Ezermester Fórum

Az Ezermester fórum témáihoz nem kapcsolódó hozzászólások. De ezt a fórumot is moderáljuk.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Magdikova,
Van összehasonlító adatod a korábbi és a mostani fűtési költségeidről? Úgy tudom az infrapanel sem azonnal adja le a teljes hőjét, hanem annak is van felfűtési ideje, ami akár 20-30 perc is lehet, így kicsit kétkedve veszem a 10 perc alatt meleg fürdőszobát.
Pontosan nem mértem le természetesen de azt tapasztaltam, hogy sokkal hamarabb befűti mint egy elektromos hősugárzó vagy a gázas fali melegítő. a fürdőszobám kicsi, a fürdőkáddal szembeni falra helyeztem el egy 600W os infrapanelt. Ez maximum 600 W -ot fogyaszt óránként a hősugárzóm 2000W -os volt. A hősugárzó esetében kb 30 perc múlva éreztem némi meleget, infrasugárzóval jóval hamarabb. Még egy fontos dolog: zuhanyzás után kellemetlen volt ahogy a hősugárzó fújta a levegőt mert hidegnek éreztem. Ez utóbbi az infrapanel esetén nem áll fenn.

Pontos költségeket még nem tudok mondani, a távhőnél mindenképpen olcsóbb a gázfűtésnél is szerintem olcsóbb, de mindenki ki tudja számolni, hogy mekkora helyiséget akar fűteni és milyen infrapanellel.
Biztos jó dolog lehet, nekem is van ismerősöm aki ezzel őldotta meg a családi ház fűtését. Sajnos eddig még nem hívott meg több napos vendégségbe :(
-Azért rakatott egy cserépkályhát a nappali és az étkező közé biztos ami biztos :) Viszont van egy dolog szerintem amit figyelembe kellene venni mielőtt rohannánk a boltba infrapenelért hogy a "meleg" és a "meleg érzet" közt van különbség ami fokokban is mérhető, tehát jól meg kell fontolni az egészet. Persze kiegészítő fűtésnek vagy komfort fokozásnak fenntartás nélkül is tökéletes.
Ez a fűtési mód hasonlatos a napsugárzás melegéhez - amire hivatkoznak is -, de a kora tavaszi napnál is ha süt jól érzed magad, ha árnyákba állsz már fázhatsz. Nem próbáltam, de felteszem az egyenletes meleg elérésére hosszabb időre és folyamatos fűtésre van ennél is szükség. Jól megválasztott és jó elhelyezett panelek jó komfortérzetet adnak a lakásban. Az infrapenelek igazán nagy előnye olyan helyeken érvényesül, ahol más fűtési mód kiépítése irreálisan drága, vagy kivitelezhetetlen. Hatalmas előnye az infrapanelnek, hogy tűzveszélyes helyeken is használható mint például a fa hétvégi házak, mert a panel felületi hőmérséklete nem éri el a fa vagy más, a lakótérben elhelyezett éghető tárgyak gyulladási hőfokát. A gyors melegérzet kialakulása miatt ideiglenesen, vagy nem rendszeresen használt helyek alkalmi fűtésére is különösen alkalmasak.

(Magdikova, ha továbbra is minden olyan témába beleteszed az eredeti hozzászólásodat változatlan formában, ami valami módon kapcsolódik a fűtéshez, el fogom távolítani, mert ez már reklámtevékenységnek számít, annak meg az off-topicban a helye. Mint láthatod, már megkezdtem a gyomlálást. A fórumnak az egymáson segítés a célja, nem üzleti alapú reklámozás.)
Látom ez a magdikova ezt a fórumot is megtalálta....
Eddig már néhány oldalra betolta ezt a hírdetést. Természetesen nem kell komolyan venni!:)

Az infrapanel 30perc alatt melegszik fel kb 100Cfokra és ekkor még a hősugárzás az ami melegít. A levegő hőmérséklete lassabban növekszik. Fürdőszobában oldalfalra nem ajánlott feltenni a panelt.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég