Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 17 / 50
Előző 1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 50 Következő
Üdv!

Igazad van, a 40°C kevés lesz. Azt semmi pillanat alatt "megeszi" a két kör.
A termosztátokkal kapcsolatban mi lenne a javaslatod?
Az én elképzelésem alapján mindkét szintre veszek külön egy-egy programozható egyszerűbb kivitelt. http://www.kazanwebaruhaz.hu/computherm-q7-vezetekes-programozhato-szobatermosztat-szabalyzo-q7
Üdv!

Egy kör is megeszi, hacsak nem 2000 l. 40 C°-os vized van a pufferben. Csak nem volt kedvem vitatkozni, rájössz majd magadtól is. Inkább a méretét növeld, ha van helyed és akkor el tudsz annyit raktározni, amennyire szükséged lesz két begyújtás között.

A Q7-es szobatermosztát nekem bevált, évek óta működik hibátlanul. Évente fűtési szezon előtt ki kell cserélni az elemeket minőségi, nagy kapacitású típusra és nincs probléma vele.
Szia,

Nem is szerettem volna vitatkozni. :D
A baj, hogy nincs nagy helyem, egy 0,8m átmérőjű 2,6m magas tartály fér el.
Ez tényleg nem túl nagy. :( Valami más alternatívát kellene kitalálni, ha gyorsan kihűl a házad.
Viszont érdemes lenne a puffer hőmérsékletét is bevonni a hőmérséklet szabályzásba egy reteszeléssel. Mondjuk ha a puffer hőmérséklete 30 C°alá csökken, akkor nem engedi a fűtéskörök szivattyúit elindulni. Így feleslegesen nem fogyaszt áramot a hiábavaló keringetéssel. Ezzel a lendülettel viszont áramot adhat elektromos fűtőtest(ek)nek (pl: olajradiátor), ami temperálja azokat a szobákat, amit nem akarsz hagyni nagyon lehűlni. Szerintem így jobb hatásfokkal fűthetsz árammal szükség esetén, mint a puffert fűteni.
Üdv!

Ez a reteszelés nem is rossz ötlet. :)
A ház 1980-ban készült. A nyílászárókat már műanyagra cseréltük. A tetőben van 15 cm szigetelés a falakra sajnos még nem került sor. Így azért nem hűl olyan gyorsan.
A puffertartályhoz olyan reményeket fűzök, hogy második babánkat szíve alatt hordó feleségem, napközben mentesül a kazánnal való törődéstől és kitart a körülbelül 1200 liter meleg víz amíg a munkából hazaérek.
Sziasztok!S:O:S:

Segítségre lenne szükségem.Vízteres kandalló kontra meglévő cirkós fűtés.Önállóan mind a kettő működik, ha a vízteres kell ,kizárom a cirkót,ha a cirkóra van szükségem nem gyújtok be a kandallóba.Fejfájásom oka:A lényeg az lenne hogy este begyújtok fával és mikor ez leég átvegye a szerepét a gáz cirkó.
Igen ám de mi kapcsolja ki és be a kazánt?Vezérlés?Elektronika?Most elvan zárva a gázkazán ,hogy ne keringtessen bele vizet a kandalló szivattyúja(Kandalló szivattyúját egy csőtermosztát indítja,45-50 C indul,és persze ez alatt leáll).Hogyan vagy milyen eszközzel lehetne megoldani hogy ha leáll a vízteres akkor induljon a cirkó???(Mert a cirkónak szobatermosztátja van, ami vezérli a kazánt.)Segítsetek kérlek.......

Előre is köszönöm:
K.Gyuszi
Üdv!

Lenne egy egyszerű megoldás, ami nem mindenre kiterjedő automatika, de működhet. A csőtermosztát kapcsoló jelét kéne hasznosítani. Arra gondoltam, ha bekapcsol a csőtermosztát, akkor a szivattyúval együtt bekapcsol egy a szivattyúval párhuzamosan kötött relé és ez megszakítaná a szobatermosztát áramkörét, hogy ne tudja vezérelni a gázkazánt. Így ha begyújtasz a kandallóba és eléri a szivattyú működéséhez szükséges hőfokot, akkor nem tudna ráindulni a gázkazán. Viszont ha leáll a kandalló szivattyúja, akkor a relé visszakapcsolná a szobatermosztátot a gázkazán áramkörébe és szükség esetén a szobatermosztát vezérlése szerint működne.

A gázkazán vízkörének kikötésére motoros szelepet lehetne alkalmazni, amit szintén a szobatermosztátot kiiktató relé működtetne.
Egyszerű kapcsolás, lehetne bonyolítani PIC-es vezérléssel, de ha nincs kedved ezzel bajlódni, akkor az alapfeltételeket teljesíti. Ha működik a kandalló, kikapcsolja a szobatermosztátot és lezárja a gázkazán vízkörét, ha leáll, akkor visszaáll minden a gázkazánra.
Lehetne annyival bonyolítani, hogy gázüzemnél ugyanúgy kizárja a kandalló vízkörét, mint a gázét, de ha a kandallód az alapértelmezett fűtési eszköz, akkor kár tovább bonyolítani.
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, szeretnék házilag elektromos kazánnal fűtést tervezni, illetve kivitelezni. Amiről szó van az egy 30 nm-es faház. Szigetelt viszont gázunk nincsen. Eddig egy propelleres hősugárzóval fűtöttünk amitől nem fagytunk meg, de a havi villanyszámlánk az 50-60 ezret simán súrolta. Most eljutottunk oda, hogy megterveztem a fűtést elektromos kazánnal s meg is vásároltam hozzá a szükséges alkatrészeket. Csináltam egy móricka rajzot, hogyan képzeltem el a fűtést 3 radiátorral, keringető szivattyúval, elektromos kazánnal, alubetétes műanyag csövekkel, tágulási tartállyal.

Ránézne valaki aki hozzáértő és elmondaná a véleményét, esetleg ötleteket adna amiből tudnék építkezni.

üdv,

Julio

Csatolmányok

Szia!

Szerintem inkább a komfortot fogd növelni ezzel a rendszerrel, mint a költségeidet csökkenteni. Majd kiderül, de elektromos fűtésben eddig nagy áttörést nem tudtak hozni.

Itt egy értelmezhetőbb rajz, egy Ion kazán bekötéséről. Annyiban módosítanám, hogy a radiátorok bemenetére szabályzó szelepeket, míg a kimenetükre torló szelepeket tennék, hogy be lehessen állítani a szükséges tömegáramot. A Gojóscsap természetesen Golyóscsap, de mivel képként mentettem le egy oldalról nem tudom egyszerűen kijavítani.

elektromos kazán bekötése.JPG
elektromos kazán bekötése.JPG (44.96 KiB) Megtekintve 7459 alkalommal.
Udv mindenkinek... Segitseget szeretnek kerni... Adot egy haz, amiben van egy 0 perces vegyes tuzelesu kazan es ketto darab radiator. Regi paraszt haz, nyilas zarok ki cserelve.Radiatort, kazant meg szerelo intezte, kinek ki lette ismeretlen. sajnalatos modon a regi tulajdonos nem tudta be fejezni illetve finaszirozni tovabb igy ingatlanostul el adta. Majd meg vasarlasra kerult es az uj tulaj szeretne szerelo nelkul meg oldani vagy legalabb meg tudni mi kellene meg. Henkoval lenne meg oldva a csovezes... (Lehet butan hangzik a kerdes) de ide meg milyen alkatreszek ajanlotak/kellenek? Termeszetesen egy szivatyu, henkohoz sarok elemek...es itt meg all a tudomany.. :) valaki lenne oly kedves es el mondana pontosan mik kellenenek ehhez a 2( kesobbiekben meg talan 1pluszba) radiator be szerelesehez. Csak azert is hogy tudni lehetne viszonyitani mennyibe lenne meg ez anyagilag. Valaszokat koszonom elore is meg igy a hidegek elott.. :)
Üdv!
Tényleg komolyan gondolja, hogy minden tudás nélkül össze akar rakni egy fűtésrendszert??
Nem tudom mekkora lehet a kazán, de nagy valószínűséggel nem túl kicsi, mert vegyestüzelésűt nem érdemes kicsire készíteni. Erre mindösszesen két radiátor lesz csatlakoztatva, ami azt jelenti, hogy pillanatok alatt fel lehet forralni a vizet a rendszerben, vagy sosem fog a kazán normális módon üzemelni, annyira le kell fojtani.
Veszélyes játék egy vegyestüzelésű kazán, könnyen fel lehet robbantani, volt már rá elég példa. De mondok még valamit, ami eszembe jutott: a jobb ötrétegű csövek maximális hőterhelhetősége 90 C°körül van megadva, de akkor sem szabad ezeket csúcsra járatni. Kicsit jobban megpakolja a kazánt a vízhőfok hirtelen forráspont körüli értékre szalad és a csövek elkezdenek lágyulni, majd szétcsúsznak az illesztéseknél. A forró víz elönt mindent, a kazánból eltűnik víz ami hűtené, de a tűz még ég. Mi lesz vele hamarosan? Először gőzgép, majd bomba...
Én átgondolnám ezt a projectet. A kazánt, a fűtéskört a ház igényeinek megfelelően kell kiválasztani, beszerezni és aszerint megépíteni. Az arányok nem stimmelnek. Ha nagy a ház, akkor kevés a fűtőtest, ha csak ennyi kell bele, akkor meg nagy a kazán a hőleadó felülethez képeset. Ezt csak egy megfelelő méretű puffertartállyal lehet közös nevezőre hozni, mert akkor egy teljes rakat tüzelőt el lehet égetni a kazánnak megfelelő üzemállapotban, és a puffer el tudja tárolni az éppen felesleges hőt. Viszont ez nagyon megdrágítja a kiépítést.
Pufferes kiépítésre talál bőven információt, ha kicsit visszaolvas a témában. Nem akarom megbántani, de ezt az ötletet még csiszolgatni kell, hogy életképes legyen.
Nem feltétlenül lenne saját szerelés.Valóban nagy feladat lenne még ez.De annyi infórmációt csak kérnék hogy ezekhez mit kéne még venni hogy teljes legyen? Hogy ki lehessen számolni anyagilag mennyibe kerülne.
Nehéz eset látatlanba listát készíteni a szükséges dolgokról. A kazánhoz - ha nincs beépítve - akkor mindenképp kell egy keringető szivattyú. Jó lenne kazánvédő háromutas szelepet is beépíteni, ami csak 60 C°felett engedi a vizet a radiátorok felé, addig belső keringetés megy. Megint csak kazánfüggő, de kell egy vészhűtőrendszer, ami felforrás esetén hideg vizet enged a kazán vízkörébe és elengedi a felesleges forró vizet, kell tágulási tartály, és a csövek, idomok. A csövek és idomok kiszámolhatók, le kell mérni a távolságokat amerre tervezed a csöveket vezetni és össze kel írni, hány töréspont lesz és azt milyen idomokból lehet kirakni. De ez így teljesen általános, mondhatnám használhatatlan felsorolás.
Én azt javaslom, hívj el több szerelőt és kérj tételes árajánlatot a kiépítésre anyaggal, munkadíjjal.
Nagyon szépen köszönöm a segítségét.Ezek után ki tudom számolni hogy még is mennyibe lenne a továbbiakban.
Kérdésem lenne viszont ha nem haragudna meg érte,Keringető szivattyúról.Nézelődtem,20-50 ezer forintos készülékek terén. Szállítási teljesítmény,emelőmagasság mennyire név adó?
S mivel a környéken nincs túl sok szerelő igy mi az a reális ár amit szerelő kérhet?
Minél nagyobb a rendszer, annál nagyobb szállítóteljesítmény szükséges, hogy az utolsó radiátorokba is megfelelő mennyiségű vizet szállítson. Általában a szállítóteljesítménnyel az emelőmagasság is összefügg, de ezt a szivattyú nyomásdiagarmmjából lehet megállapítani. Több emelet esetén fontos a nagyobb emelőmagasság.
A fűtésrendszerhez kell választani a szivattyút, hogy lehetőleg az ideális munkapontján dolgozzon. Ehhez ki kell számítani a rendszer hidraulikus ellenállást, amit tervező tudna megtenni és ehhez választani a szivattyút.

Az, hogy mi mennyibe kerül rengeteg dologtól függhet, előre megjósolni lehetetlen. Csak árajánlat kérésével tudhatja meg, van aki órabérben dolgozik, van aki a komplett rendszer kiépítésére ad ajánlatot. Megmondom őszintén, fogalmam sincs milyen árban dolgoznak a fűtésszerelők, talán Yocee tudna támpontot adni, ő már gyakorlott fűtésszerelő.
Ezen az oldalon találhat fűtésrendszer rajzokat, így pontosabban összeállíthatja, mire lesz szüksége:

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/content/7-kapcsolasi_rajzok
Előző 1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 17 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 206 vendég