Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!

Tud vki vmilyen jó, állatbarát és végleges megoldást a békák, gyíkok ellen? Már a teraszra is felmerészkednek.
Szó szerint frászt kapok tőlük. Bántani nem akarom őket, de mindenesetre egy végleges megoldás jól jönne.
Ha tudtok kérlek segítsetek
Zsanka
Az állatbarát és végleges megoldás együtt nem fog menni. Nálunk is elszaporodtak a békák, pedig nincs a közelben szabad vízfelület. A békák elvileg a nedves, hűvösebb helyeken érzi jól magát, míg a gyíkok a meleg és száraz helyeket kedvelik. Érdekes, ennek ellenére mindkettő faj jól érzi magát nálunk. Talán egy macska jelenléte csökkentené a láthatóságukat, előfordulási gyakoriságukat. A macskák már a génjeikben hordozzák a vadászösztönt, így szívesen vadésznak minden mozgó dologra, kivéve ha nem Garfield temperamentumú.
Egy ideig próbáltam a békákat begyűjteni és távolabb tőlünk elengedni, de előbb-utóbb mindig megjelentek újra. A gyíkok jól másznak a falakon is fel, ezért még egy magasabb beton kerítésalap sem gond számukra, míg talán a békák ellen jó lehetne, de a kapuknál így is be tudnak menni. Tehát igazán csak a természetes ellenségeikkel lehetne eltüntetni a kertből, de itt az állatbarát módszer megkérdőjelezhető.
Ultrahangos béka és gyík riasztót nem láttam még.
Tudom a nők általában irtóznak a békáktól (ezt meg tudom érteni, én sem kedvelem) és a gyíkoktól, így nehéz lenne meggyőzni, hogy szokd meg a jelenlétüket. A gyíkokkal kevesebb baj van, ahogy közelít az ember feléjük, azonnal eltűnnek a rejtekükbe. Már 4 vagy 5 helyet tudok a kertünkben ahol a gyíkok tanyáznak, de általában csak a hangjukat hallom, ahogy elsuhannak.

Amit békák ellen találtam:
A békák számos faja védett ezért irtani nem szabad, de a békák tömeges megjelenése ellen lehet védekezni. Az autópályákon, közutakon a kétéltűek és hüllők tömeges pusztulásának megakadályozására és a balesetek elkerülése érdekében eredményesen alkalmazzák a békarácsot. A békarács kb. 65cm magas, sűrű és erős műanyag háló melyen az állat nem tud átugrani, ezáltal nem jut be a védett területre. Önálló kerítésként felállítva vagy meglévő kerítésre rögzítve ezáltal megakadályozható a békák bejutása a kertbe.


A gyíkok elűzésére:

gyíkok elszaporodása a családi ház körül
Hozzászólok


Válasz: Pap Edina
2011/08/10 07:33

Macska, kutya, baromfi elűzi őket.
Válasz erre

Kérdés: Kovács Anna
2011/08/08 19:49

Szeretnék érdeklődni, hogy a családi ház körül elszaporodott gyíkokat hogyan lehetne távol tartani, mert gyorsaságukkal a házba is beszöknek

http://www.gazdabolt.hu/index.php?content=2&category=1&topic=5796

A kutya csak akkor, ha elég aktív és érdeklődő napközben. Az enyém mellett eszük ágában sincs elköltözni a gyíkoknak, igaz engem nem zavarnak.
Köszönöm a választ:)
Kiváncsi vagyok erre a békarácsra megnézem a neten mi a választék. Ha pozitív tapasztalattal tudok szolgálni
megírom

Üdv.
Zsanka
Szívesen. Remélem segíteni fog. A Google-ba beírod békarács, és ad egy rakás találatot, kiválaszthatod a neked megfelelőt.
Szia Plaszlo!

Rendeltem békarácsot a neten, pár nap alatt le is szállították.
A hétvégén beépítettük nagyon hatásos, erős rács. És végre békamentes a ház környéke.
Először féltem, hogy átugorják vagy átmásznak rajta, de semmi. Jó néhány próbálkozást tettek,
sikertelenül, úgyhogy köszönjük a tanácsot, bevált.

Üdv
Zsanka
Szia Zsanka.

Örülök, hogy sikerült. Békamentes szép időket a továbbiakban. 8)

Üdv: László
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég