Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
375 hozzászólás Oldal: 25 / 25
Üdv 346 xp-re vennék karburátort de az enyém régebbi walrbro hda 182 és 1benzincsöves ,holott csak 2 benzincsoöves zamát lehet kapni.mit rakjak rá vajon 357-es 1 csöves zamát?mi a véleményetek ?
Ha felszerelhető mert passzolnak a dolgok akkor is a szakkereskedőt én megkérdezném.
van egy husqvarna gépem
Cseréltem benne szimeringet. elötte ment de most meg gázadásra fullad szivatóval indúl és nem lehet rajta állitani mi lehet a gond?
Sziasztok!

Egy Husqvarna 236 úgy működik, hogy a gázkar fél állásánál adja le a maximális teljesítményt, ha tovább húzom, akkor gyengül, dadog. Indulni hidegen, melegen is könnyen indul, nem tűnik gyengébbnek sem, mint új korában. Mi lehet a baja? A karburátort kellene beállítani?
Elvileg van 2 állítócsavar az L jelű az alapjáraté a H jelű pedig az üzemi fordulaté. Meleg motoron a H jelűvel max gáznál megkeresed azt az állást ahol a legjobban pörög és a legjobban reagál a gázadásra. Persze vigyázva, nehogy fűrészelj is csavar tekergetés közben, és hát nem is oly egyszerű a csavarhúzót a horonyban tartani ha jár a motor. Sokszor negyed vagy fél fordulatokon múlik a siker és nem árt feljegyezni mit merre és mennyivel tekertél hogy ha csak romlana a helyzet akkor vissza találj oda ahonnan indultál.
Sziasztok.
Van egy stihl 031 AV fűrészem. Nem mai darab, de szeretném üzembe helyezni. Beindul, vágni is vág. Csak nem magas fordulaton. Az a kérdésem, hogy a karbin lévő csavarokkal mennyit tekerjek , hogy kb. a gyári beállításon legyen? Most teljesen be van tekerve, így jár. De nem az igazi. Köszönöm előre a segítséget. Egyébbként most cseréltem gyűrűt rajta.
Üdv!
Solo 644 SP láncfűrészhez keresek légszűrőt! Sokat keresgéltem a neten, de nem találtam ehhez a típushoz egyik áruházban sem. Tudnátok ebben segíteni?
Előre is köszönöm.
Sok kisgépben kismotorban egy sima szivacs a légszűrő amit néha ki kell tisztítani és kicsit olajozni hogy ragadjon bele a por.
Ha más nincs csinálni kell.
Igen, ebben egy több ablakos műanyag ház, amiben szűrőablakok vannak.
Kimostam, kifújtam, de vennék tartalékot.
Valami hasonló van benne!

Csatolmányok

Találtam egy képet, ilyen!

Csatolmányok

Sziasztok! Bekapcsolt láncfékkel túráztattam párszor a gépemet.. fel is melegedett a lánc is a féknél... lehet ettől valami baja a gépnek?? Villager gép
Én is gondban vagyok milyen láncfűrészt válasszak. Nekem a Festool https://profitools.hu/hu/termekek/festool/lancfureszek termékeit javasolta egy nagyon jó ismerősöm, de nekem azért húzós árban. Szerintetek megéri ennyit kiadni rá vagy esetleg tudtok olyat, ami hasonló minőségű, de jobb árban kapható?
Szervusztok!
Úgy látom, ez az oldal eléggé inaktív, de remélem kapok segítséget.
"Husquarna 340" Hosszabb állás után - ritkán használ(nám)om - nem indítható. Az üzemanyagot minden esetben, ha sikerül beindítani, leálláskor kiöntőm, kijáratom.
A hibajelenség: Indításkor 3-4 rántás után annyira felkeményedik, (kompresszió?) hogy a behúzóval a motort nem lehet átfordítani.
Gyertya kivétel, motor szellőztetés, vagy néhány óra állás után ugyanez jelentkezik. Tudom régi típus, de eddig max. kb. 5 üzemóra van benne.
Normális szikra van, karbi ultrahangos tisztítás, tömítések, membrán 1 éve cserélve, akkor 2 hétig indult, 1 hónap állás után a régi hibajelenség miatt azóta sem.
Valakinek ötlete?
Köszönettel: Sennior
Sajna a mostani bio etanolos benzineket ezek a masinák nagyon nem szeretik. Szerintem cserélni kellene azt a membránt ismét és csak drága prémium benzint használni hozzá. Lehet próbálkozni hidegindító használattal, Nekem is csak azzal indul minden berregő a leállások után, de sokszor csak addig megy amíg tart a spray bennük. Aztán jön a szerelés újra spray és akkor már a szezon végig megy hiszti nélkül. Az hogy "felkeményedik" én inkább a karod fáradásának tudom be.
Kérdésem lenne mert már tanácstalan vagyok. Van egy husqvarna 435 4 éves láncfűrész. Szívatás után beindul gázadásra leáll. Karibi csere, tirisztor csere, főtengely szimering csere, benzincsővek átfuvatva. Viszont ha leveszem a karbiról a benzin csővet nem jön fel a benzin. A tank szellőztető hiba csinálhat ilyet?
375 hozzászólás Oldal: 25 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég