen méretezés, homokozás vagy "gagyi" márkák miatt lehetet?

Hú ezt nem igazán értem mi a kérdés ?
Sziasztok!
Új vagyok az oldalon és az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni.
3 éve fúrattam egy kóklerrel egy 36m-es kutat ami kezdetben kicsit homokolt, aztán tavaly óta nagyon.
Hibás kivitelezés, beletört egy fúrószárat azóta is ott van és nem zárta le a kutat.
Bp10es szivattyúval ment, amég bírta az agyagos homokot. Aztán megállt. A mechanikáját kicseréltettem tavaly nyáron és használtuk a meleg időszak alatt júliustól a redvás vízzel tovább. Apró fehér műanyag forgácsok a kerti locsolót mindig eltömítették, de működött a szivattyú. A héten végre egy profi kútfúró egy 48m es kutat fúrt ahol már kristály tiszta a víz és a kút is szakszerűen lett kivitelezve. Kipróbáltam ma a régi szivattyút. 10 m a nyugalmi vízszint 15-18 m az üzemi és 20m re tettem a bp10et. A kút 80-100l / percet tud, kútfúró lemérte a saját szivattyújával. Mikor először kipróbáltam 10 percet járattam minden működött. Másodszorra pedig elkezdett ütemesen jönni a víz a slagból, hol gyengébben hol erősebben aztán pár perc múlva leállt, a szivattyú búgott. A bp10 vezérlő doboza meg mindig kioldott. Mi lehet a baj? Ennek is megette a járókerekeit a régi kút homokos vize? És most adta meg magát vagy más baj lehet?
Köszönöm a választ előre is!
Megszorult a szivattyú tengelye jobb esetben, rosszabb esetben tönkrement a BP10.
Tisztelt Lalibatyo!
Fehérvárrol vállal pedrollo szivattyú telepítést Gyömrőn?
Ahogy az előbbi hozzászólásban írtam van egy újonnan fúrt kutam. Pedrollo 2/9 szivattyú megfelelne, persze ha azt ajánlja. 48m mély kút - 10m a nyugalmi -15-18m az üzemi vízszint. 80-100 liter/perc vízhozam tiszta víz. Kút ténylegesen szakszerűen fúrt, nem kóklerral. 125mm kék béléscső, a fúrás kb 25cm széles kb 1cm vastag cement kötésű fallal, ha jól fogalmazok. 9m van szűrőzve 45 métertől visszafelé.
Komplett kivitelezést anyaggal munkadíjjal szeretnék.
Üdv. Koja
Nem, mert ez nekem egy napomat elvisz abból az időből amiből így is kevés van :)
Májusban nyugdíjazom magam pihenésre vágyok.
Üdv. Lalibátyó!

Kihúztam a Bp 10et a kútból, nem kísérletezem a javíttatással, mert a régi kútban olyan agyagos vízben volt, hogy tuti annyi neki. Találtam a neten használtan egy bp14et, ezzel csak az a gondom, hogy most meg túl nagy a nyomás, víz van bőven ugyan, de a gardena legnagyobb bólogatós locsolóját szoktam rákötni, és majd szét tépi, illetve ha slagpisztolyt teszek a vastagabb locsolócsőre akkor elvisz vagy 20métert. A 14literes kannát pont 14 másodperc alatt töltöm fel az 60l/perc a számításom szerint.
Ha az elzárócsapot a kútnál csak félig nyitom ki és ezzel lefolytom a teljesítményt, az nem árt a szivattyúnak? 24m-en van a szivattyú, 25ös Kpe csövön jön fel a víz és egy dsk10-es nyomásszabályzó van a végén.
Köszönöm előre is a választ.
Nem árt a fojtás csak nem gazdaságos. Pontosabban egy bizonyos határig nem árt, ami BP 10-14 esetében ugyan nem olvasható ki a gyári adatokból de olyan 20 liter/perc környéke lehet.
Sziasztok! Steretnék egy kis segítséget kérni. Adott egy szuper kristálytiszta vizet adó 50mes fúrt kút szakszerű kivitelezéssel. Van hozzá egy Elpumps Bp14 szivattyú. A probléma a következő: néha bekapcsoláskor néha kikapcsoláskor (vezérlődobozon) leoldja a fí relét a házban, elmegy az áram és nagyon idegesítő. Ritkán üzem közben is. Mi lehet a gond? Már félek bekapcsolni a locsoláskor ( mett csak kerti locsolásra használom). Köszönöm a segítséget.
Általában valami szivárgó áram az oka a fi relé leoldásnak. Pl csapágyas és tengelytömítés problémás a szivattyú és bejutott a víz a motorba. Aztán lehet párás a kútakna és a kapcsoló doboza is a szivattyúnak. És lehet a kábeltoldás sem tökéletes, de akár sérült is lehet a kábel. Becsípődött, ki-be építéskor és megsérült. De akár a relé is lehet hibás. Külön reléje van a szivattyúnak vagy központi relé van ?
Sziasztok! Több éve vásároltam egy cső szivattyút ami most megált valószínűnek tartom, hogy a forgó rész (csiga) szorulhatott meg. Szétszedni nem tudom a csavarok teljesen elkorodáltak. Most vettem egy hasonló felépítésüt, (üzembe helyezés előtt ennél a csavarokat ki akarom cserélni rozsdamentesre) az eladó azt tanácsolta, hogy az alján lévő csavarnál töltsem fel műszer olajjal. Kérdésem: Alul az olaj a hűtést segítheti?
Használati utasítás erre az alsó tartályra nem ír semmit. A gépezet kenését felülre jelzi két helyen 3000 óra használat után. a régi szivattyú szerintem meg sem közelítette az írt üzemóra számot de mint fent írtam nem szét szedhető. Választ előre is köszönöm!
Hát nem biztos hogy megvettem volna. Vannak szivattyúk amiknek valóban fel kell tölteni a motorját olajjal és ami igazi kereskedelmi forgalomban van az már gyárilag töltött. Ez valami piacos darab lesz szerintem. Amúgy ún fehér olaj kell bele ( kb 0,5-1 liter körül megy bele) mert ha sima ásványolajat raksz és szivattyúhiba miatt bejut a kútba borzalmas szennyezést is tud okozni . Tényleg hasonlít a műszerolajra :)
Üdv!

Gardena 4000/4 Multi inox 3 szivattyúm, gyengusz lett, köpködve gyengén nyomja a vizet, mintha levegős lenne és kicsit "zajosabbb". Szerintetek javítható? Illetve érdemes javíttatni? Esetleg próbálkozhatok én is egy egyszerűbb karbantartással?

Előrre is köszönöm!
Ha a kút vízszintje hozama nem csökkent akkor lehet a baj az hogy csapágyas lett a lapátkerék oldalon, ezért zörög és mivel csapágyas a tengelytömítés is kezd tönkre menni ezért levegősen köpködve nyomja a vizet. Tehát egy csapágy és csúszógyűrű csere javasolt lehet ami nem is egy vagyon. Ha ezek rendben vannak és szétszedéskor jelentős kopásokat sem találtál akkor sajna a kút vízszintje a szivattyúzhatóság határán van már a tartós szárazság miatt.
124 hozzászólás Oldal: 8 / 9

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég