Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 12 / 50
Előző 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 50 Következő
Az egészben a gumitömítés lehet csak hő szempontjából probléma, a réz biztos nem megy tönkre 90C°-tól. Próbáld a Laddomat visszacsapóját is megnézni, náluk nem lehet gond a hőfokkal.
Üdv!
Hát nem tudom,de az még úgy is odébb van lehet addig gondolkodni rajta, tegnap körbe jártam a nagy áruházakat,de ott igazából csak 1" ig árulnak pár dolgot.
Szerintem vagyis remélem átbeszéltünk minden fontos dolgot,köszönöm a segítséget és a türelmet! Nemsokára elkezdődnek a munkálatok, majd írok hogy alakul a dolog. Remélem itt megtalállak,ha elakadnék valahol :)
Köszi mindent még egyszer!!
Üdv!
Szívesen!
Várom a fejleményeket és képeket is lehetőleg. A képtárba feltölthetsz sok képet és csak linkelni kell ide a galériát.
Szólj nyugodtan ha valami gondod, gondolatod támad. Egy kívülálló máshogy látja a dolgokat, és épp ez a jó benne. :wink: Nem kell kapkodnod, most már nem kényszer a fűtés. Inkább nézz utána, kérdezz, mint rosszul legyen elkészítve.
Sok sikert!
Üdv!
Egy rövid kérdésem lenne.
Rézcsöves fűtésrendszernél hogyan szokták megoldani, hogyha utólag szükséges egy leágaztatás egy egyenes csőszakaszon?
Üdv!
Ha mozgatható a cső, vagy oldható a falhoz rögzítése, akkor kivágod a T idomnak megfelelő méretet és beforrasztod a helyére. De ehhez annyit kell tudni a csövet eltolni, amennyi a T idom csatlakozó tokja, kb. 1-1,5 cm-nyit.
Amennyiben nem tolható el a cső, akkor be kell építeni egy réz forraszvégű menetes hollandit is a T idom mellé, így össze lehet kötni a csöveket.

Lehet Yocee-nak lesz majd jobb ötlete is. :wink:
Ha nem mozgatható, akkor csőkihúzással kell kialakítani a T idomot a cső anyagából, és keményforrasztással beforrasztani az új csődarabot.
http://www.rezinfo.hu/elagazas-kezi-eloallitasa
Kép
Ez klassz megoldás!
Lehet ilyen szerkentyűt bérelni, vagy szakembert kell hívni hozzá?
Én szakembert hívnék hozzá.
Kell egy fúró, egy csőkihúzó fej, stabil kéz, ami merőlegesen húzza ki a nyakat, egy pontozószerszám, és keményforrasztást is tudó forrasztó, keményhez való pasztával, és ezüstös pálcával.
Üdv mindenki!

Üdv László!
Na eltelt egy kis idő mióta itt jártam,vannak fejlemények, 3 helységben megvan a csövezés/bent a falban/ Ma jött meg az egyik radiátorom amit már a teljesen kész helységbe szántam, megvan minden szerelvény a radiátorokhoz,és megjöttek az osztó-gyűjtő szerelvényei is.
Olyan dolog történt amit nem is gondoltam volna,pénztárca kímélő :D anyag árban meg lesz a puffer tartályom! Ismerősöm kapott egy komplett hengerlő gépet,és élhajlítót. Alig várom már,hogy kipróbáljuk :D közben párhuzamosan készül a kémény és a kazán helye is. Kicsit lassan mert magam csinálok mindent,de hát egyszer kész lesz,meg nem hajt senki :D
Üdv Gandal!

Örülök, hogy haladsz, de néha egy-két fotóval is megdobhatnál minket. :wink: :D
Jó munkát, az egész nyár a rendelkezésedre áll! 8) :lol:
Sziasztok.
Az 5 rétegű cső az 70 fokig van mitörténi akkor ha 70 től nagyobb fokos "víz" fojik benne?
Előre is köszönöm a választ.
Üdv!
A kelleténél jobban meglágyul és a préselt csatlakozóknál szivárog, vagy folyik belőle a víz.
Sziasztok!
Na csináltam pár képet a munkálatokról.
http://foto.ezermester.hu/?q=user/9101/stream

seres54 írta: Sziasztok.
Az 5 rétegű cső az 70 fokig van mitörténi akkor ha 70 től nagyobb fokos "víz" fojik benne?
Előre is köszönöm a választ.


Nekem az 5 rétegűre 95 fok max van írva !
Szia!

Ügyes!!

De sokat kell várni, míg kiderül hogyan üzemel télen... :wink: 8)
Az nem baj,h várni kell,mert ezer a meló. Ha kész vagyok a belső munkálatokkal akkor irány a külső körlet :) Júliusban szeretném már építeni a kéményt.
Az üzemelést illetően remélem nem lesz gond semmivel.
Előző 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 12 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 83 vendég