Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 16 / 50
Előző 1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 50 Következő
Plaszlo írta:
Oli75 írta: Üdv ! köszi a választ! Én már korábban csináltam egy ilyen rendszert a nyaralóba , de az kisebb volt . Azt olvastam több helyen , hogy a padlófűtést jobb külön körön csinálni , mert a szennyeződések eltömíthetik a vízszintes csövet . A környékbeli szerelők 2 nap alatt csinálnák meg 300 ezerért -ezt kicsit sokallom - ezért inkább magam szeretném megcsinálni .


A padlófűtést szobánként külön körökre bontva, osztó-gyűjtőn keresztül szokták kialakítani a jobb szabályozhatóság érdekében. Beüzemelés előtt alaposan ki kell mosni a rendszert és a kazán elé iszapfogót beépíteni, akkor nem kell félni dugulástól.
Az a baj a kandalló és a padlófűtés karakterisztikája annyira eltérő, hogy nehéz összhangba hozni egymással. A kandalló gyorsan, hirtelen ad meleget, a padlófűtés ennél sokkal lustább, de pufferrel javítható a helyzet.


A padlót 16 körös osztóval csináltam meg . Mekkora puffer kéne? Ha tartály van Hőcserélő nem kell? Kell még valamilyen szabályzó vagy csap ebben az esetben? köszi
Kis segítség a méretezéshez:

http://www.csaladihazfutes.hu/puffertartalymeretezese.html

Egy kazános, pufferes rendszernél nincs szükség hőcserélőre, nincs miért szétválasztani a vízköröket. Közvetlen kapcsolatban nincs a kazán a radiátorokkal annak ellenére, hogy közös a víztér. A kazán dolgozik a pufferre és a fűtési rendszer annyi meleget vesz ki a pufferből, amennyire szüksége van.
Nemsokkal ezelőtt tárgyaltuk a szilárdtüzelésű rendszerekhez szükséges szabályzókat, ott mindent megtalálsz, csak kicsit olvass vissza.
Üdv Plaszo!
Köszönöm a türelmet amit rám szánt, és a segítséget, tegnap megrendeltem a maradék cuccot ami kellett.
Hamarosan képekkel fogok jelentkezni a készülő szerkezetről, ami remélem működni is fog :)
Remélem a hideg idő nem siet ide és idén be is tudom fejezni az egész mókát.
Plaszlo írta: Kis segítség a méretezéshez:

http://www.csaladihazfutes.hu/puffertartalymeretezese.html

Egy kazános, pufferes rendszernél nincs szükség hőcserélőre, nincs miért szétválasztani a vízköröket. Közvetlen kapcsolatban nincs a kazán a radiátorokkal annak ellenére, hogy közös a víztér. A kazán dolgozik a pufferre és a fűtési rendszer annyi meleget vesz ki a pufferből, amennyire szüksége van.
Nemsokkal ezelőtt tárgyaltuk a szilárdtüzelésű rendszerekhez szükséges szabályzókat, ott mindent megtalálsz, csak kicsit olvass vissza.



Üdv! Kösz az infókat! egy-két dolog még nem világos: Kell egy puffer , laddomat , iszapfogó . Osztó és a kandalló megvan . Elég a rendszerhez egy keringető - ami a laddomatban van ? Kell még beiktatni thermós keverőszelepet ha igen azt hova tegyem? köszi!
Üdv!
Vízteres kanadallónál kicsit más a helyzet, mert általában nem lehet a puffert a kandalló mellett elhelyezni. Elég furán nézne ki egy nagy tartály a szobában... :roll:
Alapvetően egy normál felépítésű vegyestüzelésű fűtésrendszerben a puffer a kazán közelében helyezkedik el, nagy átmérőjű csövek kötik össze olyan kialakításban, hogy áramszünet esetén a gravitációs keringés szivattyú nélkül is működjön. Ehhez jó választás a Laddomat, mert egy egységbe van összeépítve minden, valamint a gravitációs keringést elősegítő visszacsapó szelep is. De ehhez előfeltétel a kazán és puffer közötti minél rövidebb összekötőcsövek kialakítása.
Kandallónál ez valószínűleg nem megoldható, ezért nem feltétlen kell Laddomatot beépíteni, ki lehet váltani az olcsóbb ESBE háromutas termosztatikus keverőszeleppel, szivattyúval, elzáró szelepekkel, nyomásmérő órával. A lényeg, amennyire lehet, nagyobb átmérőjű csöveket használj a kazánkörben és a pufferrel összekötő szakaszokon.
A puffer után kell még egy keringtető szivattyú és egy termosztatikus háromutas keverőszelep (ESBE), mert a padlófűtéshez jóval alacsonyabb hőmérsékletű víz kell, mint ami a pufferben lesz.
A biztonsági berendezésekre fokozottan ügyelj, érdemes lenne a kazánköri szivattyúhoz egy szünetmentes tápegységet berakni, ami áramszünet esetén addig tudja a szivattyút táplálni, míg a kandallóban leég a tűz és így elvezetve a pufferbe a felesleges hőt.
gandal írta: Üdv Plaszo!
Köszönöm a türelmet amit rám szánt, és a segítséget, tegnap megrendeltem a maradék cuccot ami kellett.
Hamarosan képekkel fogok jelentkezni a készülő szerkezetről, ami remélem működni is fog :)
Remélem a hideg idő nem siet ide és idén be is tudom fejezni az egész mókát.


Szívesen!
Remélem sikerül jó rendszert építened és várjuk a fejleményeket. 8)
Üdv,

Puffertartály beszerelés előtt állok. Egy tetőtér beépített családi házról van szó. A puffertartályból egy elosztóba vezetném az előremenő egy másikba a visszatérő vizet. Ezekből az elosztókból menne két külön körön az alsó szint illetve a felső szint fűtése külön keringető szivattyúk segítségével. A kérdésem az elosztókkal kapcsolatban: mindegy azoknak a pozíciója? Illetve ebben az esetben is a visszatérő ágba kell rakni a szivattyúkat?
A válaszokat előre köszönöm!
Üdv!

Az osztókat vízszintes pozícióban szerelik. Puffer után a nyomóágba raknám a szivattyúkat, és azokat szintenként termosztáttal vezérelném.
Plaszlo írta: Üdv!

Az osztókat vízszintes pozícióban szerelik. Puffer után a nyomóágba raknám a szivattyúkat, és azokat szintenként termosztáttal vezérelném.


Nem jól fogalmaztam. Én is vízszintesen helyezném el az osztókat. A tartály csonkjaihoz képest magassági pozícióra gondoltam, hogy számít egyáltalán valamit, ha mondjuk az osztók lejjebb vannak, mint körükhöz tartozó csonk a tartályon. Ha jól értem a szivattyúk elhelyezését, akkor az osztóból a nyomóágba kellene elhelyeznem őket?
Üdv!

Ha lejjebb vannak az osztók a tartály alsó csonkjánál, akkor esetleg a légtelenítés lehet körülményesebb, esetleg a vízben lévő üledék a visszatérő osztóban rakódik le, más problémáról nem tudok.

Ha a két szintet külön akarod szabályozni, akkor a két körnek két külön szivattyúja kell legyen. Az osztóban elhelyezve a szivattyút mindkét kört egyszerre nyomja, maximum vízhőfok szerint tudod szabályozni az emeleteket, vagy motoros szeleppel.
Igazán nem tudom mi a konkrét elképzelésed, csak tapogatózom. :roll:
Valóban az a legegyszerűbb, ha elmondom mit is szeretnék megvalósítani. :)
Puffertartállyal fogom bővíteni a fűtésrendszert. Ezt szeretném oly módon tenni, hogy a két szintet a házban külön termosztátok vezérlése alapján más ütemben kellene fűteni. Az egy puffertartály két lakrészt szolgálna ki a benne található meleg vízzel. Én úgy terveztem, hogy csinálok elosztókat (ha egyáltalán szükség van rá) és ezekből az elosztókból két körön oldom meg a két szint fűtését, szintenként különálló keringető szivattyúval. Ez lenne az elképzelés.
Üdv!
Idáig rendben van, nagyjából én is így képzeltem.
A fűtőtestek, pontosabban a fűtési körök kialakítása érdekes. Ez egy létező rendszer, amit korszerűsítesz, vagy újonnan építed ki valamelyik részét, esetleg az egészet?
Elosztót általában akkor használnak, ha a radiátorok illetve a fűtési körök (padlófűtés) külön-külön ágon lesznek, vannak. Ha most van már egy létező, hagyományosan kiépített fűtésrendszered és csak szét akarod választani két körre, akkor szerintem felesleges elosztóra költeni, egyszerűbb a pufferből közvetlenül kivenni a vizet. Ehhez olyan puffer kell, amiben több kivezetés van fűtéskörök számára. Itt még lehet "bonyolítani" háromutas thermoszeleppel, ami max. a beállított hőmérsékletű vizet engedi a fűtéskörbe, majd utána a körhöz tartozó szivattyú az előremenő ágban.
Szerintem így sokkal egyszerűbb, mint elosztóval bíbelődni.
Üdv,

A fűtőtestek már megvannak mind a két szinten. Így csak kiegészíteni szeretném egy puffertartállyal valamint leválasztani a két szint fűtését. A puffertartály felső harmadába lesz egy fűtőszál ami 40°C-on tartja a víz minimum hőmérsékletét, így a rendszer nem hűl ki a következő begyújtásig.
Üdv!

Elég drága mulatság lesz villannyal fűteni. Ha lehűl a puffer és valamelyik kör bekapcsol, akkor pillanatok alatt kirántja a 40 fokos vizet és fűthet utána a fűtőszál. Megmondom őszintén, nem látom értelmét. A puffert úgy kell méretezni, hogy a tervezett begyújtások, felfűtések közötti időszakban el tudja látni a fűtésrendszert melegvízzel.
Ha kicsi a puffer, akkor más alternatívát kell keresni, de ez így nagyon rossz hatásfokú lesz szerintem. HMV tartályba szoktak elektromos fűtést berakni, hogy ha semmi nincs ami felfűtse (kazán, szolár), akkor mégse maradjon a ház meleg víz nélkül.
Üdv,

A fűtőszál egyfajta biztonsági tartalék lenne, terveim szerint napi rendszerességgel nem lenne rá szükség.
Előző 1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 16 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 78 vendég