Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 29 / 50
Előző 1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 50 Következő
EZ jobban szabályozza a szivattyút, mert a ki és bekapcsolást is jól tudja végezni. Gondolj bele, amíg megy a keringetés a parázson, akkor a füstgáz kezd hűlni, majd ha kell lekapcsol. De a parázs még ad bőven meleget, de nem annyit, amivel fűteni lehetne folyamatos keringés mellett. Ha leáll a keringetés, a vízkőr nem vonja ki a füstgázból a hőt, így emelkedni kezd a kiáramló füstgáz hőmérséklete, így a füstgáztermosztát ha szükséges újra elindítja a szivattyút, ami kitolja a melegvizet a pufferba.

Arra gondolsz, hogy a parázs hőjét rögtön a fűtőtestekbe vezetni a váltószeleppel? Ahhoz valami bonyolultabb, programozható vezérlőelektronika kellene. Szerintem nem lehet mindent kiaknázni egy kazánból, ha nem ülsz mellette és kapcsolgatsz kézzel.
Ezt a szabályzást egy merülő termosztát is meg tudja tenni?
Ha pl. a kilépő vízcsonk tövéhez teszem az érzékelőt?
Az elektronikus vezérlére láttam példát (az más kérdés, hogy nem működik tökéletesen), az a nagy kérdés, hogy azzal ki lehetne-e aknázni a kazán maximumát?
Sziasztok
Spórolás és egyéb okok miatt én is oda jutottam hogy 5rétegű csővel osztós rendszerrel központifűtést szeretnék készíteni! 8as osztó lenne kb 9000W 75/65 vízhőfokkal számolva ez lenne az össz teljesítményfelvétele a radiátoroknak! kb70 nm-es lakásról lenne szó! Kérdéseim 16-os ötrétegű cső elég lenne?vagy kell a 20as?!Mekkora kazánt kellene vásárolni, milyen hőfok ideális egy turbós kazánnak mert ha 65/50 akkor radiátorokból is nagyobbakat kellene vennem ami akkora hőfoknál is tudja a kellő teljesítményleadást!Mire kell nagyon figyelni? Mit ajánlatok? Előre is köszönöm a válaszokat!
Grindlock írta: Ezt a szabályzást egy merülő termosztát is meg tudja tenni?
Ha pl. a kilépő vízcsonk tövéhez teszem az érzékelőt?
Az elektronikus vezérlére láttam példát (az más kérdés, hogy nem működik tökéletesen), az a nagy kérdés, hogy azzal ki lehetne-e aknázni a kazán maximumát?


Üdv!

A füstgázszabályzás pontosabb, mert a valós tűz füstgázának a hőmérséklete alapján szabályoz, míg a vízkörben lévő hőmérséklet a visszatérő víz hőmérsékletétől is függ.
Biztos ki lehetne használni a parázs utolsó leheletnyi hőmérsékletét is, de félek nem érne annyit az egész. Az arányait nézve, ami a kazánban még forró, az elosztva a teljes fűtésrendszer felületére, már távolról sem jelentős. Mindig van veszteség és meg kell találni azt a határpontot, ameddig érdemes, vagy gazdaságos kitermelni.
Üdv a csoport tagoknak!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, központi fűtést szeretnék kötni jó magam. Mellékelném a ház alaprajzát és a radiátorok lehetséges helyét.valamint a kazánt is feltüntetem.kérdésem lenne hogy,merre vigyem csöveket milyen átmerővel? 5 rétegű csövet szeretnék falban leszigetelve zárt vagy nyitót eszt rátok bízóm jó lenne ha az alábbi alaprajon be rajzolná valaki piros kékkel az oda vissza térő csövezést.s elküldené nekem a csumika@gmail.hu vagy ide vesza töltené.

Csatolmányok

Szisztok: Tudna e segiteni valaki abban, hogy a puffertartály vizszintesen elhelyezhető e? A tartályom ugyanis 3 méter hosszu és 90 cm átmerőjű fekvő tartály.
Üdvözletem!

Véleményt szeretnék kérni
Milyenek látja az így kialakított rendszert egy hozzáértő személy?

http://kepfeltoltes.hu/view/160303/K_p_ ... es.hu_.jpg

Üdvözlettel István
Üdv!
Hiányosnak.... :roll:

Már többször felraktam az Atmos kazán bekötési rajzát, ami alapnak jó mindenféle vegyestüzelésű kazán esetén.

bekotes.jpg
bekotes.jpg (71.19 KiB) Megtekintve 2535 alkalommal.

Két alapvető vízkört kell kialakítani:
1., kazán és puffer között.
A kazánkört Laddomattal, vagy ESBE termosztatikus szeleppel kell védeni, hogy mindig üzemi hőmérsékleten működjön (csakúgy mint az autók hűtőrendszere).
2., Puffer és a fűtőtestek között.
Itt is lehet termosztatikus szelepet alkalmazni, hogy a beállított értéknél ne menjen magasabb hőmérsékletű víz a radiátorok felé (pl. 60C° kisgyermek miatt) akkor sem, ha a pufferben már magasabb a hőmérséklet.
Mindkét körnek önálló szivattyúja van. A kazánkör szivattyúját (Laddomatban beépítve) a füstgáztermosztát működteti (a rajzon csőtermosztát van az elmenő körön, de a füstgáztermosztát pontosabban szabályoz), a radiátorkörit a szobai termosztát.
Üdvözletem!

Sajnos nekem Mekk Elek így készítette el!
Az kiderült lopni jóban akart mint kivitelezni egy normális munkát!
Mikor eljött elmondtam elképzelésem az se úgy lett kivitelezve! Mondtam kérek egy anyag és egy munkadíj költséget!
visszajött elfogadhatónak tartottam amit mondott! megegyeztük .A szakboltban találkoztunk én fizetem ki amit ö kért és együtt hoztuk el a házhoz! Megkezdték a munkát a kazánházba, őszintén fogalmam nem volt ,hogy is kellet volna megcsinálni?
Mikor a lakás résznek neki kezdtek nemsokára felment a pumpám, mert egy 22 mm csönak féltéglányi lukat csinált.
Másnap jött jó munkát kívántam és mondtam nem érdekel ,ha egy fél oldalfalt fog lebontani de addig nem fizetem ki amíg nem javítja normálisan vissza. Estig dolgoztak ,majd mondja mára végeztek ,az én általam kifizetett 5 száll 6 méteres csövet kötötte fel!
Megkérdeztem véletlenül az nem az enyém? Hát mondtam mennyi lesz az anyagköltség! Elmentek haza! Másnap nekem el kellet mennem a fiam maradt otthon! Reggel jöttek összeszedték a szerszámot és elmentek! 10-óra körül értem haza! Senki nincs ! Hívtam telefonon .de már nem vette fel! kb. kér hónap múlva fejezte be egy másik szerelő de próbafűtésre már nem volt ideje! Nos ősz óta itt kísérletezünk, hogy lehetne vele fűteni! Begyújtás után álló keringtetővel 35-40 perc múlva éri el a kazán teteje a 60 fokot, utána bármennyi tüzelőt tettem bele tovább nem óhajtót emelkedni ez a hatvan fok meg kevésnek bizonyul! Már látom nem elég meglopott, de ami fontos lett volna be se szerelte! A pufferbe a cső be lett tekerve a többi hegesztve van csak szétvágással lehetne beépíteni azt amit kihagytak!Nem igazán könnyű egy normális mesterre szert-tenni ez a probléma! Ezért szeretném a következő fűtésre hátha volna valaki aki megtudná normálisan csinálni!Nyíregyházi vagyok A mekk mester Nyírtelek Dózsa szőlőbe lakik! Akik befejezték azok se igen óhajtanak visszajönni pedig egy szakembernek szólni kellet volna Pista bátyám ez így nem fog jól működni! Sajnos a puffer felet nagyon kicsi hely van ,ott nem sok mindent lehetne pótolni!
Üdvözlettel István
Üdv!
Sajnálom, hogy így jártál. :(
Készíts néhány fényképet a kazánról és környékéről, had lássam mi a helyzet.
Sajnos Nyíregyháza környékén nem tudok iparost, esetleg Yocee fórumtársunkat keresd meg privátban, hátha hajlandó lemenni Nyíregyházára és rendbe hozni az elgányolt munkát.Nem hálás feladat, nem szeretnek ilyet elvállalni.
Yocee annyira belejött a fűtésszerelésbe és kiváltotta az ipart, azóta ebből él.
Sajnos sok tapasztalatom nincs ilyen típusú rendszerekkel, így én is csak kísérleteznék, hogy mitől, mikor lesz jó.
Üdv Plaszlo!

Lesz egy kis időm készítek képeket!

Üdvözlettel István
Üdv tisztelt fórumozók!

Szeretnék a családi házunkba egy vegyes-tüzelésű központi fűtést újra kiépíteni. Három körös rendszerrel megvalósítható a házunk kialakítása miatt.
Körönként legalább 2-3 22es lapradiátor lenne "ráaggatva" összesen kb 20kW körül.
Nyitott rendszerben gondolkodok először puffer nélkül. 5 rétegű csővel szeretném megvalósítani a csövezést.
Kazán egy viadrus-u22-d5 lenne. Mi az a minimális biztonságtechnikai kellék amivel lehetne nyugodtan használni?
Szia!

A ilyen http://csovek-idomok.hu/szerelvenybolt/ ... l?sef=hcfp kazán huzatszabályzó mindenképpen.
Néhány ismerősöm azt mesélte, hogy a kazánhoz túl közel kötött 5rétegű leolvadt...
Heló.
Érdeklődnék hogy 5 rétegű csövet fűtéshez padláson lehet vinni lefogoatva gumis bilincsel radiátorokhoz?
Osztó-Gyűjtő lenne rajta a csőnek adnék egy minimális leejtést.
Keringető szivattyú mind a 2 ágra kell vagy elég csak az egyikre és ha csak egyre akkor melyikre?
Az osztót felszerelhetem a padláson is így kevesebb 5 rétegű cső kéne.
Ti milyen 5 rétegű csövet ajánlanátok és hozzá milyen kulcsos ropantót.
Köszönöm válaszotokat.
Előző 1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 29 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 85 vendég