Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 15 / 50
Előző 1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 50 Következő
üdv Plászló és mindenki!
Megvan a laddomat 72' thermo szeleppel,nem tudom,h ez jó e? Vagy rendeljek 63' ast? Vagy miből fogom tudni azt,h sok bele? A kazánon az szerepel,h min 50' visszatérő víz legyen!
Megvan még az 50'-500' füst thermó is,és egy wilo yonos pico A osztályos keringető is.
A tartályom az elvileg htvégére készül el.
Emlegettek a boltba valami keverő szelepet vagy mit ami szabályozza a radiátor kör vízhőmérsékletét,ezt mar nem értem!
Na az a lényeh,h lassan össze áll a rendszer,csak most jön 2hét leállás a melóvak nyaralás miatt.
Üdv!
Elég a 63-as is, lényeg a kazánkör vize ne legyen sokáig 60 C°alatt. A 72-es betéttel később nyit a kör, de forróbb vizet ad a puffernak.
A második keverőszelep arra jó, hogy ha felfűtöd a puffert 80 C°-ra, akkor nem az a hőmérséklet megy a radiátorok felé, hanem a keverőszelepen beállított maximális vízhőmérséklet. Ez több dolog miatt is előnyös: ahol van kisgyerek, nem égeti meg a kezét a radiátoron, nem pattognak a radiátorok és csövek a radiátorkör indulásakor és leállása után, valamint egyenletesebb hőfokot lehet tartani a radiátorokban, kiegyensúlyozottab a hőérzzet. Ide elég egy egyszerűbb, szabályozható ESBE 3utas szelep is.
Üdv! Szeretném a most konvektoros fűtésemet kicserélni központi fűtésre, (gáz fűtésűre). Csak nem tudom milyen csövet ajánlatos venni és, hogy melyik mennyibe kerül.
Valamint milyen méretű lapradiátorok vannak. És milyet érdemes felszerelni a szobákba. A lakásban van 1 folyosó, 2 db 4X4-es szoba és egy ugyanilyen méretű étkező, van még egy kisebb szoba és 2 fürdőszoba. A folyosóra is kell rakni radiátort? A kazán lehet a lakásban vagy külön hely kell neki? Belül a falon lehet műanyagcsövet rakni? Muszály a beton alatt vezetni?
Válaszát előre is köszönöm. üdv: Virág!
Üdv!

Konvektoros fűtést a legegyszerűbben a MIKA kazánnal lehet megoldani, ami beépíthető az egyik konvektor helyére (lehetőleg ne a hálóba). Ekkor nincs gázterv, engedélyeztetés, csak az átépítés. Ebben Yocee a nagymester, annyira beleszeretett a MIKA kazánba, hogy szakmát is váltott, azóta ezekkel foglalkozik.
Lehet kívülről is vezetni a műanyag csöveket, nem kell bevésni sem falba, sem betonba, ha nem zavar a látványa. Én a rézcsöveket preferálom falon kívülre, de ez sajnos a drágább megoldás. A radiátorok méretezését érdemes szakemberre bízni, hasraütéssel nem lehet korrekt méreteket adni.

Keresd Yocee-t, segíteni fog. A gázkészülék beépítéséhez szakember szükséges, különben ugrik a garancia.
Köszönöm az ajánlást!

Kedves Virág!

Tudni kellene a lakás több paraméterét, esetleg alaprajzát a minimum radiátortervezéshez. Csőből sokkal olcsóbb a műanyag, de annyival drágábbak az idomok, hogy alig marad különbség a rézzel szerelt rendszerhez képest, és a réz sokkal esztétikusabb. Amennyiben nem a Mika-6e mini cirkót választaná, számolni kell azzal, hogy a kéménybélelés, gázterv, az új gázcsőrendszer kialakítása, és a C kategóriás készülék tetemes összeget jelentenek egy ilyen felújítás során.

Bármi kérdés esetén szívesen állok rendelkezésére!
Yocee írta: Köszönöm az ajánlást!


Megdolgoztál érte! 8)
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sokat segítettek! :D
üdv!

Érdeklődnék erről a keverőszelep dologról,mi a különbség a sima manuális és a termosztatikus között? melyik a jobb?
Üdv!

A sima manuális keverőszeleppel csak a folyadékok keverési arányát tudod beállítani, ami mindaddig úgy marad, amíg el nem állítod, függetlenül attól milyen hőmérsékletű folyadékok vannak a rendszerben. Hasonlít az egykaros vízcsapokhoz, beállítod kézzel a kimenő víz kívánt hőmérsékletét, de ha a bojlerben hűlni kezd a forró víz, a kimenő keverék hőmérséklete is csökkenni kezd, ha nem állítod utána.
A termosztatikus keverőszelep a hőmérséklet függvényében automatikusan változtatja a bemenő ágak keverési arányát és a kimeneten mindaddig azonos hőmérsékletű folyadék lesz, míg a bemenő folyadékok hőmérséklete nem csökken a beállított hőfok alá. Értelemszerűen a termosztatikus keverőszelep csak addig tudja ellátni a feladatát, míg a bemenő folyadékok hőmérsékletéből kikeverhető a szükséges kimeneti hőfok.
Üdv mindenkinek!!
Szeretnék segítséget kérni : Vízteres kandallóval fűteném a házunkat , padlófűtéssel . 1000 méter 16-os ötrétegű csövet raktam le . Mekkora hőcserélő és mekkora szivattyú és tágulási tartály szükséges ehhez a 16 körös rendszerhez ? Előre is köszönöm a segítséget ! Szép napot mindenkinek!
Üdv!

Ennyire azért nem egyszerű egy fűtési rendszer méretezése. Ehhez sok paraméter szükséges, hogy megállapítsd a házad hőszükségletét és ahhoz kell választani kandallót és puffert. Ehhez szakembert kellene bevonni, aki kiszámítja a szükséges adatokat.

Puffer mellett nem kell hőcserélő, a kandalló a pufferbe dolgozik, a fűtésrendszer meg a pufferből. Kár bonyolítani.
Plaszlo írta: Üdv!

Ennyire azért nem egyszerű egy fűtési rendszer méretezése. Ehhez sok paraméter szükséges, hogy megállapítsd a házad hőszükségletét és ahhoz kell választani kandallót és puffert. Ehhez szakembert kellene bevonni, aki kiszámítja a szükséges adatokat.

Puffer mellett nem kell hőcserélő, a kandalló a pufferbe dolgozik, a fűtésrendszer meg a pufferből. Kár bonyolítani.
.

Üdv ! köszi a választ! Én már korábban csináltam egy ilyen rendszert a nyaralóba , de az kisebb volt . Azt olvastam több helyen , hogy a padlófűtést jobb külön körön csinálni , mert a szennyeződések eltömíthetik a vízszintes csövet . A környékbeli szerelők 2 nap alatt csinálnák meg 300 ezerért -ezt kicsit sokallom - ezért inkább magam szeretném megcsinálni .
Oli75 írta: Üdv ! köszi a választ! Én már korábban csináltam egy ilyen rendszert a nyaralóba , de az kisebb volt . Azt olvastam több helyen , hogy a padlófűtést jobb külön körön csinálni , mert a szennyeződések eltömíthetik a vízszintes csövet . A környékbeli szerelők 2 nap alatt csinálnák meg 300 ezerért -ezt kicsit sokallom - ezért inkább magam szeretném megcsinálni .


A padlófűtést szobánként külön körökre bontva, osztó-gyűjtőn keresztül szokták kialakítani a jobb szabályozhatóság érdekében. Beüzemelés előtt alaposan ki kell mosni a rendszert és a kazán elé iszapfogót beépíteni, akkor nem kell félni dugulástól.
Az a baj a kandalló és a padlófűtés karakterisztikája annyira eltérő, hogy nehéz összhangba hozni egymással. A kandalló gyorsan, hirtelen ad meleget, a padlófűtés ennél sokkal lustább, de pufferrel javítható a helyzet.
gandal írta: Üdv! akkor érdemesebb termikusat venni?! Azt manuálisan ki lehet kapcsolni,ha netán nem kellene?
https://www.google.hu/search?q=esbe+vta322+termosztatikus+kever%C5%91szelep&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Se3gU4HcG6bgyQO-gIL4CA&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=601#facrc=_&imgdii=_&imgrc=lMdzsRQjAAjyXM%253A%3BfTjP_lR0Y-qEWM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.vizgazfutesbolt.hu%252Fimage%252Fdata%252Fesbe-vta322-termosztatikus-keverszelep-1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.argep.hu%252Ftrend%252FESBE%252FEsbe-vta-322.html%3B600%3B600
Én erre gondoltam. 38-60' ig működik.
És még egy kérdés, Egy normál radiátornak mennyi a hőmérséklete úgy kb?
Vagy elég nekem ez is?
https://www.google.hu/search?q=esbe+vrg131&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Ix_hU6GXH4rMyAOv-oCYCQ&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=601#facrc=_&imgdii=_&imgrc=Vunr1Z8Py7_ojM%253A%3B_tx5y8WwwvqBXM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.gepeszbolt.hu%252F28119-thickbox%252Fesbe-vrg131-haromjaratu-keverszelep-bels-3-4rez.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.gepeszbolt.hu%252Fharom-jaratu%252F13590-esbe-vrg131-haromjaratu-keverszelep-bels-3-4rez.html%3B600%3B600
Az elsőről azt olvastam,h padlófűtéshez,solár rendszerhez,és használati vízhez jó.

A VTA elsődleges felhasználási területe a használati vízellátás. Neked nem lesz szükség forrázás elleni védelemre, így a VRG tökéletesen megfelel.
Radiátor 40 fokon alig langyos, 60 fokon meg már kellemes a sugárzó hője is, de még nem éget. Radiátor vásárlásakor érdemes figyelni, hogy milyen hőmérsékleten adja le a névleges teljesítményét és az általad használni kívántnál (pl.: 60 c°) mekkora a hőteljesítménye.
Előző 1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 15 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 220 vendég