Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 21 / 50
Előző 1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 50 Következő
Plaszlo írta: Ezek szerint fordítva, vagy rossz helyre lett beépítve? Az előremenő osztó kimenetére is szerelhető, csak a folyásiránynak kell stimmelnie (nyíl jelzi).


Rossz helyre lett beépítve. Az előremenő osztóba nem tudod betenni a szelepet úgy, hogy a folyásirány stimmeljen. Egyébként nincs rajt nyíl:
Kép
No igen, nem erre a szelepre gondoltam. :(
Nagyon érdekes ez így, megkérdezném a kivitelezőt, hogy hajlandó e kijavítani a hibát, mert nem egyszerű ezt így gatyába rázni.
Yocee írta: Nagyon érdekes ez így, megkérdezném a kivitelezőt, hogy hajlandó e kijavítani a hibát, mert nem egyszerű ezt így gatyába rázni.


Szerelő sem tudta! De tavasszal teljes rendszer karbantartás lesz, akkor egyszerűen megcseréljük a két osztót és kész. A motorok vezetékét meg megtoldom ahol rövid. (kb. 15 cm-el lejjebb kerülnek és anno méretre vágtam őket)
Segitséget szeretnék kérni.

C 21 FEG fütökazánnal van gondom. Begyujtáskor nagyon sokáig kellett nyomni az örláng gombját.Amikor ezzel türelemmel megküzdöttem, beinditottam a termosztát feltekerésével a fütést, de a láng annyira kicsi, hogy gyakorlatilag nem melegiti a vizet.
Gondoltam arra, hogy levegös a rendszer, légtelenitettem (volt benne levegö) de a láng pindurka, a melegvizi elmenö oldal hömérséklete ugy ha 30 fok,akkor sok.

Mit tudok tenni s hol található egy leirás erröl a készülékröl.

Elöre is köszönet a segitségért!

mocsing
Üdv!

- leveszed a cirkó burkolatát. az alján közében (burkolaton belül) van egy csavar, kitekered, de nem kell teljesen.
- a bal oldali nyomógomb tengelyén - a fekete tartólemez mögött - találsz két recés anyát (az egyik a gázszelep állítója, a másik a rögzítő ellenanya). Ezeket kell meglazítani és működő kazán mellett addig állítani, amíg nem lesz a lángmagasság 2-3 cm-es. Túl nagy sem jó, mert ha már vízköves a hőcserélő, akkor nagyon fog zajongani. Hagyd ezen a lángmagasságon és figyeld a hőmérsékletmérőt, eléri-e a víz a 60 C°-ot. Várni kell egy ideig, amíg átmelegszik a rendszer.
- ha ebben az állásban jól működik, akkor az ellenanyával (másik recés) rögzítsd ezt a helyzetet.
- rakd vissza a burkolatot, rögzítsd a csavarjával.
Kedves Yocee!

Én csak most találtam meg ezt az oldalt, mert napok óta a Mika kazán foglalkoztat!

Több fórumot olvastam, nagyon sok órát töltöttem keresgéléssel. Egyre bizonytalanabb vagyok!
Több jót, és sokkal több rosszat olvastam róla, az eltelt évek tapasztalatáról szeretnélek Téged kérdezni.
Mennyire megbízható, milyen gyakori a meghibásodás? Nem szeretném ha a tél közepén cserben hagyna?
Mielőtt elhatároznám magam, tudnom kell ezeket!!!!!!!!! Kidobni való pénzem sincs.
Úgy tudom tavaly volt egy nagy változtatás a kazánon, több dolgot lecseréltek.

Kérem válaszolj.
Üdv:Mária
Sziasztok,

Nyár elején fűtéskorszerűsítésbe kezdek és keresnék valakit aki elkészíti számomra a terveket. Amit lehet magam építenék meg ezét részletesebb tervre, esetleg további tanácsadásra is szükségem lenne.
Lakás adatai:
Helye: Budapest, egy 3 emeletes ház 2. emeletén lévő tégla lakás.
Mérete: 88nm
Belmagasság: 4m
Fűtendő részek: 3 szoba, konyha, előszoba, fürdőszoba, Wc.
Jelenleg a lakás konvektorokkal van fűtve és a fürdőszobában van egy nagyon öreg gázbojler.

Amit szeretnék, de persze ha van jobb ötlet ez változhat:
A fürdőszobában lévő bojlert kondenzációs kombi gázkazánra cserélném, (tudom sajnos, kéménybérlés és gázterv engedély stb is kell majd, ezekről is szükségem van listára) és radiátorokkal szeretnék fűteni, sajnos a padlófűtést kizárnám mivel parketta van és nem szedném fel, de esetleg a néhány falfelületere kerülhetne fal fűtés ha van értelme.

Kérném, hogy aki elvállalná küldje el számomra az elérhetőegeit és egy nagyságrendi árat amit a tervezésért, tanácsadásért kér a zsotya kukac jss pont hu címre.

Köszönöm,
Zsolt
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy van két radiátor ami között választanom kéne az egyik a PURMO a másik a FERROLI...
Nem tudom van-e valami tapasztalata valakinek ezekkel a típusokkal kapcsolatban?
Előre is köszönöm!
Jó napot!

Egy INTERGAS H22 VRSW típusú kazánom van amivel először az a probléma adódott, hogy a 3 utas elosztó szelep (ez szabja meg a kazánnak, hogy melegvizet adjon vagy fűtsön )vízkő miatt beszorult de kis szerelés után sikerült helyrehozni. A beszorulás miatt akaratlanul is ment a fűtés a melegvíz használata közben annak ellenére, hogy a termosztáttal kikapcsoltam azt. Helyrejött a tisztítás után, eddig legalábbis.

Jelen pillanatban az a probléma, hogy eléggé hangos, zajos működés (fűtés) közben és az őrláng pár perc után kialszik de előtte kattanás hallatszik ami azt jelenti, hogy a kazán magának zárja el a gázt, mert azt ''hiszi'', hogy nem ég (pedig de). Mielőtt kialudna az őrláng a gáz lángja kicsit rebegni kezd, mondhatni ''ugrálni'' és kialszik. Használat közben (miután újra begyújtom) normálisan működik amíg melegvizet használok vagy fűteni kell. Mikor jön a nyugalmi állapot az őrláng kialszik.

Bármilyen segítség jól jön, mert az eddig szakemberek akik megnéztek nem értenek hozzá így nem sokat tudtak csinálni vele.... Előre is köszönök bármilyen segítséget!

Üdv!
Kedves Zsolt!

Ha vízkő képződés volt a rendszerben ilyen formában, akkor a kazán hőcserélőjében még nagyobb gond lehet. Ez is okozhatja a készülék leállását. De ha dereng a láng, és aztán kapcsol le, akkor ott légellátási probléma valószinűbb.
Jól működik a ventillátora a készüléknek? Megy őrlángnál is? Régen nem ment esetleg? Nincs befagyva valami a kéménynél? Vagy ha parapetes, akkor a vízszintes kivezetésnél?

Ettől függetlenül, egy mosás ráférne a rendszerre, pl a a Fernox F3 al, és aztán a konzerválás, F1 el, hogy ne okozzon gondot a vízkő.
Sziasztok! Fűtésszerelésre milyen márkájú fűtéscsövet ajánlanátok, és ferroli radiátort választott arról mi a vélemény ha van?!
Előre is köszönöm
Sziasztok!

Fűtési rendszer kiépítéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Vízteres kandallóról lenne szó, 3 db 600x1000 mm-es radiátorral, egy törülköző szárítóssal, és kettő kisebbel a fürdőbe, és a wcbe. Összteljesítményük: 6903 KW. A fűtendő terület: 220 m3, az épület pedig B energetikai besorolást kapott.

A kérdésem az lenne, hogy elegendő-e egy 12,5 KW névleges teljesítményű, hőtárolós, csempeborítású kandalló a ház kifűtéséhez?

Maga a kandalló zárt központi fűtési rendszerre köthető, külső levegő csatlakoztatással.
Samottlap és samotthabarcs kitöltés van a csempebordák között, átlagosan 4 - 5 cm vastag samottozott hőtároló falazattal, és kb. 80-120 kg hőtároló tömeggel. Víztartály 23 literes.
Több kalkulátorral is megnéztem a neten, és azok alapján elegendő lenne a 12,5 KW.
A fűtésszerelő szakemberek, akiket megkérdeztünk, azonban eltérő véleményen vannak, nem kis szórással (9-10 KW-tól egészen 19 KW-ig).

Semmiképp nem szeretnénk abba a hibába esni, hogy túl kicsi vagy a túl nagy teljesítményű kandallót építettünk be. Azok alapján, amit a neten olvastam a szükségesnél jóval nagyobb teljesítmény sem javasolt, mivel ez esetben nem lehet optimálisan működtetni a rendszert, a fa fogyasztás is nagyobb és a kormolódás is.

A ház energetikai tanúsítvány készítőjének számítása alapján az épület hővesztesége (-13 fok külső hőmérséklet mellett) 6,4 kW. A használati melegvíz előállítására nem a fűtési rendszert használnánk, hanem a már meglévő villanybojlert.
A kandalló technikai adatlapja alapján a készülék 250m3 kifűtésére elegendő.
Mennyire lehet alapozni ezekre a gyártói adatokra?

A vezetékrendszer kiépítésével kapcsolatban is többféle ajánlatot kaptunk. Az egyikhez 75 méter rézcső szükséges, míg a másikhoz 200 méter ötrétegű műanyag cső. Az utóbbiról tudjuk, hogy osztós rendszerrel van tervezve, gyanítom, hogy az előbbi nem (a szükséges cső mennyiségből kiindulva).
Mindenképp javasolt az osztós megoldás rézcsöves verzió esetén is?

Még nem döntöttük el azt sem, hogy a padlóban vagy a falon kívül lenne érdemesebb elvinni a vezetékeket.
Esztétikai okok miatt inkább az első felé hajlunk, de nem tudjuk, hogy biztonságosság szempontjából mennyivel előnyösebb a rézcső.
A műanyag csöveket utólag kellene az aljzatba marni, mivel a ház nem most épült.
Rézcsövek esetén lehet olyan közel vinni egymáshoz, és a falhoz a csöveket, hogy egy nagyobb díszléc alá elrejthetők legyenek?

Előre is köszönöm a segítséget.


Üdv.:
Alexandra
Szia!

Lehet ódivatú vagyok, de én jobban hiszek a rézcsőben, főleg vegyestüzelés esetén. Egy kandallót is meg lehet úgy pakolni, hogy forráspont közelébe emelkedjen a vízhőmérséklet és akkor a rézcsőnek még semmi baja, míg a műanyagcsőnél már problémák jelentkezhetnek a csatlakozásoknál. Erre is fel kell készülni, a kandallót nem lehet olyan gyorsan leállítani, mint egy gázkazánt.
A műanyagcsöves rendszer szerintem a modern, kondenzációs gázkazánokkal megvalósított alacsony hőfokú fűtésrendszerekhez illik jobban.

A rézcsöveket lehet egymáshoz közel is vezetni, csak ne érjenek egymáshoz és még szerelni is lehessen.

Amennyiben a ház energetikai besorolása szerint -13 foknál 6.4 KW fűtési igényű, akkor bőven elégnek kell lennie ennek a kandallónak is. A kazán számított maximális teljesítménye a leghidegebb időszakra vonatkozik, ami már egyre ritkább lesz, az átmeneti időszakokban egy 6 KW-os kazán is túlméretezettnek számítana. Viszont egy kandalló nem folyamatos üzemű, így nem árt ha van némi teljesítmény tartaléka, hogy gyorsan fel tudja fűteni a nap közben lehűlt házat.
Szia!

Ez a kandalló egy konkrét márka konkrét típusa, vagy valaki ezekkel a paraméterekkel építi? Mert ha van adatlapja, elolvasnám. Szerintem is elég ebbe a házba, természetesen rézcsővel szerelném, osztó-gyűjtő nélkül, de nem szabad elfelejteni, a hideg víz bevezetést, és csatorna bekötést hozzá vész esetére (áramszünet esetén ha a szivattyú nem vonja el a hőt a kandallóból, felforralja a vizet, és szétnyomhatja a rendszert. ilyenkor hideg csapvízzel töltődik automatikusan a rendszer, és a meleg vizet kiengedi a csatornába.) Ezt a rendszert érdemes úgy tervezni, hogy évek múlván, ha úgy adódik, mégis könnyen be lehessen kötni párhuzamosan egy villanyos Ion kazánt, vagy egy Mika-6e mini gázkazánt. És ha van hely, pénz, nagyobb puffertartályt mindenképp érdemes berakni.
Előző 1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 21 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 71 vendég