Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 18 / 50
Előző 1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 50 Következő
Olyan vagyok mint valami Dzsinn. Szólítasz, és itt vagyok. Egyfajta árazási mód a szerelőknél, amivel lehet számolni, hogy hány kiállás, és készülék van. 2 radiátor esetén pl 2x20000.- + a kazán az mindig a duplája, tehát 40000.-. így a munkadíj 80e erre a rendszerre kb + az anyagok, és a kiszállás, ha messze van. Én magam is egy puffertartály, és a Laddomat puffertöltő használatát szorgalmaznám. Így még használati meleg víz készítésre is rásegíthet a rendszer, és áldani fogod a feltalálót, ha hajnal 3 kor nem kell kimenned begyújtani, hogy reggelre ne fagyjon meg senki a lakásban. Persze ez munkadíjban, és alkatrész költségekben is súlyos 10e-100e forintokat dob az áron.
De ha nem is így készül a rendszer, legalább a vezetékezést így csinálnám, hogy beilleszthető legyen a puffer, ha mégis meggondolja az ember magát, és rááldozza az összeget.
Itt egy klassz videó a rendszer működéséről:
https://www.youtube.com/watch?v=a8noGj2maE0
Yocee írta: Olyan vagyok mint valami Dzsinn. Szólítasz, és itt vagyok.


Te vagy ebben a profi! 8) :wink:

Yocee írta: Én magam is egy puffertartály, és a Laddomat puffertöltő használatát szorgalmaznám. Így még használati meleg víz készítésre is rásegíthet a rendszer, és áldani fogod a feltalálót, ha hajnal 3 kor nem kell kimenned begyújtani, hogy reggelre ne fagyjon meg senki a lakásban.

Itt a lényeg!

A kényelem "forintosítható", de utána sokáig lehet élvezni, az akkor fájó kiadást. :wink:
Üdv mindenkinek !
segítséget szeretnék kérni- 1: a vízteres kandalló mellé vettem egy laddomat 21-60 , és egy puffert . A puffer lehet pont a kandalló felett az emeleten (távolság kb. 3 m cső felfelé + 3 lefelé ) 2 : kell külön tágulási tartály ? előre is köszi a segítséget!
Üdv!
1: Elvileg nincs akadálya, bár szakemberek nem lelkesednek az ilyen megoldásokért. Lehetőleg minél vastagabb csővel kösd össze a kandallót és a puffert a lehető legkevesebb kanyargással, hogy a gravitációs áramlás szivattyú nélkül is ki tudjon alakulni. A Laddomat erre alkalmassá teszi, ha a csövezés is megfelelő. Célszerű a legdirektebb módon összekötni a kandallót a pufferrel, egyenes csövek, kevés irányváltás és az is lehetőleg nagyobb ívben.
2: Igen kell tágulási tartály, a puffer nem helyettesíti. A tágulási tartályban egy levegővel teli "lufi" van, amit a kitáguló víz össze tud nyomni, így nem növekszik a rendszernyomás fűtés alatt. A puffertartályban nincs semmi levegő, ha megfelelően lett beszerelve.
Lehet, hogy én tudom rosszul, de csak nyílt rendszerű vízteres kandalló van.
Igen, én tudom rosszul, van zárt is, de még bonyolultabb, mint a nyílt rendszer.
Itt van egy pár szó még a témáról: http://www.viztereskandallo.com/tipusai
Üdv,

Adva van egy szobatermosztát ( Computherm Q7) ami kapcsol egy szivattyút. A szivattyú előtt viszont van egy motoros szelep, amit nem tudok a termosztáttal mindkét irányba kapcsolni. ( a motorosszelep három vezetéke: nulla, szelep zár, szelep nyit) Erre szeretnék egy egyszerű megoldást találni.
Milyen lehetőségek vannak?
Válasz(oka)t előre köszönöm!
Tudom nem pontosan ide tartozik, de nem találtam villanyszereléssel kapcsolatos topikot.
Zaji írta: Üdv,

Adva van egy szobatermosztát ( Computherm Q7) ami kapcsol egy szivattyút. A szivattyú előtt viszont van egy motoros szelep, amit nem tudok a termosztáttal mindkét irányba kapcsolni. ( a motorosszelep három vezetéke: nulla, szelep zár, szelep nyit) Erre szeretnék egy egyszerű megoldást találni.
Milyen lehetőségek vannak?
Válasz(oka)t előre köszönöm!
Tudom nem pontosan ide tartozik, de nem találtam villanyszereléssel kapcsolatos topikot.


Szia! Mi a célod vele? Miért van ott a szelep? Milyen szelep? Motoros, vagy mágnesszelep? Gondolom motoros, ha 3 zsinóros. Hány másodperc alatt nyit ki?
Yocee írta:
Szia! Mi a célod vele? Miért van ott a szelep? Milyen szelep? Motoros, vagy mágnesszelep? Gondolom motoros, ha 3 zsinóros. Hány másodperc alatt nyit ki?


Szia!

Már sikerült megoldanom. De szívesen leírom. :) Puffertartály -> motorosszelep -> szivattyú -> radiátorok.
Zaji írta:
Yocee írta:
Szia! Mi a célod vele? Miért van ott a szelep? Milyen szelep? Motoros, vagy mágnesszelep? Gondolom motoros, ha 3 zsinóros. Hány másodperc alatt nyit ki?


Szia!

Már sikerült megoldanom. De szívesen leírom. :) Puffertartály -> motorosszelep -> szivattyú -> radiátorok.



Örülök, hogy sikerült!
Üdvözlet!
Segítséget szeretnék kérni szakemberektől, otthon kialakított fűtésrendszerrel átalakítással kapcsolatban.
Van egy gázos rendszerre kialakított UNI csöves központi rendszerem, a gázkazán sajnos elromlott és át szándékozom szerelni vegyes tüzelésűre, a rendszer teljesen kész van 1/2"-os csövekkel, az elmenő és visszatérő ág összefogó panelja 3/4"-os csatlakozási lehetőséggel, erre kellene rákötnöm a kazánomat ami egy 25Kw-os celsius lesz. A kazán és az összefogó panel közötti nagyjából 3m távolságot kell, rézcsöves megoldással összekötnöm, ide kerülne a keringető szivattyú és a tágulási tartály is, a keringető szivattyú a visszatérő ágba kerülne beépítésre, viszont a tágulásit nem tudom melyikre kéne raknom ebben kérnék segítséget, és hogy milyet is válasszak, sajnos az anyagi lehetőségeim igencsak korlátozottak, viszont találtam egy 35l típust, de nem tudom hogy az megfelelő lenne e, valamint adnak e hozzá nyomásmérő órát, vagy azt külön kell e vegyek, az is kérdés lenne hogy a biztonsági szelepet a tágulási tartály csövére kell rátenni vagy a rendszer csövére?
Elnézést ha túl gagyinak tünnek a kérdések, de eddig nem volt szükségem arra hogy ilyen téren is továbbképezzem magam.
Köszönök minden segítséget előre is.
Üdv.:
L.István
Üdv!
Nem túl szerencsés egy gázfűtésre méretezett rendszert átalakítani vegyestüzelésűre, mert a két fajta kazán fűtési karakterisztikája homlokegyenest más. A gázkazán ha eléri a szükséges (beállított) vízhőmérsékletet, akkor vagy leszabályoz, vagy ki-be kapcsolgat, míg a vegyestüzelésű kazán csak tolja a meleget a rendszerbe, amíg le nem fojtod, vagy le nem ég a rakat. Gyakorlatilag nehéz vele úgy tüzelni, hogy megfeleljen a fűtési rendszerednek. Ha nagyon visszafojtod a kazánt, akkor kátrányosodás jelentkezhet, ami nem tesz jót sem a kazánnak, sem a kéménynek. Igazából puffertartállyal együtt kellene beszerelni a vegyestüzelésű kazánt, ami az éppen felesleges hőt eltárolva kiegyenlítené a keletkező és a felhasználandó hőmennyiség közötti különbséget.
A biztonsági rendszere sem azonos a gázkazánéval, mert ha megforr a víz és kinyit a szelep, akkor elfolyik a rendszerből a víz egy része és rossz esetben víz nélkül marad a kazán. A vészhűtő rendszer vagy külön vízkörrel hűti a kazánt, vagy az elfolyó vizet pótolja a rendszerben, hogy mindig legyen víz a kazán hőcserélőjében. Ugye, amíg ég a tűz, nincs megállás...
Illene egy háromutas szelepet is beépíteni a kazán visszatérő ágába, ami addig nem engedi a melegedő vizet a radiátorok felé, amíg el nem éri azt a minimális hőmérsékletét a kazán, ahol már nem jelentkezik a kátrányosodás. Nagyjából úgy működik, mint az autók hűtőrendszere, addig a blokk körül kering a hűtővíz, míg el nem éri az üzemi hőfokot és csak akkor engedi a termosztát a hűtő felé a hűtővizet.
A szivattyú és tágulási tartály helyét megtalálod a korábbi hozzászólásokba belinkelt rajzokon. A hőmérőt a kazán után érdemes betenni az elmenő ágba.

A tágulási tartályt a rendszeredhez kell kiválasztani, ehhez segítséget kapsz az alábbi linken:

http://vizfarago.hu/zart-tagulasi-tartalyok-meretezese/

Legalul találsz egy Excel táblázatot, azzal könnyen ki tudod számítani a szükséges méretet.
Sziasztok!
A kérdésem eléggé összetett. 2-3 évre átmenetileg (amíg nem szedem össze a pénzt modern gáz rendszerre) szeretnék csinálni központi fűtést a házba. Jelenleg 1 kicsi kandalló és konvektorok vannak, ugye mondanom se kell.A mostani kéményem a napaliba (sajna) ~140-es kürtő. Néztem egy szimpatikus használt kazánt Windhager 2003-as évjárat 15kw 4-5 radiátorra lenne kötve ebből 2 kis méretű. Lap radiátorok lesznek természetesen külön-külön osztóval ill. gyűjtővel a cső (én 20-as ötrétegűre gondoltam ha kicsi vagy nagy szóljatok). Én zárt rendszert szerettem volna ,de szinte mindenhol azt olvastam ,hogy szilárdhoz nem szabad vagy nagyon komplikált ezért sajna nyitott lesz. (ha a zárthoz tudtok jó,biztonságos és nem költséges megoldást szívesen fogadom) Azon aggódom ,hogy kicsi lesz a vízköröm ezért szeretnék egy puffer tartályt beépíteni. A kérdésem a következő van egy felesleges 80 literes gázbojlerem be építhetem-e meleg víz tárolónak a körbe + gondoltam 1 csőre szerelhető termosztátra ami szabályozza a keringető szivattyút így ha tűz már nem ég de a víz még kb. 25 fokos az még tud keringeni.A puffer a padláson foglalna helyet és fölötte a kiegyenlítő tartály.A ház 68nm 250cm belmagasság. A fűtés csövek hossza még nem mértem de kb. 60-80 méter. Ha halott az ügy kérem szóljatok illetve ha ki egészítenétek szívesen meghallgatnám. Köszönöm.
Üdv!
A 80 literes puffer szinte semmire nem lesz jó, a kazánod teljesítményéhez nagyjából 750-1000 l közötti puffer illene.
Lehet vegyestüzelésű kazánt is zárt rendszerbe építeni, de komoly biztonsági berendezések kellenek hozzá: nagy kapacitású szünetmentes táp túlnyomás szelep és vészhűtőkör.
Szerintem jobb, ha most nyitottra építed és ha meglesz a gázkazán, akkor átalakítod zárt rendszerré. A gázkazán beépítésekor úgyis át kell szabnod a rendszert. A padláson elhelyezett puffert még a szokottnál is jobban kell hőszigetelni, különben túl nagy lesz a vesztesége.
A radiátorokhoz szerintem a 16-os is elég, de a gyűjtők és a kazán közé jóval vastagabb illene. Sajnos a két fajta kazán karakterisztikája annyira eltérő, hogy nem lehet univerzális rendszert építeni, ami mindkét kazánhoz abszolút passzol.
Köszi az infót főleg a csöveken gondolkoztam, szóval szerinted elég a 16-os cső az osztók és a radiátorok között szilárd tüzelésű kazánnál ,ha így van okés én féltem ,hogy kicsi lesz. A kazánt már szakember köti be a rendszerbe én csak az osztókat a radiátorokat és a csöveit csinálom. A kazánból gondolom nagyobbal áll ki a szaki.A nyitott rendszerbe már én is belenyugodtam ha kész a gáz cucc majd átépítjük nem olyan drága a cső hogy ezen görcsöljek. A pufer igaz nem nagy de még is 80literrel több a víz. Közben átgondoltam méricskéltem és nem kéne a padlásra tennem hanem a kazán felett is elfér a sarokba így nem is kell agyon szigetelni max el lesz dobozolva gipszkartonnal ,hogy ne legyen ronda ,de ha azt mondod ,hogy egyáltalán semmi értelme akkor hagyom.
Jól érzed, a szilárd tüzelésű kazánnál jobb ha több víz van a rendszerben, mert az is pufferként működik, viszont a gázkazános rendszernél már csak a tehetetlenségét növeli a sok víz.
Nem mondom, hogy abszolút semmit nem ér a 80 literes puffer, a vegyesnek jót tesz némi plusz víztömeg, de a gázoshoz megint nem lesz rá szükség, főleg ha kondenzációs kazánban gondolkodsz. Mint puffertartály, az éppen felesleges hőt tároló eszköznek kevés, mert igen kevés hővel lehet gazdálkodni ennyi víz esetén.
Előző 1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 18 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 77 vendég