Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 24 / 50
Előző 1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 50 Következő
Az segítene a dolgon, ha a visszatérőt nem a betonban fordítanám át a folyosó alatt u alakban, hanem az alattam lévő régi fűrdőszoba radiátorának visszatérőjére kötnék rá? Igaz így kicsit több kanyar lenne a csőben.
Az alsó átkötés csak a rendszer leengedésekor okoz gondot, mert ott benne marad a víz. Ha egyszerűbb födémet áttörni, akkor jobb megoldásnak tűnik. Viszont onnan nem lehetne felvinni az előremenőt is?
De, fel lehetne vinni, kicsit több kanyarral.
Ez úgy nézne ki, hogy alsó helyiség jobb oldalán lévő radiátorból felmegyek a födémen át (a strangban amit a vízcsöveknek csináltam van még hely), felső szint aljzatában át a bal oldalra, és föl az új radiátorhoz.
Azért nem ezzel kezdtem, mert az alsó fürdő radiátora eddig sem volt olyan veszett meleg, valamiért.
Ebben az alulról menő megoldásban, viszont nem keletkezik olyan szakasz, ahol levegő szorulhat meg kivéve a csőradiátort de annak a tetejére gondolom lehet tenni légtelenítőt, még nem vettem meg, nem tudom hogy vannak kialakítva.
Úgy tényleg nem lesz szerencsés, ha nincs elég vízhozama annak a csőnek. Nem tudsz máshonnan leágaztatni, ahol van hozam bővebben?
Az első verzióban megcsapolni kívánt radiátor előremenője közvetlen a kazán felől jövő 5cm átmérőjű csőről jön le és ha találnék olyan nagy mefúró bilincset oda is rá tudnám kötni de így csak a felső födémben tudok átmenni, tehát a padlásra tennem kéne légtelenítőt.

Csak ezek a választásaim vannak.
Üdvözlök mindenkit a fórumon. Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a helyre, ahol még én is többé kevésbé képbe tudok lenni.Pufferbeépítéssel kapcsolatban lenne kérdésem, de erre ezidáig nem nagyon találtam válaszokat.Tehát lenne egy tökéletesen működő gravitációs rendszerem vegyestüzelésű kazánnal, a szokásos gonddal ,ami a kátrányosodás és a nem teljes kapacitással működtethető kazán.Ide szeretnék puffertartályt beépíteni,lehetőleg úgy, hogy csak gravitációs módon működjön szivattyú nélkül.Lehetséges így szerintetek?
Üdv!
Szerintem így nincs értelme. Azért fogod vissza a kazánt, mert túl sok meleg megy a radiátorok felé, túlfűtve a lakást. Namost ha a kazán feltölti a puffer tetejét forró vízzel, akkor a radiátorok felé is ez a víz indul el. Ez csak úgy működhet, ha a radiátorokra automata hőmérsékletszabályozós szelepeket szerelsz, amik lezárják a víz útját, így a pufferben fordul meg a víz.
Úgy kell megoldani a puffer behelyezését, hogy a gravitációs cirkuláció a radiátorok felé induljon el és ha leszabályoznak a szelepek, akkor a puffer felé menjen az áramlás.
Kérdés, ha a kazán kialszik, akkor a pufferből elindul a gravitációs áramlás a radiátorok felé, főleg ha a puffer vize is kezd lehűlni?
Igazán ez úgy lenne célszerű, ha a fő gravitációs áramlás a kazán és puffer között lenne és a radiátorok felé egy szivattyú szállítaná a vizet a hőigénynek megfelelően. Ezt egy központi termosztáttal lehetne vezérelni.
Még van egy lehetőségem: ahol a fő előremenő 5cm és a felső szint visszatérője lemegy az alsó szintre ott is le tudok ágazni. Ez esetben az új radiátor előremenője és visszatérője egymás mellett menne a folyosó aljzatában, majd felállnék velük a radiátor aljához, a radiátor tetejére meg menne egy légtelenítő.
Mi van akkor, ha a az automatika helyett egy keverőszelepet rakok be, ami csak 60 fokos vizet enged a radiátorok felé. Ha ezt meghaladja a vízhő, akkor kezdi tölteni a puffert, utána a kazánfűtés befejeztével, mikor már a puffer is megfelelő hőmérsékleten van, megindulhat(?) a gravitációs keringés a tartály és a radiátorok között.Kérdés még, hogy egyáltalán mondjuk egy Esbé manuális keverőszelepet üzemeltet-e a gravitációs mozgás? Szeretnék független lenni az áramszolgáltatótól is, ha már ilyen módon működik eddig is a rendszerem, de elfogadom azt is, ha ez nem kivitelezhető.
kutafaja írta: Még van egy lehetőségem: ahol a fő előremenő 5cm és a felső szint visszatérője lemegy az alsó szintre ott is le tudok ágazni. Ez esetben az új radiátor előremenője és visszatérője egymás mellett menne a folyosó aljzatában, majd felállnék velük a radiátor aljához, a radiátor tetejére meg menne egy légtelenítő.


Szerintem ez a legjobb megoldás. :)
thotem66 írta: Mi van akkor, ha a az automatika helyett egy keverőszelepet rakok be, ami csak 60 fokos vizet enged a radiátorok felé. Ha ezt meghaladja a vízhő, akkor kezdi tölteni a puffert, utána a kazánfűtés befejeztével, mikor már a puffer is megfelelő hőmérsékleten van, megindulhat(?) a gravitációs keringés a tartály és a radiátorok között.Kérdés még, hogy egyáltalán mondjuk egy Esbé manuális keverőszelepet üzemeltet-e a gravitációs mozgás? Szeretnék független lenni az áramszolgáltatótól is, ha már ilyen módon működik eddig is a rendszerem, de elfogadom azt is, ha ez nem kivitelezhető.


Minél jobban bonyolítod, annál kevésbé fog működni a gravitációs keringés. Ha teljesen független akarsz lenni az áramszolgáltatótól, akkor szerintem hagyd meg így, működő állapotában.
Remek gyorscsatlakozókat ajánlok fűtés, víz és használati melegvíz rendszerek építésére!
Kép
A csatlakozók rézcsőhöz és műanyag csőhöz is használhatóak!
Átalakítás, kiegészítés, építés gyerekjáték a JOhn Guest csatlakozókkal!
A szerelt rendszer a csatlakozóknál bontható marad!
johnguest.jpg
johnguest.jpg (21.6 KiB) Megtekintve 3157 alkalommal.

Nézze meg honlapunkat!
http://www.johnguest.hu
Üdv Plaszló!
Elég régen jártam már erre de látom ön még mindég,segítőkészen jár fel ide. :)
Sikeresen végigfűtöttem a telet az ön bekötési tanácsaival felépített rendszerrel, annyit vettem észre,h a tágulási tartály mivel a puffer tetejére volt kötve elég sok meleg vizet pocsékolt nekem,
Ezért gondoltam kicsit átalakítom a dolgot,csatolt rajzon barnával jelöltem az új bekötési pontot és piros xes a tágulási, ön szerint jó lehet ez így vagy még a tartály tetejét mindég nyitva kellene hagyni?
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Köszönöm válaszát!
Üdv!
Már nem emlékszem, zárt vagy nyitott rendszer lett. Nyitott rendszernél a kazán közelében, az előremenő vezetékbe kell kötni, a zárt rendszernél viszont a visszatérőbe.

Egy kis segítség bővebben:

http://www.gazor.hu/hasznos/tagulasi-tartaly.html
nyitott rendszer lett, puffertartályal,csak nekem a laddomat könyvében úgy ábrázolja,h kössük a tartály aljához mert ott a legkissebb a hőveszteség. Majd haza érek teszek fel 1 ábrát.

Na erre gondoltam,itt két csatlakozási pont van feltüntetve!
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Előző 1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 24 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 228 vendég

cron