Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
27 hozzászólás Oldal: 1 / 2
Sziasztok!

Egy sima befőttes üvegből szeretnék megcsinálni egy ilyet. Az elektronika már megvan hozzá,csak valamivel bekellene vonni/fújni az üveget,h olyan hatása legyen,mint az alábbi képen,ha ég az izzó:

http://www.kutyushop.hu/images/sun_jar.jpg

Benne egy alacsony energiaigényű izzó van.
Ha van bármi ötletetek,akkor azt megköszönném.
stratever írta: ...csak valamivel bekellene vonni/fújni az üveget,h olyan hatása legyen,mint az alábbi képen... http://www.kutyushop.hu/images/sun_jar.jpg

Szia!

Én a mattságából ítélve a maratást tudnám ajánlani, régen nehéz volt megvalósítani, de mamár hozzáférhető elvileg bárki számára. Feleségem a helyi művészellátó boltban vette, üvegmarató pasztának nevezik, ilyenformában kellene keresni. Volt hozzá valami sablon is, amit az üvegre volt ragasztva, és ott nem maródott meg, nem olcsó, valami 6000 Ft volt anno, de elég kiadós. Ez az, ami időtálló megoldást nyújt, minden más - festés, mázolás, stb. idővel lepereg, és nehéz egyenletes felületet kapni. Ezzel is elég haladósan kell vele dolgozni, és érdemes előtte egy próbát tenni üvegen a kívánt hatás lepróbálásához.
Közben rákerestem , a művészellátó és hobbi boltok címeire, itt: http://www.praktika.hu/lelohely/cimek/1979/ megkeresheted a hozzád legközelebbit.

Sok sikert, remélem azért az eredményről beszámolsz. :)
További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Homokfúvás ?
Sziasztok..

Segítséget szeretnék kérni..

Fogalmam sincs honnan tudnék venni müanyag csúszósint..felsőt és alsót..azt mondta az üveges akihez elmentem,hogy nem mindegy milyet veszek..a felsőnek mélyebbnek kell lennie.

Ez eddig világos..de sehol nem kapok ilyen csúszósint..nagyon sok helyen voltam barkácsoltokban..és más helyeken..senki nem tud semmit..
Van 4 db akváriumom..amiből florit szeretnék csinálni a növényeimnek.

De már kezdek ideges lenni..több hete járkálok feleslegesen...A neten is probáltam rákeresni..de nem sok eredménnyel/ előfordulhat hogy elbénáztam/

A gond az,hogy a napokban érkezik meg egy csomo növény amit rendeltem és ha nem teszem őket az igényeiknek megfelelő párás helyre akkor elpusztulnak..
.
Ezért kérem szépen a segitségeteket..:-)
Köszke..
Üdv Agoo!

Nem igazán értem a problémád, milyen jellegű csúszósínre lenne szükséged? Ha nem kapsz olyan jellegű anyagot amit keresel, mint írod eredménytelenül, ha ennyire nem jutsz hozzá, esetleg elkészíthető lehetne házilag. Műanyag tömböket lehet kapni, abból egy felsőmaróval ki lehetne alakítani a szükséges vájolatokat és a még szükséges megoldásokat.
Esetleg egy móricka rajz sokat segítene, mert így első blikkre nekem a nagymamám üveges vitrinajtaja ugrik be, e nem tudom, Te is ilyen jellegű megoldást keresel.

Anno én akvárium tetejére készítettem elhúzható fedeleket, üvegből, meg némi szilóból.
Ha erről van szó, akkor azon könnyen segíthetünk.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Kép

igy kellene kinéznie az akváriumomnak..az elejére akarok két elhuzható ajtót...

Bocsi ha értetlen voltam.
Üdv!

Bizonyára ismerős a megoldás, de gyakorlatilag jobbat még, tudomásom szerint, legalább is egyszerűség területén, nem találtak fel. :D

Az mindkét rajz voltaképp "robbantott" rajz, így lehetne megoldani a két üveggel történő lezárást. A másodikon azt láthatod, hogy hogyan is kell belerakni az üveget a helyére. Ha nem ajánlkozik más megoldás, akkor elkészítheted az itt egészben látható "foglalatot" akár plexi csíkok felhasználásával is, a pontos beragasztáshoz segítségül készíts egy a képen látható hornyos anyag "negatív" mintáját, a kívánt hosszban. Ebbe illesztve a méretre vágott plexit, majd ezek szélét bekenve ragasztóval, és a rögzítés pontosságából adódóan azok oda kerülnek, ahova szükséges. Így a magas páratartalom sem árthat az anaygnak, okozhat későbbi fejtörést. Üvegből is készíthető, de problémás lehet amatőr viszonylatban keskeny csíkok levágása, de nem lehetetlen. Ez esetben viszont a széleket mindenképpen - vágások elkerülése érdekében - célszerű lecsiszolni.

Végszükségben elkészítheted fából is, de ezt inkább a használatból adódóan kizárólag csak végszükség esetére ajánlom, előbb-utóbb begombásodhat, és akkor jaj a bennlévő növényeknek...

Gyakorlatilag ha tudsz szerezni műanyaglécet, rákerestem a neten, konkrét címet nem találtam, akkor kialakítható a fenti vezetőforma is, de leginkább kör alakú rúd formában lehet műanyagból ilyenhez hozzájutni, de napjainkban semmi sem lehetetlen. :D
Remélem, tudtam segíteni.
Sok sikert és további szép napot!

Csatolmányok

Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Hello Agoo!

Mivel már nem divatos a csúszóüveges vitrin, valószínüleg hozzávaló sínt sem gyártanak. (Maximum lomtalanításkor lehet rábukkani ilyen szekrényre.)
Azért nem teljesen reménytelen az ügy, mert pl. a buszokon használnak még ma is csúszóablakot, igaz annak a sínje alumínium. Talán érdemes lenne alumíniumprofilokat forgalmazó céget keresni, persze csak akkor,ha nem ragaszkodsz a műanyaghoz. Úgy rémlik, hogy láttam már valahol a műanyaggal megegyező fazonú alu.sínt, de sajnos már nem tudom hogy hol. Amúgy a buszok ablakkereteit régebben egy XV. kerületi cég gyártotta, ha jól emlékszem a nevére: Járműalkatrész Gyártó Vállalat.
Sikeres keresgélést!

Tomiszaki
Jók ezek a képek. Te rajzoltad? Ha igen, mivel?

Köszi
M
Üdv!

A válasz elment privátban, de a teljesség igénye nélkül a program Sketchup.
Innen díjmentesen letölthető és használható:
http://sketchup.google.com/

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Menő! Kipróbálom majd! :)
Köszi.

M
Sziasztok!

Van egy olyan csapom mint ez: http://www.ezermester.hu/articles/artic ... rticle=937 (mint a 9-es képen - vidd rá a kurzort és megjelenik a száma) és mivel csöpög, ki szeretném cserélni a tömítést DE NEM TUDOM ELTÁVOLÍTANI A CSAP FORGATÓGOMBJÁT! A forgatógombja szerintem ugyanaz mint a képen látható csapnak. Próbáltam kiszedni a középen található kék műanyag elemet, de csak elforog. Másol nincs rajta csavar. Mivel a betétet még nem akartam kiszedni, ezért a szakaszoló csapot nem zártam el. Lehet, hogy ez volt a baj és a nyomás miatt nem jött ki?
Szia jenki2!

Ha jól látom, akkor a képen szereplő csapnak ricnis a forgatógombja. Ezt nem kell csavarozni, csak lehúzni a csapbetét száráról. (A kék/piros műanyag kupak is bele van pattintva, ezért forog el.) Lehet, hogy kissé erősebben meg kell húzni, de le fog jönni. Ha mégis csavaros a rögzítése, akkor a kék/piros kupak kipattintása után láthatóvá válik a csavar feje.

üdv: Tomiszaki
Sziasztok !
Úgy bizony, Tomiszaki jól mondja !
Valami jóélű vékony csavarhúzóval kipattintható középröl a müanyag kupak, a többi pedig adja magát.
Üdv !
Ok, köszi srácok! Tényleg csak simán le kellett húzni és kész!

Jó munkát mindenkinek!
27 hozzászólás Oldal: 1 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron