Ezermester Fórum

Elektronika, számítástechnika, digitális eszközök, tévé, videó, internet
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok.
Elnézést nem igazán értek az ilyenekhez elnézést a buta kérdésért.
Kérdésem az hogy 4 Ohm hangfalam van ami Fenton SHFT57B 3 utas 2×300/600W
2 éves semmi baj nincs vele ,csak a Sony erősítőm kiírja hogy "PROTECT".
Érdemes megcsináltatni?vagy inkább azt a pénzt másikra beruházni?
A kereskedelemben kapható erősítők nagy része 8 Ohm re vannak megadva.
Össze lehet kötni a kettőt?
Vagy valamelyik tönkre megy?
Másik kérdésem,hogy esetleg a 4 Ohm hangszórókat kilehet cserélni 8 Ohm-re?
Válaszukat előre is köszönöm.
Igen, a védelem letilt. Valószínűleg a 4 ohm és a nagy hangerő miatt túl van hajtva. Jó lenne tudni hogy konkrétan milyen az erősítő is. A hangszóró csere nem oly egyszerű mert van egy hangváltó is abban a hangfalban ami méretezve van a hangszórókhoz, és nem is olcsó. Arról nem beszélve ha valami igényesebb minőségű hangzást szeretnél nem csak dübörgést akkor komolyabb tudás kellene egy hangfalba belepiszkálni. Mondjuk ez a nagy halom hangszóró ami bele van ebbe építve nem épp a legszerencsésebb megoldás minőségi hangzás szempontjából ezért nem kizárt hogy további kompromisszum árán akár hozzá is lehetne igazítani az erősítőhöz.
2 éves semmi baj nincs vele


Ez alatt mit kell érteni ? Eddig működött együtt az erősítő és a hangfal csak most elkezdett hibát kiírni ? - mert ha igen akkor baj van.
Nekem Klipsh RF 35 van 8 ohmos, igaz inkább csöves erősítőhöz használom, de ha mozizunk és megküldöm rendesebben nekem is kiírja a papíron 100 wattos Sony hogy protekt.
Szia köszi a gyors választ SONY STR-DE135 impedancia: 4..16 ohm
Régebben HS-280-as hangfalat használtam hozzá.
----
mk audio & light vásárolt 2 éve
Fenton SHFT57B 3 utas szobai hifi torony hangfal szett 2×300/600W
Elvittem az erősítőt kipróbálni a hangfallal az üzletbe és ott meghallgatva,minden szépen működöt, az elmúlt 3-4 hónapja van ez a probléma.
Nem volt nagy hanggal használva normális háttér ként szólt.
Ha most más hangfallal jó és korábban probléma mentes volt, de most nem az akkor a hangváltó is lehet hibás és bármely hangszóró is lehet zárlatos. Sajnos az olcsóbb hangfalak hangváltóiba nem épp "audio grade" kondenzátorokat szoktak rakni, ezért az is lehet zárlatos, problémás. Olyant csináltál hogy alacsonyabb hangerő mellett zenével ami tartalmaz magas csilingelő hangot is minden egyes hangszóró elé rakod a füled hogy szól e az összes ? és hogy a hangváltó a magasra csak a magas a mélyre csak alacsony frekit küld ? Attól hogy 8 ohm ra van specifikálva az erősítő és ha nincs hajszolva akkor kellene bírnia a 4 ohmos hangfalat, ha jó minden.
Gondolom a hangfal és az erősítő polaritások csatlakoztatása az rendben.
Klipsch. Nekem az RF- 35 jött be. - és arra volt pénzem :)
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég