Ezermester Fórum

Az Ezermester fórum témáihoz nem kapcsolódó hozzászólások. De ezt a fórumot is moderáljuk.
11 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Kedves Fórumozók!

Egy talán sokak számára érdekes dolgot szeretnék veletek megosztani. Otthonaink belső tereinek lakóklímájáról van szó, mely egyáltalán nem mindegy, hogy egészségünket/ közérzetünket milyen módon és irányba befolyásolja. Személyes véleményem, hogy ahol csak lehet kerüljük a mesterséges / mű anyagokat melyek élettani hatása nem minden esetben feltétlenül pozitív... Évezrdeken keresztül használt az emberiség természetes anyagokat, belső tereik vakolására, illetőleg bizonyára sokan tapasztalták már azt a kellemes levegőt, amit nagyszüleink vályogházában volt. Szerencsére ismét kezdenek elterjedni ezek a természetes vakolatok: agyagvakolatok, vályogvakolatok, melyek természetes módon képesek befolyásolni lakótereink levegőjének minőségét. Továbbiakban megpróbáltam összegyűjteni pár fontosabb pontot, melyet nem árt figyelembe venni amikor, vakolatot vagy festéket választunk:

Manapság már nem elegendő kizárólag csak esztétikum alapján választani, ha otthonaink belső felületeinek vakolásáról, festéséről hozunk döntést, figyelembe kell vegyük hogy milyen befolyással bír egészségünkre és életminőségünkre is a választott termék. A vakolatoknak, festékeknek egyszerre több elvárásnak kell megfelelniük:

•Kellemetlen szagok, és káros anyagok megkötése, lebontása
•A levegő páratartalmának megfelelő szinten tartása
•Az elektromágneses mezők elleni védelem (elektroszmog)
Ezen tulajdonságok döntő szerepet kapnak, lakótereinkben, ahol életünk 90%-át eltöltjük. Belső tereink –különösen a nappalink, dolgozó-és hálószobánk- levegője, lakóklímája kihatással van az alvásunkra, pihenésünkre, immunrendszerünkre, egyszóval a közérzetünkre. Egy sarkalatos pont, a szobák levegőjének minősége, hőmérséklete, és relatív páratartalma.

Remélem sikerült pár hasznos információval szolgáljak.
Petya,
Az elektroszmog ellen melyik természetes vakolat véd??? Ez ellen nagyon nehéz védekezni, mert nem csak kívülről a rengeteg TV, és rádió adó, műhold, mobil átjátszó antennák, stb ontják ránk az elektromos szemetet, de mi magunk is nagy előszeretettel keltjük, mint mikrohullámú sütő, TV, számítógép, elektromos gépek. Én még nem hallottam olyan természetes falazóanyagról, ami ezt el tudná nyelni vagy leárnyékolni.
Szerintem párhuzamot vonni egy vályogház klímája és a vályogalapú vakolóanyag között, elég erős túlzás. A vályogház már az építési módjából adódóan is adja a rá jellemző klímát, vastag falak, kis ablakok, tornác. Arról sem feledkezzünk meg, hogy a vályogházakat döntően vidéken, földműveléssel foglalkozó tájakon építettek, ahol a levegő minősége messze a városok levegőminősége fölött van.
Ez persze nem von le a természetes vakolóanyagok értékeiből, de senki ne várjon csodát tőle, ami egycsapásra megoldja minden gondját a lakás klímájával kapcsolatban.
Kedves Plaszlo!

Az elektroszmogot (én is belső tereinkbe értettem) is képes minimalizálni, a levegő ionizációjának befolyásolásával. Nem kívánok senkit győzködni, szerintem ez mindenkinek saját döntése, hogy elhisz-e valamit, vagy sem. Azonban, ha független és nagy nevű kutatóintézetek, laboratóriumok folyamatos vizságlatokkal alátámasztják ezt, akkor egy próbát megérhet...:)
Én egyébként még mindig azt állítom, hogy az általam képviselt vakolatok, képesek pozitívan befolyásolni lakótereink lakóklímáját (ezalatt nem salétromos, vizes felületek helyrehozását állítom), és valóban igazad van nem olyan mértékben mint a régi vályogházak, hanem annál 3x jobb tulajdonságokat mutatnak a termékek.
Ebben az esetben a vakolat 120-140g/m2 nedvességet tud kivonni a levegőből. A szag-és károsanyagsemmlegesítésről: így kísérlet kedvéért egy 5m2-es zárt helyiségben 1 nap leforgása alatt elszívtak 10 karton cigarettát - a helyiséget ezzel a vakolattal látták el-, 12 órán belül semmilyen nyoma nem volt a kellemetlen szagnak vagy bárminek.

Egyébként a vályoggal egyetlen egy kis szépséghiba van/volt: az anyag minősége nem volt állandó, mindig az építési területen előforduló anyagot használták/keverték nem pedig tudatosan. A mai ismeretek birtokában azonban már szerencsére lehetőség van, az összetevők tudatos összeállítására, és optimalizálására.

Abban egyetértünk, hogy csodák nincsennek, de ha valaki tudatosan és megfelelő anyagválasztással tesz azért, hogy otthonainkban egy egészséges és élhető környezet vegyen körül bennünket, ne pedig egy elszigetelt műanyag "kalitka".

Üdv.
OK! Nem vagyok semmi jónak az elrontója, ha akarod átpakolom az off-topicba a témát és konkretizálhatod a termékedet, linkekkel és ami kell hozzá. A linkje megmarad az "Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák" fórumban, így bárki könnyen rátalálhat, kérdezhet. Hallottam már ilyen vakolóanyagokról, érdekelne kicsit konkrétabban is, de az sajnos a jelenlegi helyén nem megy, mert akkor már reklám lenne.
Korrekt így?
Kedves Plaszlo!

Természetesen, nagyon szívesen megpróbálok válaszolni a kérdéseidre, anélkül hogy a többiek számára "fölösleges" reklámmal pakolnám tele a fórumot(én sem tartom etikusnak).

Üdv
Kedves Saltnpetya!
Nem szeretem a reklámokat, de ezért nem tartom fölöslegesnek. Itt csupán arról van szó, hogy a fórumban az ezermesterek segítsék egymást munkájukkal, megoldásaikkal, ötleteikkel, hogy a saját munka öröme szakmaisággal is párosuljon.
A profik egy másik kategória, itt is van helyük, csak kicsit szűkösebben, hisz itt nem ők a főszereplők. Természetesen az önzetlen segítség mindig jól jön és szívesen vesszük a segítő hozzászólásaidat, ha az nem konkrétan az általad forgalmazott, képviselt termékről vagy szolgáltatásról szól. Erre jó az off-topic rovat, itt mindenki megtalálhatja a profikat, de mégsem sérti az ezermesterkedés lényegét, "eszmeiségét".
Saltnpetya!
Itt már nyugodtan nevesítheted az általad képviselt termékeket, linkekkel, stb. :D
Üdv: Plaszlo
Az EMOTON termékeket képviselem.
A linkek:
http://www.emoton.hu
http://www.innovativbau.hu
ha boldogulsz a némettel a http://www.tontools.com oldalon interessent névvel és emoton kóddal sok hasznos infót találhatsz. :D

Ide elég sok infót feltettem már a termékekről, de igyekszem mindig tökéletesíteni. Kedves Plaszlo úgy tudom megvan az email címed, korábban a faház szigetelésnél megadtad, ha lesz egy kis időm küldök át pár újab dolgot.
Amiért érdekes lehet a termék, mert a glettünknél akár 1 rétegben is történhet a színezés és a glettelés. Ezáltal jelentős időmegtakarítás érhető el.

Üdv!
Igen én is úgy emlékeztem, mintha már találkoztunk volna a fórumon, de lusta voltam utánanézni. :?
A faház is stimmel és a majdani rendes hőszigetelés is áll, csak kérdés mikor lesz rá annyi pénzem, de addig is érdeklődve figyelem az új megoldásokat, egyszer eljön az én időm is. :D :D
Kedves Plaszlo!

Sikerült informálódjál az oldalakon keresztül? Ha megmondod mi az ami jobban érdekel, megnézem hátha van egy két plusz érdekes infóm!
Sajnos elég kevés az időm mostanság - épp egy nagy hazai házgyártóval folytatunk tárgyalásokat, hogy hogyan tudnánk ötvözni a két terméket - , de azért igyekszem figyelgetni és válaszolgatni!

Üdv:saltnpetya
Üdv Petya!
Köszönöm, megnéztem a weblapokat és már a múltkor is átolvastam. A faházam külső jelenlegi vékony Dryvit szigetelését szeretném idővel megfelelő hőszigetelőképességű, a fát lélegezni hagyó szigetelésre cserélni. De ezt még nem tudni mikor lesz.
11 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég