Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 14 / 50
Előző 1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 50 Következő
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Két éve alakíttattam át a fűtési rendszeremet. A vastag acélcsövek helyett rézcsöves rendszer lett. A rendszer maradt nyitott, mint azelőtt. Új vegyes kazán is lett. A FÉG C24-es cirkó maradt.
Most szeretném átalakítani zártra.
A ház két végében 1-1 radiátor van az emeleten, az egyik radiátor felett a tetőtérben van a kiegyenlítő tartály.
Az lenne a kérdésem, hogy elég-e a két emeleti radiátorhoz 1-1 automata légtelenítő beépítése, plusz egy zárt tágulási tartály a kazán mellé? Ennyi munkával át lehet alakítani zártra a rendszert?
Üdv!

Vegyeskazán mellett ne alakítsd át a fűtési rendszeredet zárttá ha nincs mellette megfelelő méretű puffertartály és megforrás elleni biztonsági berendezés.
Természetesen lesznek biztonsági berendezések. Azért akarom átalakíítani, mert a padláson lévő tágulásit meg akarom szüntetni.
Puffer idén, vagy jövőre lesz.
Két szezon alatt már kitapasztaltam mennyire kell megrakni a kazánt, még egyszer sem ment 80 fok fölé a víz.
A legfontosabb a kérdésemben az, hogy elég-e a két automata légtelenítő a felső szinten lévő radiátorok mellé? Más alakítás kell-e még ezen kívül?
Üdv!

A vegyes kazán vízkörébe is kell szerelni automata légtelenítőt, valamint a rendszer legmagasabb pontjaira. A tágulási tartály a kazán közelében legyen és érdemes némileg túlméretezni, hogy legyen egy kis idő a beavatkozásra.

Azért veszélyes vékony csöves zárt rendszert vegyeskazánnal üzemeltetni, mert jöhet egy váratlan áramszünet és leáll a szivattyú, ami rövid idő alatt a kazán megforráshoz vezethet. Pufferes rendszerben a kazánt és a puffert vastag csövekkel kötik össze, amiben egy visszacsapószelepen keresztül elindulhat az öncirkuláció, a gravitációs keringés és felesleges hőt a puffer el tudja nyelni.

Nyílt rendszer esetén a felforró víz gőze a kiegyenlítő tartálynál ki tud jutni a szabadba, és mivel ez a rendszer legfelső pontja, a kazán mindaddig víz alatt lesz, míg el nem forralja az összes vizet a rendszerből. Gravitációs rendszereknél ez elég komoly mennyiség, van esély a kazán lehűtésére, vagy lehülésére. Vékonycsöves rendszereknél ez a rendelkezésre álló vízmennyiség puffer nélkül jóval kevesebb.
Üdvözlöm Plászló!
El vagyok tűnve innen,de azért haladnak a dolgok,kész van a lakás teljes csövezése,még 2 radiátort kell felszerelni a helyére és kész a szerelvényezés is egészen a puffer leágazásokig.
Hétvégén meg lett véve a vegyes tüzelésű kazán is, és úgy döntöttem megveszem a laddomat 21-60-at hozzá.
Hogy tudnám meghatározni,h mekkora keringető szivattyút vegyek?
Üdv!

A radiátor oldalra gondolsz? Mert a Laddomat 21-60-ban benne van a szivattyú.
Igen arra!A landdomatot már ki tanulmányoztam, pénteken lehet meg is lesz.
Nem engedett be a rendszer! Újra kellett regelnem :(
üdv!

Talán érdemes lenne - ha még engedi a büdzsé - elektronikusan szabályozott keringtető szivattyút beépíteni. Energiatakarékos, választható üzemmód.
Sajnos tapasztalatom nincs róla, talán valaki többet tud ezek használhatóságáról.

http://kazanstore.hu/termekek/futesi-keringteto-szivattyu/142
üdv!
Na akkor egyre godoltunk én a wilo yonos pico 25/1-6-al szemezgetek ez még árban elfogadható is.
Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne hogy szeretnék csinálni itthon egy kazánt egy100 négyzetméteres házhoz központi fütéshez de nem tudok hozzá valami rajzot szerezni hogy mi alapján csináljam meg tudna nekem valaki ebben segiteni.Elöre is köszönöm
Szia!

Magát a kazánt akarod házilagosan elkészíteni?
Szia

Igen azt szeretném elkésziteni csak nem tudok rajzokat szerezni rola igy nem tudom hogy mekkora lemezeket vágjak meg hogy rakjam össze az egészet amugy szerkezet lakatos meg hegesztő a szakmám és a cégemnél megtudnám csinálni!
Szia.

Ebben nem tudok segíteni.Régen a szakik tényleg készítettek saját maguk kazánt, de ma már kicsit túlhaladottabb a dolog. Egy gravitációs rendszer még eltűr kisebb hibákat, de egy mai vékonycsöves vízrendszerű már nem valószínű. :(
Gondolom az Index ezzel kapcsolatos fórumát már teljesen végigolvastad, és ott sem találtál segítséget:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=113067519&p=1&t=9147701
Előző 1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 14 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 199 vendég